tag

Rząd

Wczoraj

Premier dokona przeglądu resortów

W środę rozpocznie się dwutygodniowy przegląd resortów, jego celem będzie wyznaczenie nowych kierunków działań rządu - poinformowała premier Beata Szydło. Pierwsze spotkania szefowa rządu odbędzie w środę z ministrami: obrony, spraw wewnętrznych, pracy i zdrowia.

Przedwczoraj (16 stycznia)

Rząd chce nowych norm dla kotłów i paliw

Wprowadzenie norm jakości dla nowych kotłów oraz dla paliw, poprawa ocieplenia budynków, dotacje do ekologicznych pieców - to niektóre z propozycji, jakimi ma zająć się na wtorkowym posiedzeniu rząd, by skuteczniej walczyć o poprawę jakości powietrza w Polsce.

10 stycznia

8 stycznia

Rok 2017: Ujawniono priorytety rządu

Ten rok to są dwa priorytety dla rządu: ochrona zdrowia i gospodarka - powiedziała w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) Beata Kempa. Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

Wcześniejsze publikacje

Jest rozporządzenie o nadzorze nad spółkami skarbu państwa

Rząd przyjął we wtorek rozporządzenie w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż premier członkowie rządu, czy jego pełnomocnicy - poinformowało we wtorek CIR. Zarządzanie nad poszczególnymi spółkami trafiło do resortów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 grudnia 2016 roku

W 2017 roku nie będzie zmian w systemie podatkowym

Premier Beata Szydło w wywiadzie dla PAP zapowiedziała, że w przyszłym roku nie będzie żadnych zmian w systemie podatkowym. Prowadzone będą za to zmiany nad jego uszczelnieniem - dodała.

16 grudnia 2016 roku

Czy Donald Trump weźmie do rządu Sylvestra „Johna Rambo” Stallone?

Donald Trump nominował kongresmena Ryana Zinke na ministra spraw wewnętrznych, a emerytowanego generała Keitha Kelogga i Monicę Crowley z Fox News na członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Według "Daily Mail" rozważa też zatrudnienie znanego gwiazdora Hollywood Sylvestra Stallone

14 grudnia 2016 roku

Polski rząd będzie wspierał twórców gier

"Polski rząd będzie wspierać twórców gier - to tu kryje się przyszłość" - zapowiedział dziś minister nauki Jarosław Gowin podczas ogłoszenia wyników pierwszego konkursu GameINN. W ramach tego programu NCBR dofinansuje 38 projektów z branży gier wideo kwotą 116 mln zł.

13 grudnia 2016 roku

PiS o budżecie 2017 - jest stabilny

Budżet na 2017 r. pozwoli realizować zobowiązania wyborcze i zachować stabilność finansów publicznych - przekonywał Jacek Sasin (PiS) przedstawiając dziś w Sejmie sprawozdanie z prac komisji finansów publicznych nad projektem przyszłorocznego budżetu. Zdaniem opozycji budżet jest nierealny.

3 grudnia 2016 roku

Rząd zajmie się kolejnymi ułatwieniami dla przedsiębiorców

Pierwsza transza pakietu „100 zmian dla firm” została przyjęta przez rząd 8 listopada. Jedna z najważniejszych zmian dotyczy kontroli skarbowych. Teraz rząd ma zająć się kolejnym pakietem ustaw m.in. przez wprowadzenie nowej formy prawnej firmy, skrócenia przechowywania dokumentów przez przedsiębiorstwa oraz pakietem wierzytelności, który ma być remedium na zatory płatnicze.

30 listopada 2016 roku

Łatwiejsze procedury przed urzędami

Rząd zamierza wprowadzić zmiany w przepisach o dłużnikach. Pojawią się m.in. ogólnie dostępne rejestry osób niepłacących danin publicznych

24 listopada 2016 roku

Rząd za podwyższeniem kar za nadużycia na rynku kapitałowym

Podwyższenie maksymalnej kary więzienia z 3 do 4 lat za ujawnianie informacji poufnej lub nakłanianie do nabycia lub zbycia instrumentów finansowych, których dotyczy ta informacja - zakłada m. in. projekt nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który w czwartek zaakceptował rząd

20 listopada 2016 roku

Trump spotyka się z kandydatami do swej administracji

Prezydent elekt Donald Trump przez całą sobotę spotykał się z potencjalnymi kandydatami do swej administracji. Przyjął m.in. Mitta Romney'a oraz generała Jamesa Mattisa. Według mediów pierwszy jest rozważany na szefa dyplomacji, a drugi na szefa Pentagonu

16 listopada 2016 roku

Zimny prysznic dla PiS?

"Wierzymy Panu Bogu, pozostali proszeni są o pokazanie dokumentów" - to słowa Jacka Welcha, Prezesa General Electric. Przedsiębiorcy od roku czekają na te dokumenty i jakoś nie mogą się doczekać. Mimo, że podobno 8 lat przygotowań było.

15 listopada 2016 roku

Pierwszy rok rządu Beaty Szydło w gospodarce

Jednym z podstawowych celów gabinetu Beaty Szydło w pierwszym roku było ograniczenie szarej strefy i poprawa ściągalności podatków. Pierwsze efekty tych działań widać w zwiększonych wpływach z VAT.

15 listopada 2016 roku

Beata Szydło: Rząd wywiązał się ze swoich zobowiązań

Rząd wywiązał się ze swoich zobowiązań i dotrzymał słowa - powiedziała dziś premier Beata Szydło w Programie I Polskiego Radia, oceniając mijający rok rządów. Zapowiedziała, że przyszły rok będzie stał pod znakiem gospodarki i rozwoju.

10 listopada 2016 roku

Jedna trzecia ze #100zmianDlaFirm przyjęta przez rząd

Konstytucja Biznesu zostanie przedstawiona już za tydzień podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. Jest to pakiet ustaw określającą zasady prowadzenia działalności gospodarczej. Tymczasem rząd przyjął pierwszy z ośmiu projektów z pakietu #100zmianDlaFirm, które mają na celu poprawę warunków prowadzenia biznesu w Polsce.

28 października 2016 roku

11 miesięcy rządów PiS - gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy

Od kliku dni pojawiają się publikacje i wypowiedzi podsumowujące rok działalności rządu Prawa i Sprawiedliwości, choć 25 października minął rok od rozstrzygnięcia wyborów parlamentarnych, a rząd premier Beaty Szydło został zaprzysiężony 19 listopada, więc do rocznicy jego funkcjonowania jeszcze prawie miesiąc.

27 października 2016 roku

Kaczyński ocenia rząd: Dobre zmiany w gospodarce, wojsku, sprawiedliwości

Pozytywne zmiany zaszły w wojsku, w resorcie sprawiedliwości, poprawiło się ściąganie podatków, realizowany jest plan Morawieckiego - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, podsumowując rok rządów premier Beaty Szydło. Jak dodał, nastąpił niewielki spadek inwestycji.

12 października 2016 roku

Oficjalny start Programu Mieszkanie Plus. Znamy lokalizacje pierwszych mieszkań!

Dziś w Katowicach premier Beata Szydło podpisała list intencyjny. W uroczystości wzięli udział także wicepremier, minister rozwoju i finansów, Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Podano już pierwsze lokalizacje mieszkań w ramach rządowego programu.

10 października 2016 roku

Krajowa Administracja Skarbowa - nie reforma tylko modernizacja

Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej to nie reforma służb podległych resortowi finansów, co najwyżej modernizacja, która sankcjonuje prawnie dotychczasowy stopień upolitycznienia organów skarbowych - oceniono w raporcie Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH