Informacje

PKO BP będzie obsługiwać rachunki PGNiG

br

  • Opublikowano: 30 stycznia 2017, 13:08

  • 1
  • Powiększ tekst

Bank PKO BP i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zawarły trzyletnią umowę, zgodnie z którą bank podejmie się obsługi transakcji bankowych spółki gazowej. W ramach podpisanego porozumienia klienci detaliczni będą mogli bezprowizyjnie płacić za gaz w sieci banku PKO BP.

W efekcie wygranego przez PKO BP przetargu zawarliśmy umowę na 3 lata. Przede wszystkim wynika to ze strategicznego podejścia naszej spółki, a poza tym ten okres pozwoli na sprawdzenie jak nasza współpraca będzie przebiegać – powiedział Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Umowa przewiduje, że bank będzie obsługiwać wszystkie płatności kierowane do PGNiG, w tym także te pochodzące od klientów detalicznych.

Ze względu na ułatwienia dla naszych konsumentów, zmiana rachunków nie będzie natychmiastowa. Każdy klient dostanie informację o nowym numerze rachunku, ale przez pewien czas będą obowiązywać stare i nowe rachunki – powiedział Tadeusz Kuczborski, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Dodał, że klient, który ma w swoim banku stałe zlecenia zapłaty, będzie jak do tej pory płacił swojemu bankowi. Jeśli zechce skorzystać z oferty, którą wprowadza nowa umowa, to może iść z rachunkiem do placówki PKO BP i zapłacić bez prowizji.

Prezes PKO BP zapowiedział jednocześnie, że w związku z ostatnimi transakcjami PGNiG w Pakistanie, bank zamierza zawrzeć umowę z bankiem tam operującym, aby obsługiwać spółkę gazową.

Zrobimy wszystko, aby dopasować nasze działania do struktury obecnych rozliczeń PGNiG, tak aby w jak najkorzystniejszy sposób obsługiwać rachunki spółki. W tym zamierzamy zawrzeć umowę w Pakistanie. Mamy także podpisane umowy z kilkoma irańskimi bankami i jesteśmy gotowi do obsługi nie tylko PGNiG, ale także innych podmiotów – powiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

PGNiG informował w zeszłym roku o podpisaniu listu intencyjnego z Narodową Irańską Spółką Naftową w sprawie badania złóż gazowych w tym kraju i ewentualnych możliwościach jego wydobycia.

Czytaj także: PGNiG otrzymało przedłużenie koncesji na wydobycie w Pakistanie

Powiązane tematy

Komentarze