tag

pranie brudnych pieniędzy

27 czerwca

18 czerwca

12 kwietnia

Prezydent podpisał ustawę o tzw. konfiskacie rozszerzonej

Wprowadzenie tzw. konfiskaty rozszerzonej, czyli m.in. przeniesienie ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą podpisał prezydent Andrzej Duda - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

31 marca

Śledztwa w sprawie ukrywania pieniędzy w szwajcarskim banku

Brytyjski urząd skarbowy HMRC ogłosił w piątek, że wszczął śledztwo w sprawie unikania płacenia podatków oraz prania pieniędzy przez "globalną instytucję finansową" i przez niektórych jej pracowników. Wcześniej o takim śledztwie poinformowała Holandia.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 maja 2016 roku

Od playlisty Noriegi po papiery z Panamy

Niewielki, liczący zaledwie ok. 3,6 mln mieszkańców kraj w Ameryce Środkowej od dawna jest miejscem, gdzie w przedziwny sposób łączą się największe interesy ze wschodu i zachodu, północy i południa

25 kwietnia 2016 roku

Rząd zapowiada nowe zasady walki z praniem pieniędzy

Firmy będą musiały przechowywać informacje o osobach fizycznych uzyskujących korzyści z zawieranych przez te firmy umów - takie m.in. zapisy znajdą się w przygotowywanej przez MF noweli ustawy o praniu pieniędzy. Chodzi np. o osoby zarejestrowane w rajach podatkowych.

27 grudnia 2015 roku

Za dwa miesiące rusza proces ws. piramidy finansowej Amber Gold

Na koniec lutego lub początek marca 2016 r. planowane jest rozpoczęcie procesu ws. afery Amber Gold. Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku staną b. prezes spółki Marcin P. i jego żona Katarzyna P. oskarżeni m.in. o oszustwo znacznej wartości i pranie brudnych pieniędzy

20 kwietnia 2015 roku

Pranie pieniędzy ma być trudniejsze w UE

Państwa UE uzgodniły dziś przepisy zaostrzające walkę z praniem pieniędzy. Nowe zasady zakładają m.in. powstanie centralnych rejestrów faktycznych właścicieli firm oraz obowiązek weryfikacji części klientów przez banki czy kasyna.

1 sierpnia 2014 roku

Londyn może być wielką pralnią pieniędzy

Nieruchomości w Londynie mogą być "pralnią pieniędzy z całego świata" - ocenił dziś "Financial Times" po ustaleniu, że ponad 150 mld euro zainwestowanych w tym sektorze w Wielkiej Brytanii przelano z rajów podatkowych.