tag

wojsko

9 stycznia

Iran wyda więcej na zbrojenia

Irańscy deputowani zatwierdzili w poniedziałek plany zwiększenia wydatków na cele wojskowe do 5 proc. budżetu. Plany te zakładają m.in. rozwój programu rakiet dalekiego zasięgu, którego powstrzymanie zapowiadał amerykański prezydent elekt Donald Trump.

6 stycznia

„Le Figaro”: cały świat się zbroi, z wyjątkiem Europy

Europa wydaje zbyt mało na zbrojenia i niewiele krajów przeznacza na to wymagane przez NATO fundusze; po latach redukowania budżetów wojskowych "imperialne przebudzenie Rosji i islamski terroryzm wybiły Europę ze snu" - pisze w piątek "Le Figaro"

5 stycznia

23 grudnia

Donald Trump wciąż niezadowolony z kosztów F-35

Prezydent elekt Donald Trump ponownie wyraził niezadowolenie z wysokich kosztów myśliwców piątej generacji F-35. Poinformował w czwartek na Twitterze, że poprosił o przygotowanie wyceny dla maszyny, która mogłaby stanowić alternatywę dla F-35.

Wcześniejsze publikacje

Czy ZM Tarnów uzbroi Wojska Obrony Terytorialnej?

Zakłady Mechaniczne „Tarnów”, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowały ministrowi obrony Antoniemu Macierewiczowi próbki uzbrojenia, w które można by wyposażyć Wojska Obrony Terytorialnej. Szef MON zapowiedział swoją wizytę w tarnowskiej fabryce w najbliższym czasie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 października 2016 roku

Kaczyński ocenia rząd: Dobre zmiany w gospodarce, wojsku, sprawiedliwości

Pozytywne zmiany zaszły w wojsku, w resorcie sprawiedliwości, poprawiło się ściąganie podatków, realizowany jest plan Morawieckiego - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, podsumowując rok rządów premier Beaty Szydło. Jak dodał, nastąpił niewielki spadek inwestycji.

19 października 2016 roku

Szeremietiew chce dać Polakom broń

Romuald Szeremietiew w rozmowie z Radiem WNET skomentował głosy o możliwym konflikcie zbrojnym, prowokowanym przez Rosję.

13 października 2016 roku

Arendarski: Odpolitycznić kwestie zamówień dla armii

Kwestie zamówień zbrojeniowych powinny być możliwie odpolitycznione Powinna istnieć instytucja zajmująca się zakupami dla armii, która byłaby trwalsza niż poszczególne rządy i kreowałaby partnerów również do przedsięwzięć gospodarczych na lata, do inwestycji. To idealizm, natomiast warto się pokusić, by chociaż trochę odpolitycznić przetargi na uzbrojenie dla polskiej armii.

11 października 2016 roku

Black Hawk - oto nowy śmigłowiec wojsk specjalnych

Po fiasku rozmów ws. śmigłowców Caracal w różnych wersjach szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział dostarczenie śmigłowców Black Hawk Wojskom Specjalnym. To maszyny różniące się wielkością, udźwigiem i zasięgiem, trudno je porównywać - mówią publicyści specjalizujący się w technice wojskowej

7 października 2016 roku

Caracale odlatują

W ostatni wtorek Ministerstwo Rozwoju prowadzące negocjacje umowy offsetowej z Airbus Helicopters, producentem śmigłowca Caracal, poinformowało, że strona polska uznaje je za zakończone

7 października 2016 roku

Po fiasku rozmów o Caracalu możliwe kolejne przetargi

Kolejne przetargi na śmigłowce do różnych zadań, niewielki zakup z wolnej ręki, przedłużenie resursów posiadanych maszyn - to możliwe scenariusze, jakie przewidują komentatorzy po fiasku rozmów offsetowych ws. śmigłowców Caracal.

