tag

budżet

25 maja

MF utrzymało w czerwcu oprocentowanie obligacji detal. na poziomie z maja

Oprocentowanie 2-letnich papierów skarbowych wynosi 2,10% w skali roku. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 2,20% dla 3-latek, 2,40% dla 4-latek oraz 2,70% dla 10-latek. 6- i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu "Rodzina 500+" oprocentowane są odpowiednio 2,80% i 3,20% w pierwszym roku oszczędzania.

24 maja

Ekonomiści: znakomite wyniki budżetu "robią wrażenie"

Bardzo dobre dane o wykonaniu budżetu po kwietniu świadczą o tym, że rząd odnosi sukcesy, jeśli chodzi o poprawę ściągalności podatków a tegoroczny budżet jest bezpieczny. Tak dobrej sytuacji budżet nie miał przez ostatnie 17 lat - oceniają ekonomiści z bankó PKO BP i Pekao .

Budżet USA: NATO przyjmuje go z zadowoleniem

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w środę z zadowoleniem przyjął zwiększenie wydatków obronnych Stanów Zjednoczonych w Europie w przedstawionym poprzedniego dnia pierwszym projekcie budżetu nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

23 maja

Resort finansów proponuje kolejne uszczelnienie systemu podatkowego

47,25 mld zł może trafić do budżetu państwa w ciągu 10 lat po wprowadzeniu nowelizacji ustawy - ordynacja podatkowa - proponowanej przez resort finansów – czytamy w ocenie skutków projektu nowelizacji ustawy. Pomysł resortu polega na wprowadzeniu obowiązku przekazywania przez podatników dobowych wyciągów z rachunków bankowych szefowi KAS.

18 maja

Finanse Francji w rękach prawicy

Powołany w środę gabinet nowego prezydenta Francji Emmanuela Macrona to rząd złożony z polityków umiarkowanych z różnych stron sceny politycznej i spoza polityki, ale resort finansów przypadł prawicy - podkreśla w czwartek francuska prasa.

Wcześniejsze publikacje

Oto zmiany w finansowaniu nauki - znamy szczegóły

Podwyższenie ulgi podatkowej na badania i rozwój - przewiduje przygotowany przez resort nauki projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej. Zmiany mogą kosztować finanse publiczne około miliard złotych rocznie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

4 maja 2017 roku

USA: Wydatki na rząd federalny zatwierdzone

Izba Reprezentantów USA przyjęła w środę ustawę o przeznaczeniu, do 30 września br., czyli do końca bieżącego roku budżetowego, 1 biliona 100 miliardów dolarów na wydatki rządu federalnego.

28 kwietnia 2017 roku

Nowak: MF sfinansowało 61 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych

W maju planowany jest jeden kasowy przetarg sprzedaży (18 maja) i jeden przetarg zamiany obligacji (25 maja). Zgodnie z planem kwartalnym i wcześniejszymi zapowiedziami, w związku z dobrą sytuacją płynnościową budżetu oraz dotychczasową realizacją procesu finansowania, planowana podaż na przetargu sprzedaży wynosi 3-5 mld zł.

26 kwietnia 2017 roku

Finansowanie organizacji pozarządowych - nie dożywotnie

To, że niektóre organizacje pozarządowe przez osiem lat korzystały ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO), nie oznacza, że mają przyznane to prawo na zawsze - uważa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

25 kwietnia 2017 roku

Wynik budżetu na koniec marca najlepszy od 2008 r.

Deficyt budżetu państwa w okresie I-III 2017 r. wyniósł 3,8 proc. - poinformował resort finansów. Ostatnim rokiem - kiedy w opisywanym czasie notowano dobry wynik deficytu budżetu - był rok 2008, wtedy zanotowano nadwyżkę w wysokości 1,8 mld zł.

25 kwietnia 2017 roku

Wicepremier Morawiecki zapowiada mocny wzrost środków na obronność

W przyszłorocznym budżecie będzie na pewno co najmniej dwa, może nawet trzy miliardy złotych więcej na obronność - poinformował we wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że "rok po roku stopniowo trzeba podnosić budżet na obronność".

24 kwietnia 2017 roku

W marcu z budżetu UE wpłynęło do Polski 340 mln euro

W formie transferów finansowych do Polski wpłynęło w marcu 2017 r. z budżetu unijnego 340 mln euro. Polska przekazała w tym czasie składkę do unijnego budżetu w wysokości 296 mln euro – poinformowało Ministerstwo Finansów.

24 kwietnia 2017 roku

Zwiększenie wydatków obronnych do 2,5 proc. to ambitny cel

To jest cel bardzo ambitny i musi być zrównoważony w ramach budżetu - tak szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do projektu MON zwiększenia wydatków obronnych z obecnych 2 proc. PKB do 2,5 proc. w 2030 r. i latach następnych.

21 kwietnia 2017 roku

117 mld zł mają wynieść wydatki na armię w ciągu 10 lat

Wydatki budżetu państwa na siły zbrojne mają wynieść w ciągu 10 lat 117 mld zł wynika z oceny skutków regulacji do projektu ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

13 kwietnia 2017 roku

Eksperci FOR krytykują kosztowne obietnice Grzegorza Schetyny

Grzegorz Schetyna uzasadniając w Sejmie 7 IV 2017 wotum nieufności wobec rządu PiS przedstawił główne założenia programowe PO. Obok istotnych deklaracji ustrojowych (poszanowanie Konstytucji, odejście od centralizacji państwa na rzecz większej autonomii samorządów) w swoim wystąpieniu zapowiedział potencjalnie kosztowne zwiększenie skali programu 500+ oraz trzynaste emerytury.

12 kwietnia 2017 roku

Polski Fundusz Rozwoju przyspieszy rozwój średnich miast

Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Zgodnie z przyjęta strategią PFR prowadzi programy sprzyjające zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego. Inwestycje infrastrukturalne są jednym z priorytetów Grupy PFR.