tag

samochód

21 marca

17 marca

14 marca

13 marca

Nisssan Europe: Ludzie nadal będą chcieli kierować samochodami

Nasze samochody będą miały kierownice – mówi przedstawiciel Nissana Europe Stewart Callegari. Warto zwrócić uwagę, że Europejczycy nie lubią pozbywać się możliwości kontroli. Jesteśmy jedynym dużym rynkiem, na którym większość samochodu głównego nurtu ma nadal manualne skrzynie biegów

Wcześniejsze publikacje

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

fot. Internet

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.

Peugeot 3008 europejskim samochodem roku 2017

Peugeot 3008 został wybrany europejskim samochodem roku 2017, zdobywając tytuł „The European Car of the Year" przez międzynarodowe grono dziennikarzy motoryzacyjnych na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie

Wypożyczalnie samochodów dotarły do Polski - tylko czy da się na tym zarobić?

Wypożyczalnie miejskich samochodów w systemie car-sharingu są na świecie coraz popularniejsze. Jedno takie auto może zastąpić kilkanaście prywatnych. Szacuje się, że liczba osób korzystających z takich rozwiązań przekroczy w 2025 roku 36 mln. Pierwsze wypożyczalnie powstają też w Polsce. W drugiej połowie 2017 roku usługa powinna ruszyć w Warszawie. System ma liczyć początkowo ok. 300 pojazdów.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 lutego 2017 roku

Hybryd przybywa. A na horyzoncie jest jeszcze obniżka akcyzy

Instytucjonalni klienci w ubiegłym roku kupili 7 tys. 558 pojazdów z napędem alternatywnym, to wzrost o 82,6 proc. Z kolei klienci indywidualni zarejestrowali w ubiegłym roku 2 tys. 847 takich pojazdów, co dało prawie 60 proc. wzrost

1 lutego 2017 roku

Przyszłość motoryzacji - nie diesel lecz hybrydy i wodór

To może być zmierzch diesli. Spaliny z takich silników przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i są uznane przez WHO za substancje rakotwórcze. Dlatego koncerny motoryzacyjne będą raczej stawiać na alternatywne napędy.

4 stycznia 2017 roku

Amerykanie kupili rekordowo dużo aut w 2016 r.

Sprzedaż nowych aut w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku sięgnie rekordowej liczby 17,5 mln - przewidują analitycy rynku motoryzacyjnego, na których w środę powołała się agencja AP

21 grudnia 2016 roku

Rekordowy rok gliwickiego Opla

W ubiegłym roku gliwicka fabryka wyprodukowała o 53 proc. więcej niż rok wcześniej. Tegoroczny wzrost produkcji był mniejszy, wyniósł 18,6 proc.

1 grudnia 2016 roku

Mechaniczna Hussarya – polski super samochód (WIDEO)

Spółka Arrinera chce w przyszłym roku zaprezentować wersję samochodu Hussarya, która będzie się mogła poruszać po drogach publicznych. Dzięki temu chcą sprzedawać kilkadziesiąt takich aut rocznie

29 listopada 2016 roku

Morawiecki: Rolls-Royce zainwestuje w Polsce

Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.

8 listopada 2016 roku

Car-sharing zmniejszy liczbę samochodów w polskich miastach?

Projektowi 4Mobility przyświeca zasada prostoty – poczynając od aplikacji, gdzie proces rezerwacyjny jest uproszczony do niezbędnego minimum, przez otwieranie i korzystanie z samochodu za pomocą smartfonu, kończąc na płatności. Wszystko wykonywane jest z poziomu smartfona. Polski rynek współdzielenia aut dynamicznie się rozwija.

25 października 2016 roku

Car-sharing i inne trendy obecne w Polsce

Rynek car-sharingowy w Europie rozwija się w bardzo ciekawym tempie. Przewidywany jest siedmiokrotny wzrost rynku do 2020 roku. W tym czasie osiągnie on ok. 15 milionów użytkowników i przychody rzędu 6 miliardów euro. Jest to interesujący trend, który firma 4Mobility przenosi na rodzimy rynek.

17 października 2016 roku

Polska wprowadzi zakaz użytkowania aut spalinowych?

Pomysł, aby całkowicie zakazać sprzedaży samochodów z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym pojawił się już wcześniej w Holandii i Norwegii. O propozycji wprowadzenia samochodów elektrycznych coraz głośniej mówi się w Polsce. Czy zakaz produkcji aut spalinowych ma w ogóle szanse wejść w życie?

7 października 2016 roku

Rośnie produkcja aut: Producenci inwestują w ekologię i innowacje

Eksperci szacują, że średnioroczny wzrost produkcji aut wyniesie 3,6 proc. do 2021 roku. Oznacza to znaczący wzrost liczby samochodów na drogach. Z jednej strony rozwój branży oznacza wzrost zatrudnienia i mobilności społeczeństw, z drugiej – wiąże się z coraz większym wpływem na środowisko naturalne. Dlatego firmy z sektora podejmują wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dążą m.in. do zmniejszenia masy pojazdów oraz rozwijania alternatywnych źródeł napędu

3 października 2016 roku

Polskie auta dla Norwegów

Cztery pojazdy specjalne, wyprodukowane przez bielską firmę WISS, trafiły do norweskiej straży pożarnej. Firma nie ujawnia szczegółów finansowych kontraktu.