tag

telewizja

21 marca

7 marca

28 lutego

22 lutego

Projekt ustawy o abonamencie RTV jeszcze w lutym

Abonament jako zasada zostanie utrzymany, jednak zostaną zaproponowane rozwiązania dla płatników abonamentu zarówno dla tych, którzy uchylali się od płacenia abonamentu jak i dla tych, którzy regularnie i w sposób zdyscyplinowany ten abonament płacili – zapowiedział Jarosław Sellin

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 lipca 2016 roku

Stanecki: „ŚDM to okazja dla wzorcowej realizacji misji publicznej TVP”

XXXI Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 to kontynuacja międzynarodowych, religijnych spotkań młodych z całego świata, które powstały z inicjatywy papieża Jana Pawła II. To także kolejny sprawdzian dla polskich służb bezpieczeństwa i wreszcie wielkie przedsięwzięcie infrastrukturalne, logistyczne i medialne. Telewizja Polska jako główny nadawca ŚDM komentuje: „to służba i misja dla TVP”

26 lipca 2016 roku

Wiemy ile zarabia szefostwo włoskiej telewizji RAI

Włoska telewizja RAI ujawniła zarobki 94 osób ze swego kierownictwa, przekraczające 200 tysięcy euro rocznie. Pensje zostały upublicznione w internecie w ramach operacji przejrzystości wprowadzonej przez nadawcę. Najwyższa pensja to 650 tysięcy euro.

22 lipca 2016 roku

Koniec ery magnetowidu

Japońska firma Funai Electric, która po wycofaniu się Panasonica w 2012 roku była ostatnim producentem magnetowidów na świecie, ogłosiła zaprzestanie ich produkcji do końca lipca. Tym samym po 60 latach magnetowidy ostatecznie odchodzą do lamusa

9 czerwca 2016 roku

Netflix bada swoich odbiorców

Netflix jest obecnie najpopularniejszą legalną platformą do oglądania seriali telewizyjnych jaka istnieje dlatego firma postanowiła zbadać preferencje swoich klientów.

16 maja 2016 roku

Czabański: rozważamy obniżenie opłaty audiowizualnej

Rozważamy i nie jest wykluczone, że obniżymy składkę audiowizualną z 15 zł do ok. 12 zł - powiedział pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański. We wtorek ma się odbyć wysłuchanie publiczne dot. projektu tzw. dużej ustawy medialnej.

16 maja 2016 roku

Wielki festiwal serialowego fenomenu

Od 19 do 22 maja czeka nas największe wydarzenie związane z tym wielkim fenomenem kulturalnym ostatniej dekady. Pierwszy raz w Polsce odbędzie się bowiem wydarzenie, które tak kompleksowo prezentuje zjawisko, jakim jest nowa fala seriali autorskich.

5 maja 2016 roku

Polacy porzucają gazety i telewizję. Wolą portale społecznościowe

Polacy odchodzą od prasy i telewizji, zyskują za to portale społecznościowe - wynika z najnowszych badań TNS. „Potrzebujemy chwili wytchnienia, żeby nabrać dystansu do rzeczywistości i podzielić się swoimi opiniami o zachodzących zmianach ze znajomymi" - ocenia prof. Mrozowski.

5 kwietnia 2016 roku

Ile Tomasz Lis zarabiał w TVP? Znamy kulisy tej umowy!

Cztery duże polskie redakcje odmówiły publikacji tekstu dziennikarza Cezarego Łazarewicza o zarobkach Tomasza Lisa w TVP. Autor postanowił więc opublikować go w internecie, a my informacje o zarobkach dawnego gwiazdora telewizji publicznej postanowiliśmy przekazać dalej.

27 marca 2016 roku

Telewizja Al-Dżazira ofiarą niskich cen ropy

Katarska telewizja Al-Dżazira ogłosiła w niedzielę, że zwolni ok. 500 pracowników, czyli ponad 10 proc. personelu. Według agencji Reutera decyzja ta odzwierciedla presję finansową, jaką na niewielkie państwo Zatoki Perskiej wywierają niskie ceny gazu i ropy

10 marca 2016 roku

Smartfony wypierają telewizję

Zachowanie i przyzwyczajenia pokolenia milenialsów mają obecnie największy wpływ na rozwój sektora TMT (telekomunikacji, mediów i technologii). Choć największą popularnością wśród młodych użytkowników cieszą się smartfony, to wciąż niezastąpione są laptopy i desktopy. Na znaczeniu traci natomiast telewizja. Centrum rozrywki stają się smartfony. Coraz rzadziej służą jednak do tradycyjnych rozmów głosowych, częściej do innych form komunikacji i zakupów.

10 marca 2016 roku

Blisko 2 mld zł wpływa do budżetu państwa od operatorów telewizji kablowej

Z raportu PwC wynika, że 4–5 proc. wzrostu gospodarczego w Polsce to zasługa operatorów sieci telewizji kablowych. Tylko w latach 2009–2014 ich wkład w polski PKB wyniósł 9,5 mld zł. Kablówki dostarczają internet do niemal co piątego użytkownika internetu i co trzeciego korzystającego ze stałego łącza.

17 lutego 2016 roku

TVP nie będzie ścigać się z komercyjnymi stacjami

Powrót wysokiej kultury, ambitnej rozrywki i uczciwej publicystyki – zapowiada Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, i podkreśla, że tym zamierza wygrywać ze stacjami komercyjnymi. Telewizja publiczna przedstawiła wiosenną ramówkę, która zacznie obowiązywać od marca. Na antenie TVP1 pojawi się więcej programów kulturalnych i sportowych, wróci telewizja śniadaniowa i utworzone zostanie nowe pasmo dla seniorów.

5 lutego 2016 roku

5 mln dolarów za 5-sekundowy spot. Gdzie się tyle płaci?

Najbliższy finał amerykańskiej ligi NFL będzie rekordowy pod względem cen za emisję reklam. W tym roku za 30-sekundowy spot trzeba będzie zapłacić 5 mln dolarów, czyli ponad 11 proc. więcej niż w 2015 roku. Mimo wysokich kosztów reklamodawców nie brakuje. W ubiegłym roku mecz finałowy obejrzało 116 mln widzów. W tym roku jubileuszowy, 50. finał może przyciągnąć przed ekrany znacznie więcej osób, zwłaszcza że Super Bowl staje się coraz popularniejszy poza Stanami Zjednoczonymi.