tag

podatki

Wczoraj

Jeszcze o VAT, czyli o państwie, które udawało, że go nie ma

W sprawie VAT jedna rzecz nie mieści się w głowie – że do Ministerstwa Finansów kierowanego przez Jana-Vincenta Rostowskiego chodziły pielgrzymki przedsiębiorców i organizacji biznesowych, które błagały o reakcję państwa na wyłudzenia podatku. A rząd Donalda Tuska nie robił prawie nic

14 sierpnia

11 sierpnia

Prokuratura wyjaśnia, dlaczego nie przeciwdziałano wyłudzaniu VAT

Prokuratura Regionalna w Białymstoku zajęła się sprawą możliwych zaniedbań odpowiednich służb, których zadaniem było przeciwdziałanie wyłudzeniom VAT w obrocie sprzętem elektronicznym – wynika z przekazanego PAP komunikatu. Na wyłudzeniach VAT, Skarb Państwa mógł stracić 250 mld zł.

10 sierpnia

We wrześniu UE zajmie się opodatkowaniem usług typu Airbnb

Ministrowie finansów UE będą we wrześniu rozmawiać o opodatkowaniu takich usług jak serwis wynajmu mieszkań Airbnb. KE zapowiedziała w czwartek, że przygotuje swój wkład do dyskusji. Wspólną inicjatywę w tej sprawie zapowiadają Francja i Niemcy.

Wcześniejsze publikacje

MF zapowiada koniec z absurdami w VAT

Jesteśmy świadomi absurdów, że taki sam produkt może mieć kilka stawek VAT i będziemy je eliminować - powiedział w środę wiceminister finansów Paweł Gruza.

Taki czas dla opozycji…

To nie jest łatwy czas dla opozycji. We wszystkich mediach, w których orientacja pro-platformerska jest dość oczywista, specjaliści zależni i niezależni zachodzą w głowę, dwoją się i troją, a i tak nie są w stanie zrozumieć, jakim cudem PiS nie tylko nie zrujnowało jeszcze państwa polskiego, ale trzyma skutecznie budżet w ryzach. Mało tego! Nie tylko jest z nim na plusie (sic!) już w połowie roku (podwójne sic! - ewenement historyczny), ale do tego skutecznie uszczelnia kasę państwa. Skutecznie? Bije w tym rekordy skuteczności. Właśnie wpływy z VAT poszły o niemal 18 mld zł w górę w porównaniu z rokiem poprzednim.

MF nie wyklucza zmian w stosowaniu stawek VAT na żywność

Resort finansów weźmie pod uwagę propozycję ustanowienia dwóch stawek VAT na żywność w wysokości 5 proc. i 23 proc. - napisano w odpowiedzi na interpelację poselską. Obecnie funkcjonują trzy stawki podatkowe na żywność: 23 proc., 8 proc. i 5 proc.

Morawiecki: jest „mocny sygnał” na przekroczenie prognozy tegorocznego wzrostu PKB

Resort finansów podtrzymał prognozę wzrostu tegorocznego PKB na poziomie 3,6 proc., wskazując, że istnieje silny sygnał do jej przekroczenia - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po prezentacji raportu przygotowanego przez PFR „Poziomie rozwoju Polski na tle gospodarki światowej w ujęciu długoterminowym”.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 sierpnia 2017 roku

MF: próby obniżania opodatkowania przy pomocy programów motywacyjnych

MF poinformowało w komunikacie o zauważalnej liczbie wniosków o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w których podatnicy PIT przedstawiają stan faktyczny wskazujący - zdaniem fiskusa - na możliwość zastosowania klauzuli przeciw unikaniu opodatkowania. Chodzi o tworzone przez pracodawców tzw. programy motywacyjne

28 lipca 2017 roku

UOKiK krytycznie o projekcje podatkowym Ministerstwa Finansów

Projekt noweli ustawy o PIT i CIT, który m.in. nakłada dodatkowy podatek od nieruchomości m.in. na właścicieli dużych sieci handlowych może być niezgodny z zasadami pomocy publicznej - stwierdza w swojej opinii do projektu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

25 lipca 2017 roku

Nowe pomysły resortu finansów na uszczelnienie podatków

Minimalny podatek od wartości nieruchomości komercyjnych oraz ograniczenie możliwości zaliczania usług niematerialnych do kosztów uzyskania przychodu - to niektóre pomysły Ministerstwa Finansów na uszczelnienie podatku CIT.

22 lipca 2017 roku

Rewelacyjne wyniki budżetu państwa po upływie I półrocza

W ostatnich dniach ministerstwo finansów opublikowało szacunkowe dane dotyczące wykonania budżetu państwa w okresie styczeń – czerwiec 2017, które potwierdzają skuteczność działań rządu premier Beaty Szydło w zakresie uszczelniania systemu podatkowego

21 lipca 2017 roku

GAZETA BANKOWA: Jak „zamknąć” CIT?

Zamykanie luk w VAT odbywa się w blasku reflektorów. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku podatków od dochodów osób prawnych. Tutaj działania Ministerstwa Finansów wydają się rozproszone i nie są nagłaśniane. Ale powstaje mechanizm, który posłuży do wychwytywania firm unikających płacenia CIT – pisze w „Gazecie Bankowej” Marek Siudaj

21 lipca 2017 roku

KAS rozbiła grupę przestępczą, która chciała wyłudzić 140 mln zł

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia „rozbili” zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie próbowali wyłudzić 140 mln zł podatku VAT. Przestępcy zajmowali się handlem artykułami spożywczymi – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

20 lipca 2017 roku

Zarzuty dla członków grupy wyłudzającej podatek VAT

Zarzuty dotyczące wyłudzenia podatku VAT w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy - postawiła 10 podejrzanym Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Trzech z nich trafiło do aresztów pod zarzutem kierowania grupą przestępczą.

18 lipca 2017 roku

Michał Kanownik w Telewizji wPolsce.pl: Przedsiębiorcy potrzebują narzędzi, dzięki którym unikną oszustów podatkowych

Kodeks dobrych praktyk, dotyczących sprawdzania przez przedsiębiorców kontrahentów w VAT, to bardzo potrzebne narzędzie, które ułatwi unikanie oszustów podatkowych. Będzie też świetnym uzupełnieniem podzielonej płatności w VAT, którą Ministerstwo Finansów chce wprowadzić od początku 2018 r. – powiedział Michał Kanownik, prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, w Rozmowie Gospodarczej Telewizji wPolsce.pl