tag

Rząd

Dzisiaj

Wczoraj

Przedwczoraj (21 marca)

20 marca

Wcześniejsze publikacje

Szydło: program 10000+ - to jeden z pomysłów

Program 10000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum dwóch latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem kwota ta by rosła.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 marca 2017 roku

Wicepremier Mateusz Morawiecki na Polskim Forum Ekonomicznym w Londynie

Już po raz szósty na London School of Economics and Political Science (LSE), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni ekonomicznych świata, odbyło się Polskie Forum Gospodarcze (Polish Economic Forum). Gościem specjalnym wydarzenia był wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który wygłosił główne przemówienie podczas oficjalnego otwarcia.

2 marca 2017 roku

Bochenek: Rząd jest za ograniczeniem handlu w niedziele

Rząd jest za ograniczeniem handlu w niedziele, ale na pewno nie poprze karania więzieniem, tych którzy naruszaliby ten zakaz - zapewnił rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że w ciągu 2-3 tygodni rząd powinien zająć stanowisko wobec obywatelskiego projektu w tej sprawie.

23 lutego 2017 roku

Dane o 500 Plus obrazują skalę biedy polskich dzieci

Program Rodzina 500 Plus funkcjonuje już od jakiegoś czasu i choć wciąż trudno jednoznacznie ocenić jego efekty na dzietność i demografię (te dane poznamy najwcześniej za kilka lat) to można wskazać pewne wnioski.

10 lutego 2017 roku

Witek: z pewnością frankowiczom trzeba pomóc

Pod koniec stycznia sejmowa Komisja Finansów Publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia trzech projektów ustaw dotyczących kredytów walutowych - zgłoszonego przez prezydenta Andrzeja Dudę i projektów autorstwa klubów PO i Kukiz'15. Według przewodniczącego podkomisji Jacka Sasina (PiS), jej prace powinny zakończyć się przed wakacjami.

7 lutego 2017 roku

Rząd przyjął projekt dot. wpłat dla ZUS jednym przelewem

Każdy przedsiębiorca będzie miał indywidualny rachunek składkowy, na który będzie wpłacał opłaty ZUS. Zamiast dotychczasowych trzech lub czterech wpłat ma być jedna. Zmiana ma dotyczyć 6,9 mln płatników składek.

1 lutego 2017 roku

Szydło: trzeba ożywić gospodarczo północ Polski i dalej informatyzować kraj

Projekty, których celem jest ożywienie gospodarcze północnej Polski czy usprawnienie kontaktów na linii obywatel-państwo oraz koordynacja systemów informatycznych administracji rządowej i samorządowej, to cele, jakie premier Beata Szydło wyznacza ministrowi gospodarki morskiej oraz szefowej resortu cyfryzacji.