tag

polityka

Wczoraj

Na łamach nowego wydania „wSieci”: jak chcą ukraść Opole!

Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość. Publicyści wskazują, kto tak naprawdę stoi za tą awanturą i jaka jest w tym rola samego środowiska artystów.

Przedwczoraj (27 maja)

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.

23 maja

22 maja

Tym razem Trump pomaga

Przed godziną 17:00 DAX tracił 0,14%, CAC 40 zyskiwał 0,03%, natomiast brytyjski FTSE 100 zyskiwał 0,37%. Na Wall Street sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej. S&P 500 zyskuje 0,21%, DJIA wzrasta o 0,34%, natomiast Nasdaq jest wyżej o 0,44%. W przypadku polskiego rynku, wzrosty były wspierane głównie przez spółki finansowe.

Wcześniejsze publikacje

Tygodnik „wSieci” ujawnia: "Caracale to afera Platformy"

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” dziennikarze wykazują, że przetarg na helikoptery i wygrana francuskich Caracali były patologicznym, niebywałym wręcz przekrętem, za który odpowiedzialność ponosi Platforma Obywatelska. To w czasie rządów PO-PSL rozpisano największe zamówienie na sprzęt dla polskiej armii i wtedy warunki przetargu zmieniały się coraz bardziej na korzyść francuskiego koncernu Airbus

W nowym numerze miesięcznika „wSieci Historii”: Tak zwyciężała husaria

W czerwcowym numerze miesięcznika „wSieci Historii” redakcja przypomina jedną z największych bitew lądowych XVII-wiecznej Europy – bitwę pod Beresteczkiem. Na łamach miesięcznika także o fenomenie polskiej emigracji skupionej w Hôtelu Lambert oraz o Adamie J. Czartoryskim, nazywanym królem Polski na emigracji

Globalne niepokoje i spadki na giełdach

Na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem niemiecki DAX traci aż 1,44%, CAC 40 zniżkuje 1,71%, natomiast brytyjski FTSE 100 spada jedynie o 0,45%. Na Wall Street sytuacja wygląda minimalnie lepiej. S&P 500 po ponad godzinie handlu traci 1,09%, DJIA zniżkuje o 1,16%, natomiast Nasdaq spada aż o 1,42%. W przypadku GPW mamy kontynuację słabszych nastrojów, które widoczne są od kilku sesji. Indeks nie był w stanie przebić 2400 punktów i obecne spadki o około 100 punktów póki co noszą znamiona korekty. Słabiej zachowują się spółki energetyczne oraz paliwowe

Euro ucieka dolarowi

Wtorek był dniem triumfu euro. Ubiegły tydzień upływał pod znakiem wyprzedaży europejskiej waluty pomimo wyraźnej wygranej Emmanuela Macrona we Francji. Wygrana partii Kanclerz Merkel w wyborach regionalnych miała się okazać pozytywnym impulsem dla euro i tak faktycznie się stało, gdyż dodatkowo lepsze dane makroekonomiczne ze Starego Kontynentu napędzają spekulacje nt. możliwego zwrotu w dotychczas ultra ekspansywnej polityce EBC.

Pozostałe publikacje o tym tagu

12 maja 2017 roku

Szydło: Polska jest postrzegana przez Chiny jako brama do UE

Szefowa polskiego rządu oceniła, że umowy podpisane ze stroną chińską i jej rozmowy z chińskimi przywódcami wskazują, iż "Polska stała się państwem, na które władze chińskie zaczynają zwracać uwagę, jeśli chodzi o współpracę gospodarczą" - dodała.

5 maja 2017 roku

Pierwsze zwycięstwo Trumpa w batalii o zniesienie Obamacare

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu po burzliwej debacie przyjęła w czwartek projekt ustawy o zniesieniu systemu opieki medycznej Obamacare i zastąpieniu go systemem przygotowanym przez kierownictwo Partii Republikańskiej

4 maja 2017 roku

To Macron stoi za ustawą, utrudniającą życie polskim przewoźnikom

Emmanuel Macron zaatakował Polskę zarzucając „dumping socjalny”. Nie powinno to nikogo zaskakiwać – Macron od dawna zwalcza polskich pracowników. To on stoi za ustawą Loi Macron z 2015 roku, która utrudnia życie polskim kierowcom TIR-ów. To właśnie Francuzi straszyli już w 2005 roku widmem „polskiego hydraulika”, który miał odebrać zachodnim fachowcom pracę – oburzają się Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

4 maja 2017 roku

Na rynku złota oczekiwana presja spadkowa na ceny kruszcu w najbliższych tygodni

Notowania złota już od kilkunastu sesji znajdują się pod presją podaży. Cena tego kruszcu jeszcze dwa i pół tygodnia temu zbliżyła się do poziomu 1.300 USD za uncję, prowokując pytania o to, jak daleko może sięgnąć zwyżka. Ten poziom cenowy okazał się jednak silnym technicznym oporem, który posłużył jako baza do odbicia notowań złota w dół.

