tag

Władimir Putin

25 lipca

Rosyjska Rada Federacji chce od Putina sankcji wobec Polski

Izba wyższa parlamentu Rosji, Rada Federacji, zwróciła się we wtorek do prezydenta Władimira Putina, by zlecił organom władz przedstawienie propozycji dotyczących możliwych _"działań o charakterze ograniczającym"_ w sferach współpracy dwustronnej z Polską.

23 lipca

3 kwietnia

21 stycznia

Spotkanie Putina i Trumpa to kwestia miesięcy

Spotkanie prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i Donalda Trumpa to kwestia miesięcy, ustalenia w sprawie terminu mogą zapaść podczas rozmowy telefonicznej przywódców - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w wywiadzie dla BBC wyemitowanym w sobotę.

Wcześniejsze publikacje

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"

Niemcy przyznają, że lepiej ustępować Putinowi

Niemieccy komentatorzy krytykują Rosję za udawanie negocjacji z USA w sprawie Syrii i za wycofanie się z umowy o utylizacji plutonu. Ich zdaniem Władimir Putin szuka bezpośredniej konfrontacji z USA zachowując się jak "chuligan, któremu lepiej zejść z drogi"

Pozostałe publikacje o tym tagu

31 sierpnia 2016 roku

G20: Z kim spotka się Władimir Putin?

Prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzi na szczycie G20 w Chinach oddzielne rozmowy na temat Ukrainy z przywódcami Niemiec i Francji, Angelą Merkel i Francois Hollande'em; nie będzie trójstronnego spotkania - podała dziś rządowa "Rossijskaja Gazieta".

1 sierpnia 2016 roku

Clinton oskarża Trumpa o sympatyzowanie z Putinem

Hillary Clinton oskarżyła Rosję o włamanie do systemów komputerowych Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej (DNC) i wypomniała republikańskiemu rywalowi w wyścigu do Białego Domu Donaldowi Trumpowi, że sympatyzuje z Władimirem Putinem.

22 lipca 2016 roku

Na Kremlu walka buldogów pod dywanem o wpływy na rynku ropy

Prezydent Rosji Władimir Putin zablokował w czwartek udział Rosnieftu w prywatyzacji spółki naftowej Basznieft; szefem Rosnieftu jest Igor Sieczyn, jeden z jego najbliższych współpracowników. "Putin hamuje apetyt Sieczyna" - pisze magazyn "American Interest"

7 czerwca 2016 roku

Będzie nowa gazowa oferta Putina, także dla Polski

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował we wtorek, że rosyjski Gazprom zamierza wkrótce złożyć propozycję dotyczącą sprzedaży gazu w ilości, jaka obecnie kierowana jest do Polski i że oferta ta będzie przedstawiona partnerom z różnych krajów, w tym Polski

17 maja 2016 roku

Putinowi kończą się pieniądze. Podniesie podatki?

Władze Rosji rozważają podniesienie podatków po wyborach prezydenckich 2018 r. w celu załatania dziur w budżecie - pisze "The Wall Street Journal". W natychmiastowej reakcji Kreml oświadczył, że żadnych decyzji w tej sprawie nie podejmowano.

14 lutego 2016 roku

Kto pierwszy polegnie: Rosja zbankrutuje, czy Unia Europejska się rozpadnie? Trwa wyścig z czasem...

W swym ostatnim tekście dla „Project Sindicate” miliarder i spekulant finansowy George Soros stawia tezę, że trwa obecnie wyścig z czasem, kto polegnie pierwszy: czy Rosja Władimira Putina ogłosi niewypłacalność, czy Unia Europejska się rozpadnie? Niezależnie od tego, kto się rozpadnie pierwszy i czy się w ogóle rozpadnie, Polska musi być gotowa na różne scenariusze: od najlepszych po najgorsze. Miejmy nadzieję, że analitycy BBN nad tym pracują - komentuje Grzegorz Górny

28 stycznia 2016 roku

Rosyjscy „frankowicze” protestują przed bankami z powodu raptownego wzrostu rat kredytów

W Moskwie protestowali w czwartek przed kilkoma bankami posiadacze kredytów hipotecznych w obcych walutach. Kredytobiorcy nie mogą porozumieć się z bankami ws. zmniejszenia rat, które podniosły się raptownie wraz ze spadkiem kursu rubla. Protestujący nie wierzą zapewnieniom premiera Dmitrija Miedwiediewa, który mówił, że państwo wesprze posiadaczy kredytów hipotecznych. Rzecznik prezydenta Putina oświadczył, że kredytobiorcy sami zdecydowali się na ryzyko zmiany kursu walutowego

25 stycznia 2016 roku

"Financial Times": Gospodarka topi ambicje Putina

Geopolityczne ambicje prezydenta Władimira Putina rozbijają się o gospodarczą, zglobalizowaną rzeczywistość. Jedyny lek na gospodarcze bolączki Rosji to radykalne reformy, które zliberalizują jej gospodarkę i wzmocnią rządy prawa - pisze "Financial Times".

21 stycznia 2016 roku

Atak spekulacyjny na rubla? Bank Centralny Rosji czeka z interwencją

Bank Centralny Rosji zwołał w czwartek wieczorem w trybie natychmiastowym spotkanie z szefami stowarzyszeń bankowych i banków z powodu kolejnych spadków kursu rubla, który osiągnął rekordowo niskie notowania w stosunku do dolara. Szefowa banku centralnego Elwira Nabiullina odwołała wyjazd na forum ekonomiczne w Davos

13 stycznia 2016 roku

Ceny ropy nurkują. Rosja przygotowuje się na chude czasy

Prezydent Władimir Putin powiedział w środę na spotkaniu z członkami rządu, że należy być przygotowanym na każdy rozwój sytuacji w gospodarce, w tym na rynkach surowców. Cena ropy wydobywanej w Rosji spadła poniżej psychologicznej bariery 30 dolarów za baryłkę. Ostatnie rządowe prognozy sytuacji tworzono dla cen 25 doalrów za baryłkę