tag

telefon komórkowy

17 czerwca

23 maja

22 maja

19 maja

Wcześniejsze publikacje

Orange prezentuje nowe cenniki usług roamingowych - ile zapłacą klienci po 15 czerwca?

fot. Fratria

15 czerwca 2017 oznacza poważne zmiany na arenie telefonii komórkowej - po negocjacjach na forum UE operatorzy komórkowi zgodzili się na otwarcie na wspólny rynek i od tej daty operatorzy komórkowi mają rozliczać prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości według stawek i zasad obowiązujących w ofercie, z której korzysta klient. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Kultowa Nokia wraca na rynek

Pierwsza Nokia 3310 była w swoim czasie najpopularniejszym telefonem komórkowym świata. To właśnie ten model osiągnął nie pobity do tej pory przez żadną inną markę i żaden inny telefon wynik w postaci 126 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 lutego 2017 roku

Kultowa Nokia wróci do sprzedaży

Nokia 3310 - ten telefon zna chyba większość dorosłych Polaków. Choć swoją premierę miał dokładnie 17 lat temu, to do dziś wielu wspomina go z łezką w oku, uważając za jeden z najbardziej niezawodnych telefonów, z jakimi mieli do czynienia.

24 października 2016 roku

20 faktów na #20latmobile

Firma doradcza PwC, wraz z raportem: „Technologie mobilne w nowoczesnej Polsce – odpowiedzialny rozwój i równe szanse” przygotowała 20 faktów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym i technologii mobilnej i tego, jak wpływają oraz jaki wpływ będą mieć na polską gospodarkę.

24 października 2016 roku

Dwie dekady telefonii mobilnej

2 dekady temu rozpoczęła się w Polsce era telefonii mobilnej GSM. Jak zmieniło się przez ten czas nasze życie?

10 września 2016 roku

Amerykanie mówią smartfonom Samsunga: NO!

Amerykańska federalna Komisja Bezpieczeństwa Artykułów Konsumpcyjnych (CPSC) zaapelowała do posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy Note 7 o ich wyłącznie i zaprzestanie ich użytkowania z powodu niebezpieczeństwa zapalenia się lub wybuchu baterii

7 września 2016 roku

Apple musi się odmłodzić

Środowa konferencja Apple będzie jak zawsze dużym wydarzeniem, chociaż przecieków na temat nowości nie jest tym razem dużo. Nowy iPhone w wersji 7, i nowa generacja Apple Watch to raczej pewniaki. Co jeszcze? Przydałby się jakiś mocny akcent, bo koncernowi z Cupertino ostatnio nie wiedzie się najlepiej

7 września 2016 roku

Nowy iPhone, stare problemy

Apple organizuje dziś swoją coroczną prezentację nowych produktów, podczas której poznamy nowego iPhone’a - iPhone’a 7- z udoskonaloną kamerą, softwarem oraz hardwarem. Jednak nie spodziewamy się, aby prezentacja okazała się przełomem dla spółki

23 lipca 2016 roku

Koniec anonimowego korzystania z komórki pre-paid

W poniedziałek 25 lipca wchodzą w życie przepisy ustawy o działaniach antyterrorystycznych, które obligują do podania danych osobowych przy aktywacji kart przepłaconych telefonii komórkowej. Dostawcy usług będą weryfikowali tożsamość kupujących

29 października 2015 roku

Parlament Europejski zniósł roaming

Parlament Europejski przyjął wczoraj Rozporządzenie ustanawiające środki gwarantujące równy dostęp do sieci i znoszący opłaty za roaming. Rozporządzenie wejdzie w życie w 3 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, co prawdopodobnie będzie miało miejsce w listopadzie br.

30 czerwca 2015 roku

Za dwa lata UE zlikwiduje roaming

Opłaty roamingowe w UE mają zniknąć od 15 czerwca 2017 roku - uzgodnili w nocy z poniedziałku na wtorek negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i rządów państw unijnych. "To przełom" - skomentował komisarz ds. gospodarki cyfrowej Guenther Oettinger.

26 czerwca 2015 roku

Tańsze rozmowy w UE dzięki kursowi złotego

Od lipca zaczną obowiązywać nowe tabele stawek roamingowych za połączenia komórkowe w Unii Europejskiej. Ceny maksymalne w złotych lekko spadną. Za minutę połączenia z zagranicy Polacy zapłacą nie więcej niż 95 groszy.

12 czerwca 2015 roku

Telefony komórkowe nie są szkodliwe dla zdrowia - to ładowarki są groźne

W Polsce jest ponad 57 mln aktywnych telefonów komórkowych. Przebadane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej 11 modeli spełnia wymogi Rady Europy gwarantujące brak negatywnego wpływu na zdrowie użytkowników. Znacznie gorzej w badaniu wypadły takie urządzenia, jak ładowarki czy systemy kina domowego. 30 proc. z nich nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.