tag

Wrocław

7 stycznia

28 grudnia

24 listopada

26 września

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

8 kwietnia 2016 roku

We Wrocławiu powstanie nowoczesne centrum symulacji medycznej

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu rozpoczął inwestycję w nowoczesne centrum symulacji medycznej. Za 33 mln zł powstanie ono w ciągu roku w zabytkowym kampusie uczelni i zostanie wyposażone w najnowszy sprzęt do nauczania studentów.

20 stycznia 2016 roku

Pasażerowie wracają na kolej! – chwali się prezes PKP Intercity

PKP Intercity przewiozło 31,2 mln pasażerów w 2015 r., to wzrost o 22 proc. w stosunku do 2014 r. - poinformował w środę w Warszawie prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz. Najpopularniejszą trasą w 2015 r. była relacja Warszawa-Kraków - 2,1 mln przewiezionych pasażerów. Z kolei największą dynamikę wzrostu zanotowała trasa Kraków-Wrocław - wzrost o 278 proc.

28 grudnia 2015 roku

Amazon planuje rozbudowę sieci centrów logistycznych w Polsce

Amerykański koncern Amazon planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w tym w Polsce - poinformował PAP dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person. Obecnie firma dysponuje od 2014 roku trzema centrami: jednym pod Poznaniem oraz dwoma koło Wrocławia

21 grudnia 2014 roku

Będzie „ekspresowo” od Szczecina do granicy z Czechami?

Za cztery lata powstanie kompletne połączenie dwujezdniową trasą od portów Szczecin-Świnoujście do Wrocławia i dalej do południowej granicy Polski, czy szerzej połączenia: Północ – Południe ze Skandynawii do Czech

15 grudnia 2014 roku

Bosch Siemens kupi FagorMastercook

Bosch Siemens ma otwartą drogę do kupna zakładów FagorMastercook, producenta sprzętu AGD. Niemcy wyłożą 90 mln zł za fabrykę i deklarują zainwestowanie 120 mln zł w jej rozwój

27 września 2014 roku

Amazon ruszy za miesiąc

W ostatnich dniach października zaczną działać wszystkie trzy centra logistyczne amerykańskiej sieci sprzedaży wysyłkowej Amazon. Pracę w każdym z nich znajdzie 2 tys. stałych pracowników, a około 3 tys. będzie zatrudnionych tymczasowo w okresie przedświątecznym.

12 maja 2014 roku

Z Lublina do Wrocławia samolotem

Eurolot uruchamia nowe połączenie z Lublina do Wrocławia. Po raz pierwszy pasażerowie polecą na tej trasie 24 czerwca br. Dzisiaj polski przewoźnik rusza ze sprzedażą biletów.

9 marca 2014 roku

Pasażerowie wolą tanie linie

Prawie 115 tys. pasażerów obsłużyło w lutym wrocławskie lotnisko. To o ponad 7 proc. więcej niż rok temu. Najbardziej wzrosła liczba pasażerów korzystających z tanich połączeń. Było ich o blisko 14 proc. więcej niż w 2013 r.

20 października 2013 roku

Wrocław będzie gościł festiwal innowacji

O zmianach klimatycznych i innowacjach związanych z ekologią będą rozmawiać we Wrocławiu badacze, naukowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele władz z całej Europy. W poniedziałek we Wrocławskim Centrum Kongresowym - Hala Stulecia rozpoczyna się dwudniowy Festiwal Innowacji.

5 października 2013 roku

PKP Intercity chce walczyć o pasażerów z linią Ryanair

PKP Intercity będzie walczyć o pasażerów z linią lotniczą Ryanair - zapowiadają władze kolejowej spółki. Ryanair chce od marca latać z Warszawy do Gdańska i Wrocławia, czyli tam, dokąd ma jeździć Pendolino. Zdaniem ministra transportu na tej konkurencji skorzystają pasażerowie.

30 września 2013 roku

Amazon ląduje w Polsce. Da pracę 6 tys. osobom

Jak informuje dziennik "Puls Biznesu", największy na świecie sklep internetowy Amazon chce mieć w Polsce swoje centra logistyczne, w których pracę znajdzie 6 tys. osób.

31 sierpnia 2013 roku

Nowe centrum biznesu we Wrocławiu

W centrum stolicy Dolnego Śląska powstaje Maszynownia Biznesu - miejsce, w którym za około 2 lata swoją działalność będzie mogło rozpocząć wielu nowych inwestorów.

4 czerwca 2013 roku

Wrocław zwolniony VAT od budynku

Wrocław nie zapłaci VAT od zamiany swojego budynku na budynek należący do Skarbu Państwa - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Sąd uznał, że taka zamiana nie jest dostawą towarów, która byłaby objęta podatkiem.