tag

pomoc

17 czerwca

14 czerwca

6 czerwca

1 czerwca

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

14 marca 2017 roku

Będzie program 10 000+?

MRPiPS, póki co, nie uczestniczy w przygotowywaniu pomysłu 10 000+ - oświadczyła we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Według ministra Henryka Kowalczyka "nie jest to pomysł rządu".

6 marca 2017 roku

Polacy pomagają chrześcijańskim rodzinom z Aleppo

Jedna trzecia chrześcijan w Aleppo korzysta z pomocy Polaków i polskiego Kościoła; po pięciu miesiącach działania programu "Rodzina Rodzinie" Syryjczycy otrzymali ponad 1,5 mln zł - poinformowała w poniedziałek Caritas Polska na konferencji w siedzibie Episkopatu.

6 marca 2017 roku

O pomoc humanitarną dla Afganistanu apelują Talibowie

Przywódcy afgańskich talibów zaapelowali do międzynarodowych organizacji pomocowych i zagranicznych rządów o pomoc dla Afgańczyków, cierpiących z powodu ostrej zimy. Wezwano też bojowników by zapewnili pracownikom tych organizacji "niezbędne bezpieczeństwo".

3 stycznia 2017 roku

MRPiPS: więcej osób może skorzystać z pomocy żywnościowej

Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą się zgłaszać do swoich ośrodków pomocy społecznej (OPS) lub organizacji partnerskich Programu. Jeśli OPS zakwalifikuje osobę lub rodzinę do pomocy, wówczas do końca czerwca 2017 r. będzie ona uprawniona do otrzymywania paczek żywnościowych, których łączna roczna wartość na osobę lub rodzinę wynosi ok 230 zł.

15 grudnia 2016 roku

Dla gazowego potentata liczy się nie tylko zysk

Jednym z priorytetów fundacji jest również edukacja historyczna młodych ludzi. Spółka korzystając z różnych form przekazu (m.in. portali społecznościowych) propaguje wiedzę o żołnierzach wyklętych, wydarzeniach historycznych owianych do tej pory mgłą zapomnienia.

4 grudnia 2016 roku

Niemiecki minister finansów wykluczył obniżenie długu Grecji

W poniedziałek ministrowie finansów strefy euro ocenią dotychczasowe postępy Aten. Jeśli Grecja chce pozostać w strefie euro, nie ma innego sposobu niż realizowanie reform, i to niezależnie od stanu zadłużenia - powiedział minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

12 października 2016 roku

Młodzi ludzie chcą wspierać dzieci - organizują zbiórkę misiów

Stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy wraz z Gdańskim Klubem Sportowym „Korsarz” organizuje akcję „Daj misiaka dla dzieciaka”, której celem jest zebranie, do 20. października, pluszowych zabawek dla dzieci transportowanych do szpitali. Inicjatywa ma także wymiar historyczno-patriotyczny, gdyż jest związana z postacią Erwiny Barzychowskiej.

19 września 2016 roku

Caritas zbiera żywność dla najuboższych

Zbiórka płodów rolnych i produktów żywnościowych rozpoczęła się dziś na poznańskich targowiskach. Zgromadzone produkty trafią do działających w Poznaniu jadłodajni Caritas. Akcja potrwa do soboty

5 sierpnia 2016 roku

KRD: Polacy pomagają swoim dorosłym dzieciom i wnukom finansowo

57 proc. Polaków, którzy ukończyli 50. rok życia wspiera finansowo swoje dzieci i wnuki; podobnie czyni niewiele mniejszy odsetek Polaków między 60. a 70. rokiem życia - wynika z badania dla Krajowego Rejestru Długów. 44 proc. osób 50+ przyznaje, że nadal mieszka z nimi dziecko bądź wnuk.

18 listopada 2015 roku

Wielka pomoc dla osób ubogich: 92,6 tys. ton żywności

Około 92,6 tys. ton żywności o wartości ponad 265 mln zł trafi w tym roku do organizacji charytatywnych w naszym kraju w ramach unijnej pomocy żywnościowej. Potrzebujący dostaną m.in. produkty mleczne i mięsne, kasze, mąkę, owoce, cukier oraz olej.

17 listopada 2015 roku

ZUS znowu chce pomagać przedsiębiorcom: Pytanie przedsiębiorcy chcą tej pomocy?

Na dofinansowanie inwestycji przedsiębiorców w poprawę warunków pracy ZUS przeznaczy w tym roku blisko 27 mln zł, z czego do tej pory wydano 12 mln zł. Mikroprzedsiębiorstwa mogą liczyć na 90-proc. dofinansowanie budżetu projektu, największe firmy – nawet do 500 tys. zł. Wartość najdroższego projektu dofinansowanego przez ZUS sięgnęła 300 tys. zł. Od początku roku wpłynęło ponad 2 tys. wniosków.

2 listopada 2015 roku

Polacy chcą pomagać rodakom na Kresach

Żywność, artykuły chemiczne, a także odzież od najbliższego poniedziałku będą zbierali w Szczecinie organizatorzy akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Dary przed świętami trafią do Polaków żyjących w rejonie miasta Soleczniki na Litwie.

9 października 2015 roku

Pomoc polskim repatriantom? Tylko na papierze

W ostatnim czasie rząd postanowił zwiększyć rezerwę celową przeznaczoną dla repatriantów do 30 milionów złotych. Jet wiele dowodów na to, że to postępowanie ma ścisły związek z kampanią wyborczą. Fakty wskazują, że problemem nie jest brak środków finansowych, ale ich nieefektywne rozdysponowanie, nieodpowiednie regulacje prawne oraz brak aktywnej polityki państwa w tym zakresie.

8 października 2015 roku

Polacy są bardzo szlachetni: Na pomoc ubogim i chorym przeznaczyli ponad miliard złotych

Coraz więcej Polaków przekazuje ze swojego podatku 1 procent na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zdecydowało się na to 12,5 mln osób, czyli 47 proc. ogólnej liczby podatników rozliczających się za 2014 rok. W ten sposób udało się zebrać 557,6 mln zł, czyli o ponad 49 mln zł więcej niż rok wcześniej. Jedna czwarta środków została przeznaczona na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.