tag

budżet

Wczoraj

Prezydent Andrzej Duda: Budżet 2017 był uchwalony prawidłowo

Podpisałem budżet na 2017 r. w pełnym przekonaniu, że został on uchwalony prawidłowo - mówił w środę prezydent Andrzej Duda. Ocenił również, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński w trakcie głosowań nad budżetem 16 grudnia zrobił wszystko, aby Sejm mógł sprawnie pracować.

13 stycznia

12 stycznia

11 stycznia

Senat uchwalił budżet bez poprawek

Zgodnie z ustawą, dochody budżetu państwa wyniosą w 2017 roku ponad 325 mld zł, a wydatki - ponad 384 mld zł; maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

Deficyt sektora finansów publicznych może być najniższy od 10 lat

Jeśli potwierdzą się przewidywania ekonomistów, deficyt sektora finansów publicznych za 2016r. może być najniższy od 10 lat. Ich zdaniem wartość ta mogła spaść na koniec minionego roku do ok. 2,0-2,3% PKB. Rząd, w pracach nad budżetem 2017r., zakładał deficyt na poziomie 2,9% PKB.

Wcześniejsze publikacje

Rok 2017: Ujawniono priorytety rządu

Ten rok to są dwa priorytety dla rządu: ochrona zdrowia i gospodarka - powiedziała w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) Beata Kempa. Szefowa kancelarii premiera wzięła udział w przekazaniu miejscowemu szpitalowi nowoczesnego ambulansu.

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 grudnia 2016 roku

Znamy koszt programu 500+ na listopad

Koszt programu 500 plus na koniec listopada br. wyniósł 15 mld 400 mln zł - poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta prawie 3 mln 800 tys. dzieci.

28 grudnia 2016 roku

Pracownicy ze wschodu będą coraz ważniejsi na rynku

Blisko połowa pracodawców ma problemy ze znalezieniem odpowiedniej kadry – wynika z raportu Manpower Group. W zachowaniu ciągłości produkcji pomóc mogą pracownicy ze Wschodu, przede wszystkim Ukrainy – podkreśla Michał Podulski, członek zarządu Toolip HR.

28 grudnia 2016 roku

Prezydent czeka na dokumentację ustawy budżetowej

Gdy dostanę pełną dokumentację, ustawy i odpowiedź od marszałka, wówczas podejmę decyzję co do podpisania - mówi prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Zaznacza, że jego zdaniem marszałek Sejmu nie naruszył konstytucji przenosząc obrady do Sali Kolumnowej.

23 grudnia 2016 roku

Ponad 1 mld euro napłynęło w listopadzie do Polski z budżetu UE

Od momentu wejścia Polski do UE do budżetu trafiło ponad 130 mld euro unijnych pieniędzy. W samym roku 2016 kwota ta wyniosła ponad 7,8 mld euro. W listopadzie wartość transferów przekroczyła 1 mld euro – wynika z danych ministerstwa finansów

22 grudnia 2016 roku

Senator Grzegorz Bierecki o programie Mieszkanie Plus: „Chcemy żeby Polacy mieli swój majątek”

”To wielkie wydarzenie i realizacja chyba największego projektu Prawa i Sprawiedliwości. To projekt o charakterze cywilizacyjnym, który daje własność mieszkań obywatelom polskim. Rozpoczęcie tego projektu, co symboliczne, miało miejsce w Polsce Wschodniej, w Białej Podlaskiej, w moim okręgu wyborczym” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki, szef senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, od samego początku gorący orędownik programu Mieszkanie Plus

14 grudnia 2016 roku

Opodatkowanie dziś akcyzą płynów do e-papierosów jest przedwczesne

Polska jest jednym z większych rynków e-papierosów w Europie. Szacuje się, że w Polsce istnieje do tysiąca zarejestrowanych importerów i dystrybutorów oraz kilkanaście wytwórni liquidów. Większość z nich to małe i mikro-przedsiębiorstwa, zatrudniające w sumie ok 10 tys. pracowników. Sprzedaż legalnych liquidów i urządzeń zapewnia obecnie 100 mln zł dochodów do budżetu z tytułu VAT.

14 grudnia 2016 roku

Budżet 2016: Kilkaset mln złotych na zakup dóbr kultury

Kilkaset milionów złotych m. in. na zakup dóbr kultury i dla Agencji Rezerw Materiałowych przewiduje nowelizacja ustawy budżetowej na 2016 r. Podczas pierwszego czytania projektu we wtorek złożono dwa wnioski; o odrzucenie oraz o dodatkowe skierowanie go do komisji kultury i środków przekazu.

13 grudnia 2016 roku

PiS o budżecie 2017 - jest stabilny

Budżet na 2017 r. pozwoli realizować zobowiązania wyborcze i zachować stabilność finansów publicznych - przekonywał Jacek Sasin (PiS) przedstawiając dziś w Sejmie sprawozdanie z prac komisji finansów publicznych nad projektem przyszłorocznego budżetu. Zdaniem opozycji budżet jest nierealny.

6 grudnia 2016 roku

Premier Renzi zamraża dymisję do czasu uchwalenia budżetu

Według mediów wszystko wskazuje na to, że prace nad budżetem zakończą się w piątek i wtedy należy oczekiwać dymisji Matteo Renziego. Włoska opozycja, która nawoływała do odrzucenia rządowych zmian w konstytucji, domaga się teraz rozpisania przedterminowych wyborów.

1 grudnia 2016 roku

Komisja finansów za zwiększeniem rezerwy celowej

Najwięcej emocji wywołała poprawka Sasina, w ramach której zaproponował on zwiększenie o 121 mln 80 tys. zł rezerwy celowej kosztem m.in. zmniejszenia o 2,7 mln zł wydatków Sądu Najwyższego, ale to nie koniec cięć.

1 grudnia 2016 roku

Unia Europejska ma budżet na 2017 rok

W przyszłym roku wydatki na politykę spójności wyniosą 37 mld euro, a więc o 11 proc. mniej niż w roku bieżącym. Powodem jest spadek płatności, wynikający z mniejszej liczby projektów uruchomionych już w ramach nowej perspektywy finansowej