tag

Rosja

Przedwczoraj (25 kwietnia)

14 kwietnia

7 kwietnia

Jen największym walutowym beneficjentem nalotu na Syrię

Rynki czekają na reakcję Rosji po ataku amerykańskim na syryjskie lotnisko i z wielką uwagą przyglądają się spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Największym beneficjentem akcji w Syrii, spośród walut, jest jen – uważa Marek Rogalski z DM BOŚ.

3 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 marca 2017 roku

Ukraina wprowadziła sankcje wobec rosyjskich banków

Władze Ukrainy nałożyły sankcje na pięć działających w tym kraju banków z rosyjskim kapitałem, zakazując im wyprowadzania środków za granicę. Decyzję, którą podjęła Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, zaakceptował w czwartek prezydent Petro Poroszenko.

10 marca 2017 roku

Niemcy stawiają Rosji "ukraiński" warunek ws. Nord Stream 2

Niemcy postawiły Rosji "ukraiński" warunek w sprawie gazociągu Nord Stream 2, co może skutkować impasem w realizacji projektu, ale gdy gazociąg powstanie, kraje europejskie raczej nie będą bronić tranzytu gazu przez Ukrainę - ocenia "Moskowskij Komsomolec".

9 marca 2017 roku

Badania: Rosjanie nie odczuwają poprawy stanu swojej gospodarki

Większość Rosjan nie odczuwa poprawy stanu krajowej gospodarki, o której w ostatnich miesiącach mówili przedstawiciele władz; z optymizmem oceniają sytuację jedynie osoby zatrudnione w strukturach siłowych i administracji państwowej - pisze dziś prasa.

27 lutego 2017 roku

Spadek handlu z Rosją z powodu kryzysu w relacjach

W 2016 r. wymiana handlowa między Białorusią i Rosją zmniejszyła się do poziomu z 2009 r. Wtedy przyczyną był światowy kryzys finansowy, dzisiaj głęboki kryzys w stosunkach białorusko-rosyjskich" - oceniają w poniedziałek niezależne "Biełorusskije Nowosti".

24 lutego 2017 roku

Niemieckie firmy tęsknie patrzą na Rosję

Jedna trzecia niemieckich firm zamierza zainwestować w Rosji w ciągu najbliższego roku. W 2016 roku inwestycje niemieckie w Rosji wyniosły prawie 2 mld euro

10 lutego 2017 roku

Rosyjscy muzułmanie bronią polskich jabłek

Polskie jabłka są darem od Boga, ale niestety my żyjemy w Rosji – tak oburzeni muzułmanie z należącego do Rosji Dagestanu skomentowali zniszczenie 5 ton tych owoców

26 stycznia 2017 roku

Rosja: wielki kraj i ogromne łapówki

Najszybciej rosną łapówki w regionie podmoskiewskim. Te dawane w 2016 r. wzrosły w stosunku do tych z 2015 r. aż o 3,5 proc.

21 stycznia 2017 roku

Spotkanie Putina i Trumpa to kwestia miesięcy

Spotkanie prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i Donalda Trumpa to kwestia miesięcy, ustalenia w sprawie terminu mogą zapaść podczas rozmowy telefonicznej przywódców - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla BBC wyemitowanym w sobotę.

21 stycznia 2017 roku

"Wiedomosti": Trump zapowiedział populizm, izolacjonizm i protekcjonizm

Główne zasady, o jakich mówił w przemówieniu inauguracyjnym prezydent USA Donald Trump to populizm, izolacjonizm i protekcjonizm; Trump odwoływał się wielokrotnie do obietnic z czasu kampanii wyborczej - podkreśla w sobotę rosyjski dziennik "Wiedomosti".

16 stycznia 2017 roku

W Rosji „nie podrabia się tylko jajek”

W Rosji jedna czwarta produktów żywnościowych jest podrabiana – uważa Aleksiej Aleksijenko, szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego

11 stycznia 2017 roku

Całkowity zakaz palenia w Rosji

Nadchodzą ciężkie czasy dla rosyjskich palaczy. Wiele wskazuje na to, że Rosjanie, którzy przyszli na świat po 2014 roku, nigdy nie będą mieli okazji legalnie zaciągnąć się dymkiem. Tamtejsze ministerstwo zdrowia przedstawiło deputowanym pakiet zmian w prawie, który ma sprawić, że obywatele Federacji będą palić mniej, a ci, którzy dopiero co przyszli na świat albo urodzą się w przyszłości, najprawdopodobniej nigdy nie sięgną po papierosa

10 stycznia 2017 roku

"Forbes": po wyborze Trumpa rosyjscy oligarchowie zarobili 29 mld USD

Po listopadowym głosowaniu rosyjscy miliarderzy łącznie zarobili 29 mld dolarów, czyli więcej niż wynoszą łączne zyski miliarderów z jakiegokolwiek innego kraju oprócz USA. Najwięcej po amerykańskich wyborach wzbogacił się najzamożniejszy Rosjanin, współwłaściciel Nowateku Leonid Michelson. Ocenia się, że zarobił on 1,9 mld dolarów, a jego majątek wzrósł do 18,2 mld dolarów.

6 stycznia 2017 roku

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"