tag

CIT

23 marca

21 marca

Koniec z obowiązkiem odprowadzania podatku u źródła przy zakupie biletów lotniczych

Ministerstwo Rozwoju przygotowało zmiany przepisów w projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych. Dotyczą one zwolnienia przedsiębiorców z martwego obowiązku jakim jest ubieganie się o certyfikat rezydencji podatkowej zagranicznej linii lotniczej w przypadku kupna biletu u zagranicznego przewoźnika lotniczego. Zmiany te uwzględniają propozycję zgłoszoną przez Zrzeszenie Agentów IATA w Polsce – poinformował resort w komunikacie.

20 lutego

2 lutego

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 września 2016 roku

Rozmowa o budżecie? W przyszłym tygodniu

Na posiedzeniu w przyszłą środę rząd zajmie się projektem ustawy budżetowej na 2017 r. Przyjęty pod koniec sierpnia wstępny projekt zakłada dochody państwa w wys. 324,1 mld zł i wydatki w kwocie 383,4 mld zł. Deficyt ma być nie większy niż 59,3 mld zł.

25 lipca 2016 roku

Eksperci: z obniżenia CIT do 15 proc. skorzysta niewiele małych firm

Obniżanie podatku jest pozytywnym działaniem, jednak z obcięcia CIT do 15 proc. skorzysta niewiele małych firm - wynika z ocen ekspertów. Zwrócono uwagę, że korzyści dla przedsiębiorców mogą być niewielkie, stracić natomiast może ZUS i budżet.

22 lipca 2016 roku

Sejm za 15-proc. stawką CIT dla małych firm

Sejm niemal jednogłośnie opowiedział się za obniżeniem z 19 proc. do 15 proc. CIT dla małych podatników, co zakłada przygotowana przez rząd nowelizacja ustawy o podatku od osób fizycznych oraz podatku od osób prawnych.

18 lipca 2016 roku

Co z obniżką CIT?

Realny ciężar podatkowy osób wybierających spółkę z o.o. jako formę prawną swojego biznesu wynosi w przybliżeniu aż 34 proc.; dla porównania skorzystanie z zysku wypracowanego w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z 19-proc. opodatkowaniem - wskazują eksperci.

28 czerwca 2016 roku

Wiemy, które firmy płacą w Polsce największy CIT. Zagraniczne też wspierają polską gospodarkę!

Trzech największych zagranicznych płatników CIT odprowadziło w 2014 roku do budżetu ponad 1,3 mld zł. W pierwszej dziesiątce ogłoszonego rankingu znalazła się firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która dwa lata temu zasiliła budżet państwa kwotą 275 mln zł. Zagraniczni inwestorzy twierdzą, że płacenie podatku dochodowego traktują jako wkład w rozwój polskiej gospodarki i wyraz gospodarczego patriotyzmu.

10 marca 2016 roku

MF: W styczniu i lutym dochody z CIT wyższe od spodziewanych

Dochody podatkowe z tytułu CIT wyniosły w styczniu br. 2,434 mld zł i były wyższe o 250 mln zł od spodziewanych - informuje resort finansów. Także w lutym, według wstępnych szacunków, dochody wyniosą ok. 2,08 mld zł, czyli będą wyższe od zakładanych o ok. 150 mln zł - dodaje MF.

28 lutego 2016 roku

Dochody podatkowe w styczniu o 10 proc. wyższe niż w roku poprzednim, czyli...

W ostatnich dniach przemknął przez media komunikat ministerstwa finansów informujący o znacznie wyższych niż w roku poprzednim dochodach podatkowych w styczniu tego roku. Oczywiście wyższe dochody w jednym miesiącu w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego może być wydarzeniem jednorazowym i nie można z tego wysnuwać zbyt daleko idących wniosków ale ten fakt godny jest jednak podkreślenia - wskazuje dr Zbigniew Kuźmiuk

1 lutego 2016 roku

Petru chce rozmawiać z Morawieckim o zmianach w podatku CIT

Ryszard Petru zaproponował wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu spotkanie ws. zmian w podatku CIT i kwestiach amortyzacyjnych. Lider Nowoczesnej zapowiedział także złożenie kontrpropozycji do rządowego programu "Rodzina 500 plus".

24 stycznia 2016 roku

Podatki bankowy i od supermarketów to nic w zestawieniu z zahamowaniem stosowania cen transferowych

Komentatorzy koncentrują się na wprowadzeniu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości dodatkowych tzw. podatków sektorowych (bankowego i od supermarketów), ale tak naprawdę prawdziwym sukcesem tego rządu będzie wyeliminowanie stosowania cen transferowych głównie przez firmy z udziałem kapitału zagranicznego. Szacuje się, że utracone w ten sposób każdego roku wpływy z podatku CIT od firm z udziałem kapitału zagranicznego znacznie przekraczają dochody budżetowe z tytułu tego podatku! - pisze poseł Zbigniew Kuźmiuk