tag

budżet

Dzisiaj

Polityka miesza na Wall Street

W Europie widzimy odbicie inflacji, co może oznaczać, że Europejski Bank Centralny będzie szykował się do podwyżek stóp procentowych. Niemniej dzisiejsze ruchy na rynku to przede wszystkim efekt korekty na Wall Street. Wydaje się jednak, że bez innych czynników ryzyka, inwestorzy dosyć szybko powrócą do kupowania akcji. Z drugiej strony niższa płynność może być wykorzystana przez spekulantów do wyznaczenia nowych trendów na rynku

Wczoraj

Przedwczoraj (26 lipca)

Zawnioskowali do partii Razem o ujawnienie danych na temat finansowania: Ugrupowanie zażądało od wnioskujących 1600 złotych

Partia Razem po raz kolejny zaskakuje. Ten skrajnie lewicowy ruch objawił się szersze opinii publicznej po udanym występie w debacie prezydenckiej ich lidera Adriana Zandberga. Teraz, gdy organizacja pozarządowa poprosiła o udostępnienie danych na temat finansowania partii, Razem odpowiedziało, iż dane może udostępnić. Ale to organizacja ma za ten proces zapłacić.

Elżbieta Rafalska: Czas na poprawę sytuacji emerytów

Pracujemy nad rozwiązaniem, które poprawiłoby sytuację najbiedniejszych emerytów - powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że to czy wejdzie ono w życie, będzie wiadomo za około dwa miesiące.

21 lipca

Wcześniejsze publikacje

NIK: Budżet MON wydany prawidłowo

NIK potwierdziła, że wypłaty na poczet umów zawartych na zakupy sprzętu wojskowego zrealizowano w 2016 r. zgodnie z prawem - podał w czwartek MON dodając, że podczas środowych obrad Sejmu "posłowie PO przedstawiali nieprawdziwe informacje dotyczące realizacji budżetu przez MON".

Michał Kanownik w Telewizji wPolsce.pl: Przedsiębiorcy potrzebują narzędzi, dzięki którym unikną oszustów podatkowych

Kodeks dobrych praktyk, dotyczących sprawdzania przez przedsiębiorców kontrahentów w VAT, to bardzo potrzebne narzędzie, które ułatwi unikanie oszustów podatkowych. Będzie też świetnym uzupełnieniem podzielonej płatności w VAT, którą Ministerstwo Finansów chce wprowadzić od początku 2018 r. – powiedział Michał Kanownik, prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, w Rozmowie Gospodarczej Telewizji wPolsce.pl

Rząd będzie szukał innych metod pozyskania finansów na drogi

Wycofaliśmy się z projektu ustawy dot. opłaty paliwowej, ponieważ wsłuchujemy się w to, co mówią ludzie; nie oznacza to, że nie będziemy szukać w inny sposób środków, żeby wesprzeć samorządy w kwestii dróg - powiedziała we wtorek szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 lipca 2017 roku

Smoliński: 6,2 mld złotych na budownictwo społeczne

Na bezzwrotne wsparcie budownictwa społecznego przez programy BGK zarezerwowane będzie 6,2 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Pieniądze będą przeznaczone głównie na wsparcie gmin.

28 czerwca 2017 roku

KE przedstawiła koncepcje w sprawie finansów do 2025 roku

Cięcia w porównaniu do obecnego okresu budżetowego będą w następnej dekadzie konieczne. W momencie wyjścia Wielkiej Brytanii będzie nam brakowało 10-12 mld euro, nie możemy działać, jak przedtem - mówił na konferencji prasowej unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger

28 czerwca 2017 roku

Reforma OFE może zwiększyć popyt na obligacje o ponad 20 mld zł

Popyt na obligacje wygenerowany przez "nowe" fundusze emerytalne, które powstaną z przekształcenia otwartych funduszy emerytalnych (OFE) oraz potencjalnie przez Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD) może przekroczyć 20 mld zł w 2018 roku oraz latach kolejnych, uważają ekonomiści Citi Handlowego. Sytuacja ta byłaby bardzo korzystna dla Ministerstwa Finansów, pomagając sfinansować potrzeby pożyczkowe nawet w przypadku zawirowań rynkowych i zmniejszenia portfeli obligacji przez zagranicznych inwestorów lub banki.

26 czerwca 2017 roku

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 7,4 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 7,4 proc. (co jest zgodne z konsensusem rynkowym) w porównaniu do 7,7 proc. w kwietniu – poinformował GUS. Wskaźnik ten jest najniższy od 1991 r.

26 czerwca 2017 roku

GUS poda dzisiaj stopę bezrobocia w maju

Majowy wskaźnik bezrobocia według wstępnego szacunku Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniósł 7,5 proc., dzisiaj GUS poda ostateczny wynik.

20 czerwca 2017 roku

Rząd da więcej na drogi

Rada Ministrów zaakceptowała wniosek resortu infrastruktury i zwiększyła o 28 mld zł limit finansowy na program budowy dróg krajowych - poinformował w komunikacie resort infrastruktury.

16 czerwca 2017 roku

Budżet: Obniżenie deficytu nie będzie łatwe

Sytuacja budżetu jest bezpieczna, ale mimo silnego wzrostu dochodów podatkowych istotne obniżenie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 2,9 proc. PKB może być trudne - powiedział wiceminister finansów Leszek Skiba.

7 czerwca 2017 roku

Wpływy z VAT w tym roku o 11 proc. wyższe niż przed rokiem

Obiecaliśmy 10,9 proc. więcej VAT-u w tym roku niż 2016. Niemalże na pewno będzie te prawie 11 proc.. Widać, że idziemy we właściwym kierunku - powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki

6 czerwca 2017 roku

W nowym budżecie największą niewiadomą jest liczba nowych emerytów

Główne założenia rządu, na których opiera się przyszłoroczny budżet, wydają się realistyczne, jednak największą niewiadomą jest liczba pracowników, którzy zdecydują się przejść na emeryturę po zmianie ustawy skracającej wiek emerytalny oraz poziom inwestycji – oceniają ekonomiści.

6 czerwca 2017 roku

Rząd przyjął propozycję dot. wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r.

Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r., przedłożoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Zgodnie z nią, rząd proponuje pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji na poziomie ustawowego minimum, wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 r.