tag

statek towarowy

17 maja

6 lutego

Port Gdynia chce do 2018 r. wydać ponad 600 mln zł na inwestycje

Terminal kontenerowy portu Gdynia, fot. port.gdynia.pl/T.Urbaniak

605,5 mln zł planuje wydać w latach 2016-2018 zarząd Morskiego Portu Gdynia na inwestycje w rozbudowę i modernizację infrastruktury. Strategiczną dla rozwoju portu inwestycją jest pogłębienie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych, które pozwolą zancznie powięszyć rozmiary przyjmowanych statków trasportowych

23 stycznia

17 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

19 lutego 2015 roku

Marynarze otrzymają internet

Już wkrótce na wszystkich statkach Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM) nastąpi rewolucja w łączności i dostępie do internetu. Na statkach armatora zainstalowany będzie system umożliwiający dostęp do internetu nawet ze środka oceanu.

6 lutego 2015 roku

Kolejna dziwna prywatyzacja: Chodzi o Polską Żeglugę Bałtycką

Minister skarbu po raz kolejny przeanalizuje przesłanki dotyczące prywatyzacją Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - powiedział w czwartek w Sejmie sekretarz stanu w tym resorcie Zdzisław Gawlik, odpowiadając na pytania posłów SLD. Przeciw prywatyzacji PŻB jest także PiS.

12 stycznia 2015 roku

PŻM zamawia statki w Chinach, polskie stocznie nie chciały podjąć się ich budowy

Polska Żegluga Morska zamówiła w chińskiej stoczni cztery statki przystosowane do żeglugi na Wielkich Jeziorach Amerykańskich, gdzie PŻM wraz z jednym z kanadyjskich armatorów jest światowym liderem w sektorze jednostek oceanicznych. Polskie stocznie nie były zainteresowane kontraktem na 100 mln dolarów.

24 stycznia 2014 roku

Wzrośnie znaczenie portu w Gdyni

W 2016 roku do portu w Gdyni będą mogły wpływać statki o długości 370 metrów, czyli o 90 metrów dłuższe niż obecnie. Ma to umożliwić realizacja inwestycji o wartości ok. 110 mln złotych. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.

18 września 2013 roku

Branża stoczniowa poszukuje specjalistów

Podczas Targów Pracy Branży Stoczniowej, przedstawiciele firm branżowych przedstawili około 1,5 tysiąca ofert pracy w swoich zakładach. Zorganizowane po raz pierwszy przez Powiatowy Urząd Pracy targi cieszyły się dużym zainteresowaniem.

13 sierpnia 2013 roku

Chiny-Europa. Historyczny rejs otwiera nowy krótszy morski szlak

Chiński statek towarowy podejmuje próbę pierwszego w historii tego państwa komercyjnego wykorzystania morskiego Przejścia Północno-Wschodniego - informują media chińskie. Zmiany klimatu tworzą szansę wykorzystania tego arktycznego szlaku z Chin do Europy.