tag

senior

25 maja

20 marca

19 stycznia

KRD: ćwierć miliona seniorów ze średnim długiem 12,3 tys. zł

Niewystarczające dochody, zapożyczanie się na rzecz młodszych członków rodziny i śmierć współmałżonka - to najczęstsze powody zadłużania się emerytów. W ciągu roku zadłużenie polskich emerytów wzrosło o 40 proc. - z nieco ponad 2 mld zł do 2,87 mld zł

5 stycznia

Wcześniejsze publikacje

CBOS: Zdecydowana większość seniorów nie pracuje

Wśród seniorów najaktywniejsi zawodowo są 60-65-latkowie. 28 proc. z nich jeszcze pracuje zawodowo,w tym 23 proc. w pełnym wymiarze czasu. W grupie seniorów mających od 66 do 74 lat jest trzykrotnie mniej pracujących (8 proc.), przy czym tylko 5 proc. pracuje w pełnym wymiarze.

Pozostałe publikacje o tym tagu

21 lipca 2016 roku

Seniorze, uważaj: Oszustwa "na wnuczka" wciąż są plagą

Oszustwa metodą "na wnuczka" i "na policjanta" - mimo kampanii policyjnych - są nadal popularne wśród grup przestępczych. Większość z nich działa z zagranicy, głównie z Wlk. Brytanii. Tylko w ciągu pięciu miesięcy 2016 r. w Warszawie wyłudzono w ten sposób ponad 7,6 mln zł.

29 czerwca 2016 roku

Rośnie zapotrzebowanie na leki dla seniorów. Dodatkowo popyt na nie zwiększy projekt 75+

W kolejnych latach będzie rosło głównie zapotrzebowanie na leki stosowane w chorobach dotykających osób starszych – oceniają analitycy rynku. To efekt zmian demograficznych i wydłużającego się okresu życia. W najbliższych miesiącach ruch w tym segmencie będzie wzmagać ustawa o bezpłatnych lekach dla osób po 75 roku życia.

2 marca 2016 roku

W ubiegłym roku seniorzy wydali na leki 4,3 mld złotych

Trwają prace nad ustawą o bezpłatnych lekach dla osób powyżej 75 roku życia. To duża ulga dla seniorów. W samym tylko 2015 r. wydali oni na sprzedawane na receptę farmaceutyki 4,3 mld zł – wynika z danych IMS Health. W tym roku, po wejściu w życie ustawy, wydatki seniorów na leki refundowane mają być o 40 proc. niższe.

4 lutego 2016 roku

Efekt współpracy nauki z biznesem? Nowatorskie meble dla seniora

Zestaw mebli dla seniora składający się z trzech wielofunkcyjnych modułów zaprojektowano w Politechnice Śląskiej. Jeden z jego elementów może pełnić jednocześnie funkcję stolika, miejsca do siedzenia i chodzika. Projekt jest efektem współpracy uczelni z biznesem.

19 maja 2015 roku

Polska się starzeje - kryzys nastąpi już za kilka lat

Do 2035 roku polska gospodarka straci blisko cztery miliony osób w wieku produkcyjnym. Przybędzie natomiast seniorów, czyli emerytów i rencistów. To wymusza kreowanie nowej polityki senioralnej. Nad jej założeniami pracuje m.in. Rada Polityki Senioralnej. Chodzi m.in. o profilaktykę zdrowotną, promocję zdrowego stylu życia i diagnostyki oraz wsparcie państwa w tym zakresie.

21 stycznia 2015 roku

Wnuczko, wnuku - na dni dziadków nauczcie ich korzystać z internetu: Pomożecie im a i gospodarce to nie zaszkodzi

Blisko 80 proc. z 13 mln Polaków powyżej 50. roku życia nie korzysta z internetu. Wykluczenie cyfrowe oznacza 24 mld zł strat dla budżetu państwa i gospodarstw domowych. Eksperci podkreślają, że szkolenia to za mało, by przekonać ludzi w tej grupie wiekowej do internetu. Trzeba te osoby odpowiednio zmotywować i pokazać im, jakie korzyści może przynieść sieć.

15 października 2014 roku

Silver economy - to będzie w Polsce niezły biznes

Popyt na usługi opiekuńcze dla seniorów będzie rósł - uważają eksperci. Badania pokazują, że większość osób starszych korzysta z pomocy rodziny, w następnej kolejności ze wsparcia sąsiadów i znajomych, zaś niewielu seniorów wybiera wsparcie zewnętrznych podmiotów.

18 sierpnia 2014 roku

Zapraszali seniorów na pokazy i naruszali prawo - są kary

Kary za ukrywanie handlowego celu pokazów nałożył UOKiK na powiązane ze sobą osobowo spółki: Eco-Vital i Mat-Medic. Według Urzędu, obie wprowadzają w błąd konsumentów, zapraszając ich na imprezy i nie informując, że chodzi na nich o sprzedaż.

15 czerwca 2014 roku

UOKiK uczy seniorów jak się nie dać oszukać

Osoby starsze niechętnie składają reklamacje i rzadko czytają umowy, które podpisują; ich ufność mogą wykorzystać nieuczciwi przedsiębiorcy - alarmuje UOKiK. Z okazji Urząd przypomina o zasadach bezpiecznych zakupów.

10 listopada 2013 roku

Jerzy Owsiak zabierze sprzęt szpitalowi?

Jerzy Owsiak chce zabrać sprzęt medyczny do leczenia starszych osób podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy szpitalowi w Pszczynie.