tag

podatki

Wczoraj

Belka: "Trzeba będzie podnieść podatki"

Polska gospodarka od kilku lat jest jedną z najlepiej zrównoważonych pod względem makroekonomicznym wśród gospodarek europejskich. Dalej się rozwija, czego wynikiem jest wciąż obniżające się bezrobocie i ustabilizowana sytuacja jeśli chodzi o ceny, chociaż te zaczynają powoli rosnąć.

Przedwczoraj (27 marca)

23 marca

Akcyza na samochody osobowe nie będzie zniesiona

Nie będzie zmian likwidujących akcyzę na samochody osobowe. Sejm odrzucił w czwartek projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym autorstwa posłów Kukiz'15. Za odrzuceniem projektu głosowało 228 posłów, przeciwko było 208, od głosu wstrzymało się 7

Skuteczniejsze kontrole dotyczące optymalizacji podatkowej

W 2016 r. wzrosła liczba kontroli dotyczących cen transferowych i optymalizacji podatkowej, jednocześnie są one coraz skuteczniejsze - wskazała menedżer z Crido Taxand Anna Wcisło. W zeszłym roku fiskus zakwestionował straty firm z tego tytułu na kwotę ok. 2,8 mld zł.

21 marca

Koniec z obowiązkiem odprowadzania podatku u źródła przy zakupie biletów lotniczych

Ministerstwo Rozwoju przygotowało zmiany przepisów w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Dotyczą one zwolnienia przedsiębiorców z martwego obowiązku jakim jest ubieganie się o certyfikat rezydencji podatkowej zagranicznej linii lotniczej w przypadku kupna biletu u zagranicznego przewoźnika lotniczego. Zmiany te uwzględniają propozycję zgłoszoną przez Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce – poinformował resort w komunikacie.

Wcześniejsze publikacje

Morawiecki na G20 – Karuzele vatowskie jak międzynarodowy terroryzm

Drugi dzień szczytu ministrów finansów i szefów banków centralnych grupy G20 w Baden Baden zdominują zapewne rozmowy między przedstawicielami krajów europejskich i amerykańską delegacją. Obecny na spotkaniu w Niemczech wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zapowiada, że Polska może pomóc znaleźć w tych rozmowach wspólny mianownik.

Jak zasypać lukę w VAT ? Pomysły z konferencji na SGH

Autoryzowane przez resort finansów faktury, czy ograniczenie VAT jedynie do towarów sprzedawanych po raz pierwszy przez producenta - to niektóre pomysły na ograniczenie luki w VAT, które pojawiły się podczas czwartkowej konferencji "Międzynarodowe unikanie opodatkowania a bezpieczeństwo państwa".

Tauron czeka na interpretację podatkową ws. wiatraków

Metody obliczania podstawy wymiaru podatku od wiatraków sprawiły, że na podstawie tych samych przepisów jedna gmina uważa, że wysokość podatku od nieruchomości dla danej farmy wiatrowej się nie zmieniła, inna, że podnosi podatek kilkukrotnie.

Brakuje działań wymierzonych w międzynarodowe unikanie opodatkowania

Brakuje skutecznych działań wymierzonych w zjawisko międzynarodowego unikania opodatkowania zarówno w Polsce, jak i Unii Europejskiej, tymczasem problem ten, to nie tylko kłopoty dla budżetów, ale realne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa - mówili w czwartek uczestnicy konferencji poświęconej temu tematowi.

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 marca 2017 roku

PIT rozliczy za nas fiskus - prezydent podpisał ustawę

Podatnicy będą mogli skorzystać z rozliczenia PIT przez urząd skarbowy, będą też mogli wchodzić na stronę portalu podatkowego za pośrednictwem własnego internetowego konta w banku lub SKOK-u - takie będą skutki noweli ustawy o PIT, którą podpisał Andrzej Duda.

13 marca 2017 roku

Eksperci o prognozach NBP: możemy liczyć na przyspieszenie inwestycji

Z pewnością możemy liczyć na przyspieszenie inwestycji w 2017 roku, wzrostowi gospodarczemu będzie też sprzyjać ożywienie w światowym handlu - uważają ekonomiści. Zagrożeniem dla osiągnięcia wzrostu na poziomie 3,7 proc. w tym roku mogą być jednak drożejące surowce.