30 kwietnia 2017 roku

Brexit / Jean-Claude Juncker: May jest w innej galaktyce

May broniła stanowiska swojego rządu dzień po tym, jak liderzy 27 państw członkowskich Unii Europejskiej jednomyślnie przyjęli wytyczne do negocjacji w sprawie Brexitu, które zdaniem ekspertów znacząco odbiegają od oczekiwań rządu w Londynie. Cytowani przez niedzielne wydania gazet anonimowi unijni dyplomaci ocenili, że część żądań brytyjskiej premier "pochodzi z równoległej rzeczywistości"

29 kwietnia 2017 roku

Szydło: na szczycie UE byliśmy skuteczni; drugi etap Brexitu - trudniejszy

Premier Polski uważa, że drugi etap negocjacji będzie znacznie trudniejszy i warto zachować tę jedność, by niektórych państw nie kusiło odstępowanie od przyjętych założeń. Jak podkreśliła, dla Polski na obecnym etapie negocjacji priorytetem są prawa obywateli i kwestie finansowe

29 kwietnia 2017 roku

Przywódcy UE-27 potrzebowali minuty, by przyjąć wytyczne ws. Brexitu

Wielka Brytania ma się rozliczyć ze wszystkich zobowiązań, które podjęła jako państwo członkowskie. Państwa unijne będą chciały, aby Londyn płacił do unijnej kasy jeszcze po formalnym opuszczeniu Wspólnoty. Kolejnym warunkiem ma być wg. wytycznych zagwarantowanie praw obywateli unijnych mieszkających na Wyspach, a także ich rodzin (oraz Brytyjczyków żyjących w pozostałych 27 krajach UE).

29 kwietnia 2017 roku

Morawiecki o celach polskiego rządu w negocjacjach w związku z Brexitem

Wicepremier zadeklarował, że rząd Beaty Szydło będzie walczył o to, by Polacy, którzy mają już pewne prawa nabyte na Wyspach byli traktowani tak samo jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Chcemy po prostu troszczyć się o naszych obywateli - zaznaczył Morawiecki

29 kwietnia 2017 roku

Premier: Polska ma trzy cele na tym etapie negocjacji w sprawie Brexitu

Na sobotnim spotkaniu przywódcy 27 państw członkowskich przyjmą wytyczne do negocjacji w sprawie Brexitu. Po tym, jak szefowie państw i rządów przyjmą wytyczne, Komisja Europejska 3 maja przedstawi propozycje mandatu negocjacyjnego. Ma on zostać przyjęty przez unijnych ministrów ds. europejskich 22 maja. Same negocjacje mają ruszyć dopiero po wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, które odbędą się 8 czerwca.

28 kwietnia 2017 roku

Zalewska: w ciągu trzech lat wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 15 proc.

Zwiększanie wynagrodzeń ma się zacząć od 2018 r. Szczegóły podwyżek zostaną rozpisane w projekcie nowej ustawy budżetowej. Zaczynamy od 2018 r. (...). To są bardzo duże pieniądze, bo to są dodatkowe pieniądze do subwencji oświatowej - powiedziała minister edukacji

28 kwietnia 2017 roku

Trumpolina nastrojów za nami. Sell in May…?

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, wejście do II tury francuskich wyborów Emmanuela Macrona spowodowało lawinowe zakupy na rynkach akcji. Ale Francja to nie wszystko – prezydent Trump znów dał o sobie znać.

25 kwietnia 2017 roku

Szydło: pełnię nadzór nad PZU

Uznałam, że dla dobra funkcjonowania spółki to będzie korzystne i taka decyzja została podjęta (...) kiedy podejmę decyzję o konieczności zmiany, to ją ogłoszę. Natomiast na pewno w tym momencie nie ma takiej konieczności i spółka pozostaje w moim nadzorze - twierdzi szefowa rządu

23 kwietnia 2017 roku

Według sondaży exit poll Macron i Le Pen w drugiej turze wyborów

Jeśli potwierdzą się sondaże exit poll, w niedzielę do drugiej tury wyborów prezydenckich zakwalifikował się centrysta Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen. 7 maja Francuzi zdecydują, czyja wizja ich kraju bardziej im odpowiada.

23 kwietnia 2017 roku

Trwa pierwsza tura wyborów na prezydenta Francji

We Francji trwa pierwsza tura wyborów prezydenckich, których wynik uważa się za nieprzewidywalny w stopniu nienotowanym tam od dziesięcioleci. Otwarte o godz. 8. rano w niedzielę lokale wyborcze zamknięte zostaną o godz.20.

22 kwietnia 2017 roku

W nowym podwójnym numerze „wSieci”: Sikorski – kłamcą smoleńskim

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” dziennikarze dowodzą, że Radosław Sikorski zeznając pod przysięgą mijał się z prawdą w sprawie zaangażowania MSZ w organizację obchodów rocznicowych w Katyniu w 2010 r. Dotarliśmy do dokumentów, które udowadniają, że nie mówił prawdy. Ówczesny szef MSZ był na każdym etapie informowany o ustaleniach dotyczących wyjazdu – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.