23 września 2016 roku

Nowoczesne symulatory wojskowe - pomoże technologiczny kolos i twórcy gier

Spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. dysponują kompleksową ofertą innowacyjnych symulatorów i trenażerów dla różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP. Jeden z nich – opracowany przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. trenażer TR-I – został wyróżniony nagrodą DEFENDER podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

21 września 2016 roku

Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o Agencji Mienia Wojskowego

Sejm zajmie się w środę projektem nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (AMW), który zakłada odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierowniczych stanowiskach w AMW. Takie rozstrzygnięcia zapadło w porannym głosowaniu

20 września 2016 roku

Beryle dla armii - symboliczne zamówienie

Cieszę się, że Wojsko Polskie kupuje w polskiej Fabryce Broni, polską broń. Radość jest jednak wyłącznie symboliczna, tak jak symboliczne jest to zamówienie. Z uproszczonego wyliczenia wynika, że jeden Beryl kosztował będzie ponad 6000 zł. Ilość zamówionych karabinków również nie zachwyca. Nieco ponad 3000 karabinków to raczej małe, jeżeli nie symboliczne zamówienie. Przychód z tego dla Fabryki również nie jest oszołamiający

20 września 2016 roku

Nowy wóz techniczny dla polskiej armii

20 września br. w na terenie wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu odbyło się wspólne posiedzenia Sejmowej i Senackiej Komisji Obrony Narodowej. Podczas wizyty w WZM S.A. parlamentarzyści obejrzeli pokaz możliwości modernizacyjnych Bergepanzer 2 – wozu zabezpieczenia technicznego dla czołgów Leopard 2A4, Leopard 2A5 oraz Leopard 2PL

20 września 2016 roku

Fabryka Broni dostarczy wojsku nową partię Beryli

Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni i płk Piotr Imański, I Zastępca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia podpisali umowę na dostawę 3034 szt. 5,56 mm kbs wz. 96 BERYL i 209 szt. 5,56 mm kbk wz. 96 MINI-BERYL. Łączna wartość kontraktu opiewa na kwotę 19.025.020,00 zł brutto

16 września 2016 roku

PGZ zatrudnia - poszukiwani są inżynierowie i naukowcy

Skupiająca największe przedsiębiorstwa sektora obronnego Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na rozwój innowacyjności, optymalizację oraz transfer nowych technologii. Planuje także wzrost zatrudnienia wśród naukowców i inżynierów. Celem mają być nowe, bardziej wymagające rynki zbytu, a docelowo wzrost znaczenia krajowego przemysłu obronnego na świecie.

15 września 2016 roku

Polski przemysł obronny ważną częścią gospodarki. A może być jeszcze lepiej

Przemysł obronny ma w Polsce stać się jednym z kół zamachowych gospodarki. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i samej gospodarki istotne jest wspieranie rodzimego biznesu – przekonuje Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters. Oferta polskich producentów niczym nie ustępuje ofercie zagranicznych firm zbrojeniowych.

13 września 2016 roku

USA i Izrael podpiszą umowę ws. rekordowo wysokiej pomocy wojskowej

USA i Izrael osiągnęły porozumienie ws. nowego 10-letniego pakietu pomocy wojskowej dla Izraela o rekordowo wysokiej wartości co najmniej 38 mld dolarów. Umowa ma być podpisana w najbliższych dniach - pisze we wtorek Reuters, powołując się na anonimowe źródła.

13 września 2016 roku

Polska Grupa Zbrojeniowa planuje ekspansję na zagraniczne rynki

Krajowy przemysł obronny liczy na sukcesy eksportowe. Firmy wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej chcą zwiększać swoją obecność za granicą. Perspektywiczne są dla nich rynki skandynawskie oraz azjatyckie. Chcą je zawojować m.in. wozami artyleryjskimi Rak czy armatohaubicami Krab. Hitem eksportowym mogą się okazać testowane właśnie przez GROM karabinki MSBS.

9 września 2016 roku

Polski przemysł obronny przygotowuje ofertę dla nowych oddziałów

Ruszają nabory ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej, które będą reagować w czasie klęsk żywiołowych, uczestniczyć w akcjach poszukiwawczych, a w przypadku konfliktu zbrojnego będą brać udział w działaniach militarnych. Firmy polskiego przemysłu obronnego przygotowują dla nowych oddziałów ofertę wyposażenia.