tag

samochód

11 sierpnia

4 sierpnia

WAKACJE Bezpieczeństwo na drodze - kluczowe

Przed wyjazdem na wakacje kluczowe jest przygotowanie samochodu. Sprawdzenie stanu technicznego auta może uchronić przed popsutym urlopem. Oznacza to także zadbanie o opony, które są jedynym miejscem połączenia auta z nawierzchnią drogową.

23 lipca

21 lipca

Wcześniejsze publikacje

Jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny?

Spółka ElectroMobility Poland ogłosiła w czwartek dziewięciu finalistów konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Rozstrzygnięcie konkursu i wybór laureatów planowane jest na połowę września.

Czy tak wygląda nowa Tesla?

Elon Musk, szef firmy Tesla produkującej nowoczesne, elektryczne samochody, podzielił się na Twitterze zdjęciem, które wzbudziło emocje.

Polscy kierowcy - samochód na prąd dobry ale drogi

Zdecydowana większość polskich kierowców przebadana przez Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych interesuje się samochodami elektrycznymi, a 70 proc. uważa je za przyszłość motoryzacji. Jednak zakup auta na prąd rozważa w najbliższym czasie tylko 12 proc.

Pozostałe publikacje o tym tagu

20 czerwca 2017 roku

Czy Renault-Nissan zostanie światowym liderem sprzedaży samochodów?

Prezes sojuszu motoryzacyjnego Renault-Nissan Carlos Ghosn uważa, że jego koncern niedługo stanie się światowym liderem w sprzedaży samochodów, wyprzedzając tym samym Volkswagena i Toyotę. Powiedział to podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy Renault. Odbyło się ono w zeszłym tygodniu

5 czerwca 2017 roku

Inteligentne opony przyszłością motoryzacji?

Obok Belgów Polacy są jednym z najbardziej otwartych na nowe technologie narodów w dziedzinie motoryzacji. Są wymagający i najlepiej wyedukowani. Stawiają na nowoczesne rozwiązania z elementami sztucznej inteligencji, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy i znaczne oszczędności w eksploatacji auta.

18 maja 2017 roku

Bezpieczeństwo na drogach - jak je poprawić?

Problem bezpieczeństwa na drodze jest bardzo poważny. Szukając poprawy ważne jest, aby wsłuchać się w głosy zarówno doświadczonych kierowców, jak i młodych ludzi.

17 maja 2017 roku

Volvo nie będzie pracować nad nowymi silnikami Diesla, stawia na napęd elektryczny

Koncern motoryzacyjny Volvo nie będzie już pracować nad nowymi silnikami Diesla - zapowiedział prezes firmy Hakan Samuelsson w wywiadzie opublikowanym w środę przez niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". W zamian szwedzka marka ma skoncentrować się na napędach hybrydowych i elektrycznych. Zaprezentowane w 2013 roku silniki Diesla Volvo mają być produkowane do ok. 2023 roku

4 maja 2017 roku

Kiedy auto służbowe może być prywatne? Prawnik radzi

Pod koniec 2016 roku okazało się, że przepisy dotyczące VAT-u od samochodów osobowych będą obowiązywać aż do końca 2019 roku. Ta informacja jest dobra dla rynku motoryzacyjnego, który lubi stabilizację – w tych warunkach bardziej się rozwija.

4 maja 2017 roku

Opony letnie, zimowe a może całoroczne?

Opony letnie, zimowe czy całoroczne? Problem wyboru opon istnieje od lat. „Jeżeli coś jest do wszystkiego, oznacza to że jest do niczego” – to zdanie zawiera w sobie dużo prawdy – co odnosi się również do opon całorocznych.

13 kwietnia 2017 roku

Nadchodzi czas wymiany opon - jak wybrać odpowiedni produkt?

Współczesny świat oferuje nam nadmiar produktów – w każdej dziedzinie. Z tego powodu ludzie mają utrudniony wybór. Przy wybieraniu opon – na szczęście – istnieje wymuszona przez Unię Europejską podpowiedź.

8 kwietnia 2017 roku

Szokujące dane: Auta zużywają 25 proc. paliwa więcej niż podają producenci

W rzeczywistych warunkach drogowych samochody zużywają średnio o jedną czwartą paliwa więcej niż podają ich producenci; podobnie jest z emisją zanieczyszczeń, która z reguły jest wyższa od modelowej. Eksperci radzą, by przed zakupem auta zapoznać się z wynikami testów w tym zakresie.

3 kwietnia 2017 roku

Italia: Rekordowy spadek kradzieży samochodów

We Włoszech zanotowano w zeszłym roku rekordowy spadek liczby kradzieży samochodów- podała policja. Tych przestępstw było o prawie 7 procent mniej niż w 2015 r.

13 marca 2017 roku

Nisssan Europe: Ludzie nadal będą chcieli kierować samochodami

Nasze samochody będą miały kierownice – mówi przedstawiciel Nissana Europe Stewart Callegari. Warto zwrócić uwagę, że Europejczycy nie lubią pozbywać się możliwości kontroli. Jesteśmy jedynym dużym rynkiem, na którym większość samochodu głównego nurtu ma nadal manualne skrzynie biegów

8 marca 2017 roku

Auto, które samo się prowadzi? Nie dla Porsche i Lamborghini

Samochód który prowadzi się sam? Do gry wkracza Volkswagen - niemiecki koncern liczy nie tylko na sukces na polu technologii ale też na odbicie po kontrowersjach związanych z zaniżaniem ilości wydzielanych spalin w modelach samochodów produkowanych przez VW.