Informacje

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i senator Grzegorz Bierecki (obaj na prawo od pomnika) i prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Pary Prezydenckiej, fot. pis.org.pl/Twitter (2)
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i senator Grzegorz Bierecki (obaj na prawo od pomnika) i prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Pary Prezydenckiej, fot. pis.org.pl/Twitter (2)

Biała Podlaska: odsłonięcie pomnika śp. Pary Prezydenckiej

wPolityce.pl

wPolityce.pl

UCZCIWY PUNKT WIDZENIA. Zawsze po stronie prawdy, zawsze po stronie Polski

  • 2 maja 2017
  • 14:42
  • 7
  • Tagi: Andrzej Duda Biała Podlaska Grzegorz Bierecki Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński ludzie pomnik Prezydent
  • Powiększ tekst

Lech Kaczyński wpisał się w naszą historię w ten sposób, iż każdy kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto by jego pomniki stały w różnych polskich miastach — powiedział w Białej Podlaskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pierwszej damy Marii Kaczyńskiej. "Lech Kaczyński uczył nas wszystkich, że „warto być Polakiem” - — podkrelał jeden z inicjatorów budowy tego pomnika senator PiS Grzegorz Bierecki.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika uzasadniał, dlaczego stawianie pomników Lecha Kaczyńskiego jest w Polsce tak ważne.

Jeżeli spojrzeć na historię ostatnich kilkudziesięciu lat naszej ojczyzny, to łatwo wyróżnić dwa nurty: ten, który opowiadał się za odrzuceniem komunizmu, ale jednocześnie chciał go zastąpić pewną ideologią permisywizmu, skrajnego indywidualizmu i swego rodzaju darwinizmu społecznego — mówił Kaczyński, podkreślając, że opowiadała się za tym formacja nazywana postkomunistyczną, a która po 89. roku odniosła wiele sukcesów politycznych, ale z wielką szkodą dla polskiego państwa, gospodarki, społeczeństwa, a przede wszystkim duchowości i tożsamości Polaków.

tytuł

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia na uroczystości w Białej Podlaskiej

Była i jest formacja, która także była przeciwna komunizmowi i której członkowie, w tym mój śp. brat, opowiadali się za zupełnie innym kształtem naszego życia publicznego, za ideą wspólnoty, narodu. Te idee miały doprowadzić do budowy takiego kształtu społecznego, który będzie służył wszystkim, który nie doprowadzi do osierocenia przez władze ogromnej części spośród nich — dodał.

Prezes PiS opowiadał o trzech próbach przemiany Polski, które były ogromną zasługą Lecha Kaczyńskiego, jego pozycji w „Solidarności”, aktywności jako prezesa NIK, ministra sprawiedliwości i prezydenta Warszawy. Jarosław Kaczyński mówił o Porozumieniu Centrum i rządzie Jana Olszewskiego, a także przejęciu władzy przez PiS w 2005 r.

Śmierć prezydenta i Marii – nazywaliśmy ja w rodzinie Marylką – i śmierć wielu jego współpracowników i przyjaciół, ta śmierć i ta tragedia to też było wydarzenie, które pozwoliło mimo wszystkich przeciwności i przemysłu pogardy maszerować dalej, zwyciężyć i zmieniać dzisiaj Polskę i mam nadzieję, że tym razem zmieniać już trwale. Jestem o tym przekonany — podkreślił Jarosław Kaczyński

Dlatego Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce należą się pomniki. Bo wpisał się w historię jak może nikt inny w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Było politykiem naprawdę polskim, bo nie musiał się niczego obawiać, nie było na niego teczki, nie szukał nigdy osobistych korzyści. Był kimś, dla kogo najważniejsza była Polska — powiedział.

Maria i Lecz Kaczyńscy byli znamienitymi osobistościami, a zarazem ludźmi niezwykle serdecznymi i ciepłymi, którzy kochali się nawzajem i kochali Polskę - - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas wtorkowej uroczystościz okazji odsłonięcia w Białej Podlaskiej pomnika pary prezydenckiej.

Lech Kaczyński - podkreślił prezydent - był "gorącym patriotą, zasłużonym działaczem ruchu Solidarności i wybitnym mężem stanu, któremu nasza ojczyzna bardzo wiele zawdzięcza". Maria Kaczyńska - zaznaczył - "zawsze towarzyszyła i wspierała męża w działalności społecznej i państwowej z wielką godnością wypełniając obowiązki pierwszej damy".

"Oboje byli znamienitymi osobistościami, a zarazem ludźmi niezwykle serdecznymi i ciepłymi, którzy kochali się nawzajem i kochali Polskę. Dobrze znali i rozumieli radości i troski rodaków i nawet pełniąc najwyższe godności pozostawali bliscy Polakom i ich codziennym sprawom" - napisał prezydent.

Każde pokolenie buduje takie pomniki, które ukazują najważniejsze wartości, ważne dla żyjących współcześnie stawiających pomnik — powiedział jeden z inicjatorów budowy tego pomnika senator PiS Grzegorz Bierecki.

Ten pomnik został ufundowany naszemu prezydentowi przez potomków tych powstańców i tych Żołnierzy Wyklętych. Ten pomnik w Białej Podlaskiej ma przypominać o naszej historii, o łączności tej naszej historii i ma tym napisem, cytatem z wypowiedzią pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego uczyć nas wszystkich, że „warto być Polakiem” — dodał Bierecki.

Źródło: wPolityce.pl, PAP

Pełna relacja z uroczystości w Białej Podlaskiej czytaj tutaj:

Biała Podlaska: odsłonięcie pomnika śp. Pary Prezydenckiej. Prezes PiS: "Lech Kaczyński był politykiem naprawdę polskim"

Komentarze