Ze spółki CD Projekt Red, która stworzyła gry z serii Wiedźmin, wykradziono dane dotyczące projektu ich najnowszej produkcji, gry „Cyberpunk 2077” – poinformowała spółka na Twitterze. Złodzieje zażądali okupu za nieujawnienie danych, ale spółka odmówiła

„Nieznana osoba lub osoby poinformowały nas, że są w posiadaniu wewnętrznych danych należących do CD Projekt Red. Miedzy nimi są dokumenty dotyczące wczesnego etapu produkcji nadchodzącej gry, Cyberpunk 2077” – czytamy w informacji spółki, opublikowanej na Twitterze.

Spółka poinformowała, że złodzieje zażądali okupu w zamian za nieujawnianie tych danych, ale CD Projekt Red odrzucił szantaż. Spółka stwierdziła, że dane pochodzą ze wczesnego etapu produkcji gry, a więc nie odpowiadają jej obecnemu kształtowi, ale poradziła osobom zainteresowanym produkcją, aby unikali informacji o Cyberpunk 2077, które nie pochodzą bezpośrednio z CD Projekt Red.

Reakcja spółki spodobała się graczom, którzy na profilu chwalili decyzję o niepoddawaniu się szantażowi. Również inwestorzy docenili ruch CD Projekt, którego akcje dzisiaj zdrożały o 1 proc.