tag

dziura budżetowa

10 sierpnia

Pora żeby urzędnicy państwowi realnie zaczęli odpowiadać za swoje decyzje. Czy Rostowski i Szczurek odpowiedzą za karuzele VAT-owskie ?

Szacuje się, że za rządów koalicji PO - PSL dokonano gigantycznych wyłudzeń VAT na kwoty rzędu 200-250 mld zł. Remedium ówczesnych ministrów finansów J. Rostowskiego i M. Szczurka na rosnącą "dziurę budżetową" były podwyżki stawki VAT, przez co mafie VAT-owskie zarobiły jeszcze więcej i pieniądze z OFE. Jak mówi wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki, Polakom należy się wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić „5 tys. plus”, przez jeden rok, zamiast +500 plus+ (…), ale moglibyśmy zbudować 20 tys. dróg ekspresowych— wskazał. To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane” - jestem za komisją śledczą - dodał Morawiecki

8 sierpnia

4 września

28 czerwca

To Tusk zrobił Polakom. Jesteś dumny?

Fot.sxc.hu

Niebawem minie 7 lat rządów Donalda Tuska. Platforma Obywatelska w 2007 roku szła do wyborów z hasłem "By żyło się lepiej", a cztery lata później w 2011 roku weszła do Sejmu pod wezwaniem "Zrobimy więcej". Pokazujemy, co rząd Tuska zrobił od początku rządzenia dla Polaków.

Wcześniejsze publikacje

Resort finansów pokazał stan kasy państwa

Po maju deficyt budżetu państwa wyniósł 22 mld 472,7 mln zł, co stanowi 47,3 proc. dopuszczonego w tym roku deficytu w wysokości 47 mld 505,1 mln zł - wynika z opublikowanych w poniedziałek szacunków Ministerstwa Finansów.

Nieprzemyślane inwestycje unijne pogrążają finanse samorządowe

Kadr z filmu "Miś"

Coraz wyższą cenę płacą samorządy za nieefektywne inwestycje unijne. Nietrafione projekty wręcz pogrążają i tak coraz mocniej obciążone zadaniami budżety gminne. Obiekty powstałe często tylko dla satysfakcji rządzących są przez mieszkańców nazywane pomnikami samorządowej władzy. Zdecydowanie zabrakło pomysłów, które w bezpośredni sposób zwiększyłyby potencjał rozwojowy gmin i przedsiębiorstw.

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 września 2013 roku

Tusk i Rostowski zadłużyli Polskę na ponad 345 mld zł. Dług rośniej szybciej niż rozwija się gospodarka

Na koniec 2012 r. dług publiczny Polski wynosił już 886,8 mld zł. Z końcem tego roku niebezpiecznie zbliży się do biliona. Tempo narastania tej kuli śnieżnej zadłużenia jest o wiele szybsze niż tempo rozwoju naszej gospodarki. Przez lata rządów PO i PSL zadłużenie Polski zwiększyło się o 357,4 mld. zł. To jak wyrok śmierci - alarmuje Dziennik Gazeta Prawna.

1 września 2013 roku

Genialny plan Rostowskiego

„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” - powiedział kiedyś Benjamin Franklin, jeden z twórców amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Święta racja, choć ci co mają np. ogródki działkowe mogliby tu jeszcze dodać chwasty.

29 sierpnia 2013 roku

Bielecki ma swój pomysł na OFE

Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku, ma własny pomysł na rozwiązanie problemu OFE, coś na wzór superfunduszu - pisze o tym Dziennik Gazeta Prawna.

23 sierpnia 2013 roku

Resort pracy zaoszczędzi 104 mln zł i wyjaśnia na czym

Oszczędności w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej związane z nowelizacją ustawy budżetowej będą możliwe dzięki rozwiązaniu części rezerw budżetowych - poinformował PAP w czwartek rzecznik resortu Janusz Sejmej. MPiPS zaoszczędzi dzięki temu ponad 104 mln zł.

21 sierpnia 2013 roku

Tusk - kierownik klubu BMW

Nie jestem zaskoczony, że Donald Tusk dementuje plotki o odwołaniu Jacka Rostowskiego, a wszystkie informacje na ten temat nazywa nagonką. Bo taka jest mentalność kierownika klubu BMW.

20 sierpnia 2013 roku

Dziś rząd znowelizuje budżet. Deficyt wzrośnie o 16 mld zł

Dziś rząd zajmie się projektem nowelizacji ustawy budżetowej na 2013 r. Zmiana ustawy jest konieczna, gdyż w państwowej kasie zabraknie ok. 24 mld zł. Kwota ta ma zostać pokryta dzięki zwiększeniu deficytu o 16 mld zł oraz zmniejszeniu wydatków o ok. 8,5 mld zł.