tag

Rząd

Wczoraj

25 lipca

Rząd przyjął projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym

Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem Komisja Nadzoru Finansowego będzie odpowiedzialna za nadzór, przestrzeganie i egzekwowanie rozporządzenia unijnego oraz nakładanie kar administracyjnych za nieprzestrzeganie jego przepisów. KNF ma również monitorować rynek ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych i będzie mogła wprowadzać zakazy lub ograniczenia sprzedaży produktów stwarzających zagrożenie dla klientów oraz prawidłowego funkcjonowania tego rynku

20 lipca

18 lipca

Rząd będzie szukał innych metod pozyskania finansów na drogi

Wycofaliśmy się z projektu ustawy dot. opłaty paliwowej, ponieważ wsłuchujemy się w to, co mówią ludzie; nie oznacza to, że nie będziemy szukać w inny sposób środków, żeby wesprzeć samorządy w kwestii dróg - powiedziała we wtorek szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek.

Wcześniejsze publikacje

Rząd finansowo niszczy nieprzychylne mu media? Nieprawda

2 896 636 złotych. Tyle mają otrzymać beneficjenci konkursu na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich rozpisanego przez Ministerstwo Rozwoju. Zaskakiwać może lista laureatów, wśród których na czołowych miejscach znajdują się media i portale raczej nieprzychylne obecnemu rządowi.

Rząd ma podsumować pierwsze półrocze br. w Polityce Spójności

Na wtorkowym posiedzeniu rządu ma zostać przedstawiona informacja nt. wykorzystania środków Polityki Spójności na lata 2014-2020 w pierwszym półroczu br. - wynika z harmonogramu prac rządu. Resort rozwoju informuje, że do 30 czerwca złożono wnioski na ponad 350 mld zł.

Smoliński: 6,2 mld złotych na budownictwo społeczne

Na bezzwrotne wsparcie budownictwa społecznego przez programy BGK zarezerwowane będzie 6,2 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Pieniądze będą przeznaczone głównie na wsparcie gmin.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 lipca 2017 roku

Rozpoczęło się posiedzenie rządu

Rząd, na rozpoczętym po godz. 15 posiedzeniu, zajmie się propozycją szybszego uruchomienia części systemu CEPiK 2.0 dotyczącej centralnej ewidencji pojazdów, a także projektem, który od początku 2019 r. wprowadza opłatę recyklingową za oferowane w sklepach torebki foliowe na zakupy

1 lipca 2017 roku

Powstanie Narodowy Instytut Wolności. Rząd przyjął projekt ustawy.

Rząd przyjął kierunkowo projekt ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który ma wspierać społeczeństwo obywatelskie oraz działalność pożytku publicznego i wolontariat. Nowa instytucja ma zostać uruchomiona we wrześniu.

26 czerwca 2017 roku

Gowin: zmiany w rządzie na pewno nie dotkną premier Szydło

Rekonstrukcja rządu wymagałaby uzgodnień z koalicjantami, a do takich rozmów nie doszło - powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" lider Polski Razem wicepremier Jarosław Gowin. Dodał, że jeśli dojdzie do zmian to będą "niewielkie" i na "pewno nie dotkną premier Szydło".

20 czerwca 2017 roku

Rząd da więcej na drogi

Rada Ministrów zaakceptowała wniosek resortu infrastruktury i zwiększyła o 28 mld zł limit finansowy na program budowy dróg krajowych - poinformował w komunikacie resort infrastruktury.

11 czerwca 2017 roku

Szef MON o samolotach dla VIP-ów: jeszcze w czerwcu przyleci pierwsza ze średnich maszyn

(...) mam nadzieję, że wreszcie zakończy się ten dramatycznie długi okres, kiedy państwo polskie rozkładało bezradnie ręce - jako jedyne państwo europejskie - mówiąc, że najważniejsze osoby w państwie nie mają odpowiednio chronionego i odpowiednio bezpiecznego transportu międzynarodowego. Powtarzam: jesteśmy jedynym państwem, które nie chroni swoich przywódców. Skończyło się dramatem smoleńskim - powiedział Antoni Macierewicz minister obrony w TVP Info.

6 czerwca 2017 roku

W nowym budżecie największą niewiadomą jest liczba nowych emerytów

Główne założenia rządu, na których opiera się przyszłoroczny budżet, wydają się realistyczne, jednak największą niewiadomą jest liczba pracowników, którzy zdecydują się przejść na emeryturę po zmianie ustawy skracającej wiek emerytalny oraz poziom inwestycji – oceniają ekonomiści.

6 czerwca 2017 roku

Rząd za doprecyzowaniem regulacji dot. obowiązkowych zapasów gazu

Projekt precyzuje, że "zdolności przesyłowe zarezerwowane na potrzeby związane z utrzymywaniem zapasów obowiązkowych gazu ziemnego poza granicami Polski, mogą być wykorzystywane wyłącznie na te potrzeby".Inne zapisy projektu wprowadzają m.in. bardziej przejrzyste zasady obowiązkowych zapasów gazu ziemnego przez operatora systemu przesyłowego.

6 czerwca 2017 roku

Rząd przyjął propozycję dot. wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r.

Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r., przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Zgodnie z nią, rząd proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 r.

6 czerwca 2017 roku

Rozpoczęło się posiedzenie rządu poświęcone m.in. założeniom budżetu

Wśród wstępnych założeń rządowych propozycji budżetowych znajdzie się m.in. wzrost gospodarczy na poziomie 3,8 proc. PKB, spadek bezrobocia do 6,4 proc. oraz redukcja deficytu sektora finansów publicznych do poziomu 2,5 proc. PKB; inflacja ma wynieść 2,3 proc. Przyszłoroczny wzrost gospodarczy ma opierać się głównie na wzroście inwestycji w sektorze publicznym oraz na rosnącym popycie inwestycyjnym w sektorze prywatnym.

2 czerwca 2017 roku

Rząd jednak chce zachęcać do dłuższej aktywności zawodowej

Odroczenie o jeden rok momentu przejścia na emeryturę skutkować będzie zwiększeniem świadczenia o kwotę ok. 8 proc. - mówił w piątek w Szczecinie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki.

1 czerwca 2017 roku

AMW sprzedaje powojskowe działki pod budownictwo mieszkaniowe

Mówi się, że Agencja Mienia Wojskowego zabezpiecza potrzeby obronności w zakresie nieruchomości. Tak rzeczywiście jest, natomiast część jej zasobu są to nieruchomości, których nie można już wykorzystać na cele związane z obronnością, a nadają się na inne, komercyjne zagospodarowanie, jak np. budowę osiedli mieszkaniowych.

30 maja 2017 roku

Rząd o realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Rząd zapoznał się we wtorek z informacją nt. realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą przedstawił wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

30 maja 2017 roku

Maleje przekonanie, że korupcja w Polsce to problem

Zmniejsza się liczba Polaków, którzy uważają, że korupcja w kraju stanowi duży problem społeczny, jednak 76 proc. nadal za taki go uważa - wynika z sondażu CBOS. Za najbardziej korupcyjne obszary uważana są: polityka, służba zdrowia i wymiar sprawiedliwości.