tag

prawo

23 lutego

W 2016 r. komornicy wyegzekwowali 8,3 mld zł

Skuteczność egzekucji sądowej w zeszłym roku była na poziomie około 16 proc., komornicy wyegzekwowali na rzecz wierzycieli blisko 8 mld 314 mln zł, zaś do kancelarii komorniczych wpłynęło ok. 4,5 mln spraw egzekucyjnych - poinformowała Krajowa Rada Komornicza.

Rozbito gang produkujący nielegalne papierosy

Nielegalne wyprodukowanie prawie 3,5 mln sztuk papierosów o wartości ponad 2,3 mln zł zarzuciła prokuratura pięciu osobom, które zatrzymano w Częstochowie (Śląskie). Według śledczych to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski.

22 lutego

Cyfrowa gospodarka wymaga nowoczesnej legislacji

W Polsce tworzy się nowy model gospodarki, który opiera się na usługach cyfrowych. Wymaga on jak najszybszego uregulowania i umożliwienia rozwoju ze strony państwa. Należy stworzyć warunki sprzyjające postępowi dzisiaj, ale również jutro i pojutrze.

18 lutego

17 lutego

Wcześniejsze publikacje

Rekordzista ma do spłacenia ponad 723 tys. zł alimentów

Od końca września 2016 do końca stycznia 2017 liczba dłużników alimentacyjnych wzrosła o prawie 17 tys. osób. Wraz z nimi o ponad 801 mln zł urósł dług alimentacyjny. Na koniec stycznia jego wartość przekroczyła już 10,1 mld zł – wynika z raportu BIG InfoMonitora.

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 lutego 2017 roku

Tak złodzieje kradli samochody w 2016 roku

W 2016 roku średnio co 39 minut auto osobowe padało w Polsce łupem przestępców. Najwięcej kradzieży – ponad 2700 – zanotowano w Warszawie i jej okolicach. Udaje się odzyskać 25-46 proc., kradzionych samochodów w zależności od województwa.

11 lutego 2017 roku

Wynająć czy kupić własne M? Która opcja jest bardziej opłacalna

W samym 2016 roku nowe mieszkania kupiło już 29,5 tys. Polaków. Takiego popytu na własne M nie było nawet w szczycie boomu mieszkaniowego w latach 2006–2008. Jak kupić: samodzielnie, a może z pomocą pośrednika, nowe mieszkanie czy na rynku wtórnym. Dodatkowe opłaty jakie czekają kupującego własne M - eksperci radzą

11 lutego 2017 roku

Dlaczego urzędnicy milczą kiedy zagrożone jest życie obywateli. "Bo jest ustawa"

Suplementy diety mogą wykazywać właściwości alergenne i rakotwórcze, powodować zakażenia dróg oddechowych i moczowych, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, przyczyniać się do powstawania ropni, zapalenia wsierdzia, osierdzia, czasami zatruć pokarmowych. Przykładowo jeden ze składników suplementu pochodził od rośliny, która zawiera substancje psychoaktywne.

10 lutego 2017 roku

Witek: z pewnością frankowiczom trzeba pomóc

Pod koniec stycznia sejmowa Komisja Finansów Publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - zgłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę i projektów autorstwa klubów PO i Kukiz'15. Według przewodniczącego podkomisji Jacka Sasina (PiS), jej prace powinny zakończyć się przed wakacjami.

10 lutego 2017 roku

Sejm normuje wymianę informacji podatkowych z innymi państwami

Ustawa wprowadza wymianę informacji dotyczących rachunków finansowych posiadanych przez nierezydentów, a także informacji na temat indywidualnych interpretacji podatkowych, porozumień w sprawie zawierania cen transakcyjnych czy opinii zabezpieczających w sprawie klauzuli o unikaniu opodatkowania

10 lutego 2017 roku

Sejm uchwalił dwie nowelizacje ustawy o obrocie instrumentami finansowymi

Pierwsza nowela ustawy o obrocie instrumentami finansowymi jest wdrożeniem do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie sankcji karnych za nadużycia na rynku. Druga przyjęta w piątek przez Sejm nowela ustawy o obrocie instrumentami finansowymi znosi podział rynku regulowanego na rynek giełdowy i rynek pozagiełdowy.

10 lutego 2017 roku

Patologia w polskich placówkach handlowych

Do ostatnich wyborów parlamentarnych polskie Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji zagranicą były w większości politycznymi synekurami; wśród ich pracowników byli m.in. współpracownicy służb specjalnych PRL czy osoby podejrzewane przez prokuraturę o przestępstwa kryminalne, nawet kiedy do Ministerstwa Gospodarki dochodziły sygnały o nieprawidłowościach na placówkach, sprawę chowano do szuflady

8 lutego 2017 roku

Nie tylko Warszawa - Poznań powoła związek metropolitalny?

Możliwość powołania w Wielkopolsce związku metropolitalnego przewiduje projekt ustawy autorstwa Nowoczesnej, którym w piątek zajmie się Sejm. Samorządowcy z regionu zwracają uwagę, że projekt nie był z nimi konsultowany.

6 lutego 2017 roku

Via Baltica: Przetargi będą odbywały się już w nowym systemie

Ogłoszone dziś przetargi na dwa odcinki S61 Via Baltica od węzła Kolno do Szczuczyna w Podlaskiem to pierwsze przetargi w nowych standardach budownictwa drogowego, gdzie głównym kryterium wyboru nie będzie cena - poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

6 lutego 2017 roku

Kto chce grać tematem sierot z Syrii?

Pomoc dla uchodźców wymaga rozwiązań systemowych i powinna być udzielana na miejscu konfliktu; sierot z Aleppo używa się dla celów propagandowych, choć takiego tematu nigdy nie było - powiedział dziś sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

2 lutego 2017 roku

Czy budowy dróg przyspieszą? Resort przygotowuje zmiany

Optymalizacja realizacji inwestycji drogowych oznacza, że będą one wykonywane w oparciu o typowe rozwiązania i przy zmniejszeniu ich kosztów - zapowiada Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

27 stycznia 2017 roku

Gdzie zawodzi prawo tam działać musi moralność

Sprawa podniesienia tzw. ryczałtu na biura poselskie może irytować wyborców, jednak nie zanosi się na to by obecny sposób funkcjonowania biur parlamentarzystów miałby ulec zmianie. W tej sytuacji realnie wszystko zależy właśnie od nich - samych posłów korzystających z tego przywileju.

27 stycznia 2017 roku

ZUS przypomina: Emeryturę można przeliczyć ponownie

Emeryturę można ponownie przeliczyć – przypomina Wiesława Lempska z ZUS. Dodatkowy, wcześniej nieudowodniony staż pracy czy zarobki uzyskiwane już po przyznaniu świadczenia mogą wpłynąć na wysokość emerytury.