tag

sprzedaż

15 stycznia

Rynek chemii budowlanej wzrósł o 10 proc

2016 r. to drugi rok wzrostu na rynku z rzędu, po poprzednich dwóch (2013-2014) kiedy to branża chemii budowlanej przeżywała w Polsce kryzys.Na polskim rynku chemii budowlanej działa ponad 100 firm, z czego ok. 30 pokrywa 90 proc. całości sprzedaży.

13 stycznia

10 stycznia

Kolejny rok fantastycznej sprzedaży deweloperów

Siedemnastka zaprezentowanych tuzów rodzimej branży deweloperskiej o profilu mieszkaniowym, w ostatnim kwartale ub. roku sprzedała w sumie blisko 7 tys. lokali, czyli z górą o jedną piątą więcej niż w analogicznym okresie 2015 roku

31 grudnia

Wcześniejsze publikacje

UOKiK ukarał spółkę Fordex za zmowę cenową

72 tys. zł kary nałożył Urząd Konkurencji i Konsumentów na dystrybutora sprzętu narciarskiego spółkę Fordex za zmowę cenową z siecią sklepów Intersport. Wspomniane porozumienie dotyczyło sprzętu i akcesoriów narciarskich firmy Nordica, których Fordex jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Pozostałe publikacje o tym tagu

15 grudnia 2016 roku

Polacy sięgają po droższą whisky

Z 19 mln butelek whisky importowanych do Polski, nasz kraj zajmuje 13 miejsce na świecie po względem liczby sprowadzonych butelek whisky, wartościowo plasujemy się na 16 miejscu. Zakupiliśmy whisky za 40 mln funtów

13 grudnia 2016 roku

Apteka dla pacjenta

Przepisy powinny być dostosowane do specyfiki lokalnego rynku i przynosić jak największe korzyści dla pacjenta, który powinien być głównym beneficjentem systemu dystrybucji leków.

12 grudnia 2016 roku

Era radlera: Lekkie piwa z coraz większym rynkowym wzrostem

Gdy debiutowały na polskim rynku kilka lat temu, stanowiły raczej ciekawe uzupełnienie portfolio producentów złotego trunku niż jego nieodłączny element. Dziś piwa niskoalkoholowe i bezalkoholowe to kategoria, która notuje dwucyfrową dynamikę wzrostu rok do roku.

6 grudnia 2016 roku

Najbardziej zadowoleni inwestorzy kupujący whisky

Według badań serwisu Rare Whisky 101 rok 2016 był rekordowy jeśli chodzi o rynek aukcyjny whisky. Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku na brytyjskich aukcjach sprzedano 26527 butelek single malt whisky, czyli o 28 proc. więcej niż w tym samym okresie w roku 2015.

21 listopada 2016 roku

Sprzedaż detaliczna w górę

Sprzedaż detaliczna w tym roku rośnie szybciej niż w roku ubiegłym – wynika z danych GUS.

21 listopada 2016 roku

Wybudowano więcej mieszkań w porównaniu r/r

Liczba rozpoczętych budów w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2016 r. wyniosła 148 656, tj. o 4,3 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

15 listopada 2016 roku

AGD "made in Poland" podbija zagraniczne rynki

Jednym z wyzwań z jakimi musi się zmierzyć branża AGD w przyszłości to kwestia starzejącego się społeczeństwa, która wymusi reorganizację stanowisk pracy. Brakuje też wykwalifikowanej kadry technicznej.

18 sierpnia 2016 roku

Kolejne słabe dane z polskiej gospodarki podcinają złotego

Mateusz Adamkiewicz, Departament Analiz Rynkowych HFT Brokers Dom Maklerski: Dzisiejsza sesja przynosi publikację kolejnych słabych danych z polskiej gospodarki. Słowo „zadyszka” staje się coraz bardziej uprawnione, ale miejmy nadzieję, że nadal jest to chwilowe spowolnienie. Kiepskie dane osłabiły polską walutę, która zyskuje niemal nieprzerwanie od momentu ogłoszenia nowej propozycji ustawy frankowej

19 lipca 2016 roku

Program 500 plus zaczyna działać

W czerwcu sprzedaż detaliczna była wyższa niż w tym samym miesiącu 2015 r. o 4,6 proc. (w cenach stałych wzrost sięgnął aż 6,5 proc.).To wynik znacznie lepszy niż oczekiwane 3,7 proc., pokazujący wreszcie większy optymizm konsumentów. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z pierwszymi efektami wzrostu zatrudnienia i średniego wynagrodzenia oraz uruchomienia programu 500 plus