Informacje

Przemysław Marchlewicz nie jest już wiceprezesem Lotosu

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 14 grudnia 2016
  • 21:34
  • 0
  • Tagi: Lotos ludzie wSieci zarząd
  • Powiększ tekst

Radio Gdańsk poinformowało w srodę wieczorem na swojej stronie internetowej, że rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała wiceprezesa ds. korporacyjnych Przemysława Marchlewicza. Przyczyn odwołania nie podano. Działacz Prawa i Sprawiedliwości został powołany na to stanowisko w maju

Wcześniej Marchlewicz był członkiem zarządu województwa pomorskiego, wiceprezesem Agencji Rozwoju Pomorza, prezesem Portu Gdynia.

Przemysław Marchlewicz potwierdził Radiu Gdańsk informację o odwołaniu. Powiedział, że nie podano przyczyn dymisji. Ale jest nią wyraźnie zaskoczony. Tym bardziej, że stało się to dzień przed ogłoszeniem strategii Grupy Lotos na lata 2017-2022, której autorem jest właśnie Marchlewicz.

Pod koniec listopada tygodnik "wSieci" donosił, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia dotacji przez spółkę kierowaną do niedawna przez Przemysława Marchlewicza. Według informacji tygodnika nikomu nie postawiono zarzutów, a sama zaliczka, którą wypłacono w ramach przyznanej dotacji, wynosiła 10 mln zł.

9 listopada Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa spółki. Przyczyn również nie podano. Pietryszyn był szefem Lotosu od 13 maja. Obowiązki prezesa pełni Marcin Jastrzębski, dotychczasowy wiceprezes do spraw operacyjnych.

1 grudnia rozwiązano też umowę z Marcinem Zachowiczem, który był rzecznikiem Grupy Lotos.

Źródło: Radio Gdańsk, sek

Komentarze