tag

Skarb Państwa

9 czerwca

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej i statucie PZU

Skarb Państwa - akcjonariusz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) żąda umieszczenia w porządku obrad zwyczajnego walnego, zaplanowanego na 29 czerwca uchwały o zmianach w składzie rady nadzorczej, statutu oraz wynagrodzenia członków zarządu spółki, podało PZU w komunikacie.

8 czerwca

6 czerwca

22 maja

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 marca 2017 roku

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej PZU

Na żądanie Skarbu Państwa zmieniony został porządek obrad NWZ, zwołanego na 12 kwietnia, poprzez dodanie punktu w brzmieniu Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej – poinformował PZU w komunikacie.

7 marca 2017 roku

Automaty do gier z polskich zakładów

Jesienią 2017 roku zostanie uruchomiona sprzedaż gry EuroJackpot. Polska dołączy do grona 17 krajów, w których ta loteria jest dostępna. Minimalna pula gwarantowana na wygrane pierwszego stopnia będzie wynosić 10 000 000 euro, a maksymalnie może osiągnąć nawet 90 000 000 euro (390 mln zł). Losowania tej loterii tradycyjnie odbywają się w każdy piątek w Helsinkach. By trafić główną wygraną, trzeba poprawnie wytypować 5 z 50 numerów oraz 2 z 10 numerów.

20 lutego 2017 roku

Oszukali Skarb Państwa na 1,6 mln zł, grozi im 10 lat więzienia

6 osób, w tym 2 liderów zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymali policjanci łódzkiego CBŚP. Przestępcy sprzedawali gaz grzewczy jako paliwo LPG. W ten sposób oszukali Skarb Państwa na 1,6 mln. złotych. Oszustom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

16 lutego 2017 roku

W rządzie wraca pomysł fuzji PKN Orlen z Lotosem?

Połączenie PKN Orlen i Lotosu to pomysł, dzięki któremu w połączonej firmie wzrósłby udział procentowy skarbu państwa, chroniąc polskie firmy przed wrogim przejęciem - powiedział minister Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów 15 lutego na antenie Telewizji Republika. Inną firmą, o której mówił minister w tym kontekście była Grupa Azoty

30 stycznia 2017 roku

Wiceminister finansów podał się do dymisji

Wiesław Jasiński wiceminister finansów złożył dymisję z powodów osobistych. W resorcie finansów był odpowiedzialny m.in. za zwalczanie nieprawidłowości finansowych wobec skarbu państwa, a także pełnił funkcję Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej

20 stycznia 2017 roku

Premier: w spółkach Skarbu Państwa nadal toczą się kontrole

Premier zwróciła uwagę, że jeśli chodzi o państwowe spółki, to wnikliwie będą kontrolowane ich wydatki m.in. na marketing oraz promocje. Dodała, że obecnie wchodzimy w okres podsumowywania wyników ekonomicznych spółek

10 stycznia 2017 roku

Rozbito grupę przestępczą, która kosztowała skarb państwa 80 mln zł

Wywiad Skarbowy z Gdańska rozpracował grupę przestępczą, która fikcyjnie zawyżała wartość faktur – nawet dziesięciokrotnie, od których nie odprowadzano podatku VAT. Przedmiotem obrotu miały być komponenty do produkcji luksusowych kosmetyków. Na kontach firm, które uczestniczyły w przestępstwie, zabezpieczono 2,5 mln zł.

28 grudnia 2016 roku

GUS: z roku na rok budżet zarabia więcej na podatkach środowiskowych

GUS poinformował , że w 2014 r. udział podatków związanych ze środowiskiem w relacji do PKB wyniósł w Polsce 2,51 proc. Dla całej Unii Europejskiej było to 2,46 proc.Największy, bo ponad 80-proc. udział w daninach związanych ze środowiskiem mają podatki od energii.

16 grudnia 2016 roku

Polskie Tatry dla Zakopanego

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zapowiedział podczas piątkowej sesji Rady Miasta, że do końca roku podpisze umowę z ministrem Skarbu Państwa, na mocy której cały majątek spółki Polskie Tatry, wart 200 mln zł, przejmie miasto. Miejscy radni w piątek podjęli uchwałę w tej sprawie.

9 grudnia 2016 roku

Konfiskata rozszerzona remedium na walkę z szarą strefą

Masz majątek i nie potrafisz powiedzieć skąd go masz, to go tracisz. Z powodu działalności samych wyspecjalizowanych w wyłudzaniu podatków mafii państwo może tracić rocznie 60-80 mld zł. Dotąd mafie te działały przede wszystkim w czterech branżach, wskazanych już w poprzednim, kwietniowym raporcie: paliwowej, hazardowej, tytoniowej i spirytusowej

9 grudnia 2016 roku

Bez zmian w kodeksie karnym nie ograniczymy szarej strefy

Szara strefa, czyli osiąganie korzyści z nielegalnego obrotu legalnymi produktami, stanowi w Polsce ok. 12,4% PKB. Wartość tego zjawiska w 2016 r. może sięgnąć nawet 390 mld zł. Szacowany rozmiar szarej strefy i strefy wyłudzeń jest niewspółmierny z liczbą prowadzonych spraw w zakresie przestępstw przeciwko interesom Skarbu Państwa.

8 grudnia 2016 roku

PZU I PFR kupiło Pekao. PZU staje się największą grupą finansową

Struktura transakcji przewiduje nabycie przez PZU pośrednio 20 proc. akcji Pekao na zamknięcie transakcji, za łączną kwotę w wysokości 6,5 mld złotych. Jednocześnie PFR nabędzie bezpośrednio od UniCredit 12,8 proc. akcji Pekao za łączną kwotę w wysokości 4,1 mld złotych.

8 grudnia 2016 roku

Nabycie banku przez PZU obniży koszty

Nabycie banku przez PZU obniża koszty i ułatwia przeprowadzenie transakcji finansowych instytucji. Jednak cel ten został już w znacznym stopniu osiągnięty po nabyciu Alior Banku. Pewne ryzyko budzi wysoka koncentracja instytucji finansowych, a łączenie się podmiotów powoduje słabszą konkurencję i w efekcie droższe produkty i usługi.

8 grudnia 2016 roku

Kupno przez PZU akcji Pekao można oceniać różnie

Z punktu widzenia inwestorów giełdowych istotne jest to, że PZU kupiło Pekao razem z PFR, przez co transakcja ta istotnie nie uszczupliła kapitałów, przez co PZU będzie mogło kontynuować dotychczasową politykę dywidendową, ale też miało środki na ewentualne dalsze akwizycje.