tag

podatki

Dzisiaj

Wczoraj

Przedwczoraj (22 kwietnia)

21 kwietnia

Premier: dane GUS potwierdzają, że "gospodarka plus" jest faktem

Od ponad 1,5 roku rząd realizuje ambitny, kompleksowy projekt mający rozbudzić gospodarkę; czwartkowe dane GUS potwierdziły słuszność kierunku, który wybraliśmy - gospodarka plus jest faktem - mówiła premier Beata Szydło. Podstawowym celem jest to, by rozwój służył obywatelom – wskazała.

Stawki podatkowe w 2017 r. pozostaną bez zmian

W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla przedsiębiorców.

Wcześniejsze publikacje

Resort finansów zakłada zwiększanie kwoty wolnej od podatku

Ministerstwo Finansów uwzględniło w projekcie aktualizacji programu konwergencji podwyższenie kwoty wolnej od podatku w kolejnych latach, poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. Dokument nie odnosi się jednak do kwestii ewentualnego obniżenia podatku VAT, dodał.

18 kwietnia wchodzi w życie pakiet przewozowy

18 kwietnia br. wchodzi w życie tzw. pakiet przewozowy, nakładający obowiązek cyfrowej rejestracji przewozu towarów - przypomina w komunikacie resort finansów. Pakiet ma dać budżetowi ok. 1,4 mld zł dodatkowych wpływów w latach 2017 i 2018.

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 kwietnia 2017 roku

Ostatni tydzień na skorzystanie z nowej formy rozliczania PIT

18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym, w ramach której wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów.

4 kwietnia 2017 roku

Paweł Cybulski wiceministrem finansów i wiceszefem KAS

Paweł Cybulski, były dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów i zastępcą Szefa Krajowej Administracji Skarbowej – poinformował resort na stronach internetowych.

3 kwietnia 2017 roku

W walce ze smogiem pomóc mogą podatki

Wprowadzenie odpowiednich zapisów prawnych, edukacja obywateli oraz stosowanie zachęt do korzystania z komunikacji publicznej lub rowerów – to zdaniem przedstawicieli Ośrodka Ewaluacji najważniejsze działania w walce ze smogiem w polskich miastach.

3 kwietnia 2017 roku

Tak w prosty sposób rozliczysz się z fiskusem

Wystarczy kilka kliknięć, by w zaledwie 5 minut uporać się z koniecznością rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Dzięki poprawce zaproponowanej przez senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych kierowaną przez senatora Grzegorza Biereckiego już od tego roku możemy rozliczać się ze skarbówką, korzystając z naszego konta w bankowości elektronicznej. Taką usługę wprowadziła właśnie Kasa Stefczyka, największa z polskich kas kredytowych

2 kwietnia 2017 roku

Przekazywanie 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego wymaga zmian?

Najwięcej pieniędzy pochodzących z 1 proc. trafia na organizacje zajmujące się ochroną zdrowia, głównie tych, które bazują na systemie subkont. "Tego prawo nie zabrania, ale jest to absolutnie niezgodne z intencją 1 proc. Niestety część organizacji bardzo intensywnie z tego systemu korzysta. Dzieje się to za przyzwoleniem państwa i teraz bardzo trudno jest się z tego wycofać - ocenia Tomasz Schimanek, ekspert z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

31 marca 2017 roku

Śledztwa w sprawie ukrywania pieniędzy w szwajcarskim banku

Brytyjski urząd skarbowy HMRC ogłosił w piątek, że wszczął śledztwo w sprawie unikania płacenia podatków oraz prania pieniędzy przez "globalną instytucję finansową" i przez niektórych jej pracowników. Wcześniej o takim śledztwie poinformowała Holandia.

30 marca 2017 roku

Podatki po nowemu: Co nie jest zabronione będzie dozwolone?

Trwają społeczne konsultacje na temat prawa przedsiębiorców, które ma za zadanie zastąpić ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. Nowe prawo wprowadza dla podatnika zasadę rozstrzygania wątpliwości na jego korzyść.

30 marca 2017 roku

MF: 4 mld złotych z podatku bankowego w tym roku

Zakładamy, że w tym roku budżet państwa uzyska blisko 4 mld zł z tytułu podatku bankowego - powiedział w czwartek wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Dodał, że w ubiegłym roku było to powyżej 3 mld zł.

28 marca 2017 roku

Belka: "Trzeba będzie podnieść podatki"

Polska gospodarka od kilku lat jest jedną z najlepiej zrównoważonych pod względem makroekonomicznym wśród gospodarek europejskich. Dalej się rozwija, czego wynikiem jest wciąż obniżające się bezrobocie i ustabilizowana sytuacja jeśli chodzi o ceny, chociaż te zaczynają powoli rosnąć.

27 marca 2017 roku

Wall Street: lekkie spadki indeksów, w centrum uwagi polityka podatkowa Trumpa

Poniedziałkowa sesja zakończyła się lekkimi spadkami Dow Jones i S&P 500. Dla DJI był to ósmy dzień zniżek, ostatnio taką serię indeks zanotował w 2011 r. Inwestorzy analizują perspektywy realizacji kolejnych obietnic wyborczych Donalda Trumpa, w tym najważniejszej dla rynków - reformy podatków

27 marca 2017 roku

Czy uda się zmusić globalne korporacje do płacenia podatków w Polsce?

Polska nie będzie beneficjentem systemu informacji, który ma ujawniać ucieczkę do rajów podatkowych; powinniśmy raczej iść w kierunku rozwiązań, które pozwalają regulatorom krajowym skuteczniej kontrolować ceny transferowe koncernów - mówi PAP Cezary Mech, komentując raport Oxfam

23 marca 2017 roku

Akcyza na samochody osobowe nie będzie zniesiona

Nie będzie zmian likwidujących akcyzę na samochody osobowe. Sejm odrzucił w czwartek projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa posłów Kukiz'15. Za odrzuceniem projektu głosowało 228 posłów, przeciwko było 208, od głosu wstrzymało się 7