tag

podatki

Dzisiaj

Wczoraj

Przedwczoraj (26 czerwca)

25 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Polska pionierem wprowadzania systemu podzielonej płatności

Dotyczący podatku VAT system podzielonej płatności (split payment) w formie, w jakiej miałby funkcjonować w Polsce, jest unikalny - przyznał wiceminister finansów Paweł Gruza podczas środowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 czerwca 2017 roku

Morawiecki: Liczymy na szybkie przezwyciężenie kryzysu ze stawkami VAT

Zablokowanie na piątkowym posiedzeniu unijnych ministrów finansów projektu ws. niższego podatku na e-publikacje oraz odwróconego podatku VAT jest niekorzystne dla Polski. Wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki liczy jednak na szybkie porozumienie.

14 czerwca 2017 roku

Kowalczyk: Obniżka VAT po uszczelnieniu poboru podatków

Stawka VAT wróci do wysokości 22 proc., jeśli sukcesem zakończy się proces uszczelniania poboru podatków - mówił w Polsat News minister Henryk Kowalczyk. Wyjaśnił, że chodzi o to, by wpływy podatkowe w roku 2018 były o 50 mld zł większe niż w 2013

7 czerwca 2017 roku

Firmy będą płacić podatki tam, gdzie osiągają zyski

M.in. dzięki działaniu Polski udało się zbudować koalicję państw, które popierają konwencję przeciwko unikaniu opodatkowania. Dodał, że "co najmniej 1100 umów bilateralnych zostanie zastąpione przez tą konwencje multilateralną".

7 czerwca 2017 roku

Wpływy z VAT w tym roku o 11 proc. wyższe niż przed rokiem

Obiecaliśmy 10,9 proc. więcej VAT-u w tym roku niż 2016. Niemalże na pewno będzie te prawie 11 proc.. Widać, że idziemy we właściwym kierunku - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki

6 czerwca 2017 roku

W nowym budżecie największą niewiadomą jest liczba nowych emerytów

Główne założenia rządu, na których opiera się przyszłoroczny budżet, wydają się realistyczne, jednak największą niewiadomą jest liczba pracowników, którzy zdecydują się przejść na emeryturę po zmianie ustawy skracającej wiek emerytalny oraz poziom inwestycji – oceniają ekonomiści.

6 czerwca 2017 roku

MF oczekuje, że wpływy do budżetu z VAT wzrosną w tym roku do 151 mld zł

Ministerstwo Finansów (MF) zakłada, że tegoroczne wpływy do budżetu z tytułu podatku VAT wyniosą 151 mld zł wobec 143,5 mld zł zapisanych w budżecie, wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej. Ten i przyszły rok mają dać budżetowi państwa w sumie 40 mld zł więcej z podatku od towarów i usług.

2 czerwca 2017 roku

Projekt noweli wprowadzającej 1-razową amortyzację inwestycji trafił do Sejmu

Projekt nowelizacji ustaw o PIT i CIT, przewidujący wprowadzenie mechanizmu jednorazowego rozliczenia nakładów inwestycyjnych do kwoty 100 tys. zł rocznie przez ich uwzględnienie w kosztach uzyskania przychodów (w wyniku dokonanych odpisów amortyzacyjnych) został przesłany do Sejmu, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

1 czerwca 2017 roku

Banaś: dzięki KAS dochody już wzrosły

Wpływy należności celnych i podatkowych w pierwszym kwartale były o 9 mld zł większe niż rok wcześniej, a, jak zaznaczył wiceminister finansów Marian Banaś, "zwiększenie o 40 proc. należności VAT-owskich też o czymś świadczy".

31 maja 2017 roku

Co podzielona płatność oznacza dla przedsiębiorców? Przewodnik po split payment

Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności to kolejne rozwiązanie, które mają pomóc w walce z oszustwami w VAT. Będzie to mechanizm dobrowolny a korzystający z niego płatnicy VAT będą korzystać z pewnych udogodnień, przede wszystkim – nie będą objęci tzw. solidarną odpowiedzialnością podatników

30 maja 2017 roku

Rząd o realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd zapoznał się we wtorek z informacją nt. realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą przedstawił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

30 maja 2017 roku

Rząd za ulgami podatkowymi na amortyzację

Firmy będą mogły jednorazowo zaliczyć w koszty inwestycje do 100 tys. zł - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT i CIT, który zaakceptował we wtorek rząd.