9 marca 2017 roku

Raj podatkowy? Italia zaprasza

100 tysięcy euro i jest się w porządku wobec fiskusa - taką propozycję mają Włochy dla bogatych cudzoziemców. Tym rocznym podatkiem liniowym władze w Rzymie chcą zachęcić krezusów, by zamieszkali w tym kraju. W zamian za tę kwotę oferują prawo pobytu.

8 marca 2017 roku

Posłowie Kukiz'15 chcą ustanowić jeden termin płatności wszystkich podatków i danin

Dwa projekt nowelizacji ordynacji podatkowej omawiano w środę w Sejmie. Projekt Kukiz'15 z jednym terminem rozliczania podatków trafił do komisji, projekt Nowoczesnej likwidujący bezterminowe kontrole skarbowe pewnie będzie odrzucony w pierwszym czytaniu, taki wniosek złożyło PiS. Głosowanie wniosku PiS ma odbyć się w czwartek lub w piątek

6 marca 2017 roku

Śląskie: w 2016 r. aparat skarbowy wykrył wyłudzenia VAT na 1,8 mld zł

"Twardym" kontrolom, bez żadnej zapowiedzi, będą podlegały wytypowane podmioty - w oparciu o bieżące informacje. UCS dysponuje możliwościami analitycznymi i ma możliwość działań operacyjnych. Pracują w nim osoby, które dotychczas były w urzędach kontroli skarbowej, izby celnej, urzędów celnych czy izby skarbowej.

1 marca 2017 roku

WEI: VAT jest najbardziej problematycznym podatkiem

Kluczowym problemem polskiego systemu finansowego jest VAT - ocenili w środę eksperci Warsaw Enterprise Institute. Postulują m.in. zmianę wynagradzania urzędników skarbowych, szybsze zwroty podatku i wprowadzenie kuratorów nadzorujących zabezpieczony majątek firm.

28 lutego 2017 roku

TK o wydatkach m.in. na podróże sędziów spoza Warszawy

Miesięczny czynsz najmu za mieszkanie to: dla sędzi Przyłębskiej - 3200 zł; Biernata - 2650 zł; Ciocha - 2700 zł; Kieresa - 2500 zł; Morawskiego - 4000 zł (z tej kwoty 1300 zł opłaca on sam); Pyziak-Szafnickiej - 2500 zł; Tulei - 2700 zł; Wronkowskiej-Jaśkiewicz - 2500 zł.

27 lutego 2017 roku

Polityczna mgła nad rynkami

Rynki są spokojne na początku tygodnia, wyczekując wystąpień Trumpa i Yellen, które mogą zadecydować o kierunku dla dolara w krótkim terminie. Niepewność polityczna zaciemnia obraz także dla euro przez wybory we Francji. Funt ma kłopoty w związku z dyskusją o (kolejnym) szkockim referendum. Dziś w kalendarzu zamówienia na dobra trwałe z USA

24 lutego 2017 roku

To wygląda jak zwyczajna grabież, potraktowali nas jak bankruta – rozmawiamy z Piotrem Bielińskim i Krzysztofem Białym

25-lat funkcjonowania na naszym rynku, miliony złotych płaconych w Polsce podatków, setki tworzonych miejsc pracy i silna marka ciesząca się zaufaniem partnerów biznesowych – to tylko niektóre z osiągnięć spółki Action, które na skutek zaniechań poprzedniej ekipy rządowej, niefrasobliwości urzędników skarbowych i złej woli bankierów omal nie zostały zmarnowane. Sama spółka, jeszcze do niedawna będąca najsilniejszym polskim graczem w branży dystrybucji elektroniki, znalazła się o krok od biznesowej przepaści i tylko determinacji zarządu zawdzięcza to, że jeszcze istnieje, choć jej dalsze losy wciąż są niepewne. O problemy polskiego dystrybucyjnego giganta zapytaliśmy założyciela i prezesa spółki Piotra Bielińskiego oraz prawnika Action Krzysztofa Białego.

24 lutego 2017 roku

Rok 2017 zaczął się znakomicie; zarówno gospodarczo, jak i podatkowo

Jeżeli styczniowe tendencje w gospodarce będą kontynuowane, to bardzo prawdopodobne jest, że w roku 2017 wzrost gospodarczy może wynieść 3,6% PKB, czyli tyle ile przyjęto w założeniach budżetowych, co oznacza także optymizm w realizacji dochodów budżetowych. Przy tych bardzo dobrych danych w coraz trudniejszej sytuacji jest opozycja, szczególnie posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy ciągle krążą po mediach i wieszczą kryzys gospodarczy