tag

Rząd

Dzisiaj

16 lutego

15 lutego

14 lutego

Wcześniejsze publikacje

Witek: z pewnością frankowiczom trzeba pomóc

Pod koniec stycznia sejmowa Komisja Finansów Publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - zgłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę i projektów autorstwa klubów PO i Kukiz'15. Według przewodniczącego podkomisji Jacka Sasina (PiS), jej prace powinny zakończyć się przed wakacjami.

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 stycznia 2017 roku

Rząd za rozliczaniem PIT przez urzędy skarbowe

Rząd zaakceptował we wtorek nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która wprowadza możliwość rozliczania PIT przez urzędy skarbowe - poinformował CIR w komunikacie.

30 stycznia 2017 roku

Ile kosztowały rządowe limuzyny? MON ujawnia

Wydatki na środki transportu i ochrony gości szczytu NATO wyniosły 13,2 mln zł; za tę kwotę pozyskano trzy samochody BMW, 12 samochodów klasy średniej i 22 samochody zabezpieczające i pomocnicze - poinformowało MON.

23 stycznia 2017 roku

Uszczelnianie systemu podatkowego jest priorytetem rządu

Gospodarka w 2017 roku jest w dobrym stanie, priorytetem rządu będzie uszczelnianie systemu podatkowego, a w latach 2016 i 2017 nie przekroczymy deficytu 3 proc. PKB - mówili premier Beata Szydło, wicepremier Mateusz Morawiecki i minister Henryk Kowalczyk po poniedziałkowym spotkaniu.

20 stycznia 2017 roku

Premier: w spółkach Skarbu Państwa nadal toczą się kontrole

Premier zwróciła uwagę, że jeśli chodzi o państwowe spółki, to wnikliwie będą kontrolowane ich wydatki m.in. na marketing oraz promocje. Dodała, że obecnie wchodzimy w okres podsumowywania wyników ekonomicznych spółek

19 stycznia 2017 roku

Przegląd resortów. Według bukmacherów największe szansę na stratę stanowiska ma...

Jak przewidywali na początku roku analitycy Unibet, w tym roku nie powinno dojść do „trzęsienia ziemi” w polskiej polityce. Zaledwie na 15% bukmacher ocenia prawdopodobieństwo, że w 2017 r. dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jednocześnie aż na 65% (kurs 2/5) określili oni szanse, będzie to ostatnie 12 miesięcy dla Beaty Szydło na stanowisku Premiera RP.

17 stycznia 2017 roku

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamiast ANR i ARR

W miejsce dwóch agencji rolnych: Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego powstanie jeden podmiot: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy.

17 stycznia 2017 roku

Premier dokona przeglądu resortów

W środę rozpocznie się dwutygodniowy przegląd resortów, jego celem będzie wyznaczenie nowych kierunków działań rządu - poinformowała premier Beata Szydło. Pierwsze spotkania szefowa rządu odbędzie w środę z ministrami: obrony, spraw wewnętrznych, pracy i zdrowia.

16 stycznia 2017 roku

Rząd chce nowych norm dla kotłów i paliw

Wprowadzenie norm jakości dla nowych kotłów oraz dla paliw, poprawa ocieplenia budynków, dotacje do ekologicznych pieców - to niektóre z propozycji, jakimi ma zająć się na wtorkowym posiedzeniu rząd, by skuteczniej walczyć o poprawę jakości powietrza w Polsce.

10 stycznia 2017 roku

Rząd zlikwiduje umowy o dzieło? Minister Rafalska: Są w Polsce nadużywane

Umowy o dzieło są w Polsce nadużywane; są stosowane wtedy, kiedy powinna być zawarta umowa o pracę, albo umowa zlecenie - powiedziała we wtorek minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Dodała, że rząd zastanawia się nad rozwiązaniem w tej sprawie "bardzo ostrożnie i uważnie".

8 stycznia 2017 roku

Rok 2017: Ujawniono priorytety rządu

Ten rok to są dwa priorytety dla rządu: ochrona zdrowia i gospodarka - powiedziała w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) Beata Kempa. Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

3 stycznia 2017 roku

Jest rozporządzenie o nadzorze nad spółkami skarbu państwa

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż premier członkowie rządu, czy jego pełnomocnicy - poinformowało we wtorek CIR. Zarządzanie nad poszczególnymi spółkami trafiło do resortów.

29 grudnia 2016 roku

Dziś na posiedzeniu rządu trzy bardzo ważne ustawy

Rząd zajmie się m.in. alimenciarzami. Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu karnego osobie, której dług alimentacyjny przekroczy sumę trzech należnych świadczeń okresowych - najczęściej miesięcznych - będzie groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara do roku pozbawienia wolności.