tag

wiek emerytalny

10 czerwca

2 czerwca

21 kwietnia

19 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Szydło: program 10000+ - to jeden z pomysłów

Program 10000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa lata po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum dwóch latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu z każdym kolejnym rokiem kwota ta by rosła.

Prezydent podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny

Prezydencki projekt dot. obniżenia wieku emerytalnego był zapowiadany w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy; trafił do Sejmu pod koniec listopada 2015 r., pierwsze czytanie odbyło się na początku grudnia. W połowie stycznia komisja polityki społecznej przeprowadziła wysłuchanie publiczne projektu. Sejm uchwalił ustawę w listopadzie br., a Senat przyjął ją na początku grudnia.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 listopada 2016 roku

Minister finansów Niemiec chce, by wiek emerytalny w RFN stale wzrastał

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble uważa, że wiek emerytalny powinien wzrastać proporcjonalnie do wzrostu statystycznej długości życia. "Der Spiegel" podał w sobotę, że CDU zaproponuje takie rozwiązanie swojemu koalicjantowi SPD. Przedstawiciele trzech partii tworzących koalicję rządową - CDU, CSU i SPD - będą omawiać we wtorek kwestie związane z reformą systemu emerytalnego

21 lipca 2016 roku

Morawiecki: jestem za obniżeniem wieku emerytalnego

Popieram obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ale ci, którzy mogą i chcą pracować dłużej, nie powinni być "wypychani do "szarej strefy" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

20 lipca 2016 roku

Morawiecki: obniżenie wieku emerytalnego? Jestem za!

Popieram obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ale ci, którzy mogą i chcą pracować dłużej, nie powinni być "wypychani do "szarej strefy" - powiedział w środę w Warszawie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki

20 lipca 2016 roku

Rząd pozytywnie o prezydenckim projekcie obniżenia wieku emerytalnego

Rada Ministrów pozytywnie oceniła prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Rząd rekomenduje, by nowe przepisy obowiązywały najwcześniej od 1 października 2017 r.

15 czerwca 2016 roku

Obniżenie wieku emerytalnego najwcześniej od 2018 r.

Chcemy przyjąć ustawę obniżającą wiek emerytalny do końca roku, natomiast realny termin wejścia w życie tych przepisów to najwcześniej będzie rok 2018 - powiedział w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek

29 maja 2016 roku

Złoty niedowartościowany. Co polskiej walucie nie pozwala na umocnienie?

Niepewność związana z przyszłymi rozwiązaniami dot. pomocy dla "frankowiczów" i plan obniżenia wieku emerytalnego, to główne czynniki odpowiedzialne za osłabienie złotego - oceniają ekonomiści. Ryzyko polityczne - ich zdaniem - jest dla inwestorów "na ostatnim miejscu"

25 kwietnia 2016 roku

W 2017 r. jednak nie będzie obniżki podatku VAT?

Nie jest wykluczone, że w roku 2017 nie będzie obniżki stawki VAT do 22 proc., ale będzie np. zmiana wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku - powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba.

3 kwietnia 2016 roku

Rząd Kanady wycofuje się z wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat

Decyzją poprzedniego rządu wiek emerytalny w Kanadzie (jednakowy dla kobiet i mężczyzn) miał być stopniowo wydłużany, do 67 lat. Obecny rząd postanowił powrócić do niższego wieku emerytalnego - 65 lat, wbrew trendowi wybranemu przez wiele innych krajów