tag

port morski

27 czerwca

Świnoujście: w poł. 2018 r. budowa infrastruktury portowej do obsługi dużych promów

W świnoujskim terminalu powstanie infrastruktura do obsługi dużych promów o długości do 265 metrów. Terminal będzie mógł dzięki niej świadczyć nowy rodzaj usług przeładunkowych przy udziale transportu kolejowego na poziomie 30 tys. TEU (TEU - pojemność standardowego kontenera) Wbicie pierwszej łopaty pod inwestycję planowane jest w połowie przyszłego roku - powiedziała we wtorek Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu. Jak dodała, inwestycja powinna być ukończona do 2022 r.

17 maja

2 kwietnia

14 kwietnia

Port morski w Gdańsku będzie miał lepsze połączenie kolejowe

Poprawa dostępu do portu morskiego w Gdańsku ma być celem modernizacji stacji kolejowych obsługujących port. Zakres modernizacji stacji ma wskazać studium wykonalności, na opracowanie którego PKP PLK S.A. podpisały w poniedziałek umowę z firmą Wyg International.

Wcześniejsze publikacje

Wzrośnie znaczenie portu w Gdyni

W 2016 roku do portu w Gdyni będą mogły wpływać statki o długości 370 metrów, czyli o 90 metrów dłuższe niż obecnie. Ma to umożliwić realizacja inwestycji o wartości ok. 110 mln złotych. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.