tag

finansowanie

26 maja

15 maja

Na zakup mieszkania dostaniesz już pół miliona

Najwięcej na mieszkanie pożyczą Euro Bank i ING Bank Śląski. Te instytucje byłyby na 30 lat skłonne pożyczyć ponad 500 tys. zł. Niewiele mniej zaoferowały takie instytucje jak Raiffeisen Polbank, BGŻ BNP Paribas czy Millennium. Co ciekawe na drugim biegunie uplasował się Bank Pocztowy ze swoją promocyjną ofertą z obniżoną marżą. Instytucja ta najbardziej zachowawczo podchodziła do możliwości finansowych klientów oferując im zadłużenie się na niecałe 380 tys. zł.

9 maja

NCBiR ogłosi konkurs dla uczelni z 1 mld zł środków do przyznania

Nowością jest powołanie w NCBiR specjalnego zespołu, który będzie wspierał beneficjentów w przygotowywaniu wniosków. Zależy nam na tym, żeby te wnioski były dobrze przygotowane. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, kiedy wnioski odpadają ze względów formalnych - mówi Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego

5 maja

Mieszkanie plus po hiszpańsku

Program zawiera propozycje wsparcia dla osób w każdym wieku poszukujących domu. Według ministra robót publicznych Inigo de la Serna najatrakcyjniejszy jest on dla obywateli poniżej 35. oraz powyżej 65. roku życia. W przypadku obu tych grup państwo będzie pokrywać 50 proc. wartości miesięcznego czynszu nie przekraczającego 900 euro. Hiszpański rząd uruchomi też subwencje dla osób, które straciły dach nad głową w wyniku eksmisji spowodowanej niewypłacalnością

Wcześniejsze publikacje

Chińczycy zainteresowani współfinansowaniem Centralnego Portu Lotniczego w Polsce

Jadę do Chin w maju i tam będą również rozmowy gospodarcze. Będziemy podpisywać umowy - zapowiada premier Beata Szydło. Z kolei dyrektor generalny Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) Yee Ean Pang powiedział, że AIIB mógłby współfinansować budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce. Według szacunków budowa samego portu lotniczego mogłaby kosztować ok. 20 mld zł. Natomiast łączny koszt inwestycji związanej również m.in. z budową terminalu kolejowego, infrastrukturą logistyczną, może przekroczyć - jak mówił szef PFR - 30 mld zł.

Finansowanie organizacji pozarządowych - nie dożywotnie

To, że niektóre organizacje pozarządowe przez osiem lat korzystały ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO), nie oznacza, że mają przyznane to prawo na zawsze - uważa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 kwietnia 2017 roku

W 2017 r. państwo wyda więcej na „mieszkaniówkę”

Po sprawdzeniu mieszkaniowych wydatków państwa z ostatnich 20 lat można stwierdzić, że kwota przewidziana w tegorocznym budżecie będzie najwyższa od 2003 r. Przy takich wieloletnich porównaniach, trzeba jednak wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze, proste zestawienie wydatków mieszkaniowych z 2003 r. oraz 2017 r. nie uwzględnia inflacji. Po drugie, relacja bezpośrednich wydatków mieszkaniowych państwa do PKB, w 2017 r. nadal pozostanie bardzo niska i prawdopodobnie nie przekroczy 0,10%. Analogiczny wynik z 2016 r. wynosił 0,08%. Dla porównania, bezpośrednie wydatki budżetu na sferę mieszkaniową w połowie lat 90 - tych stanowiły około 0,80% krajowego PKB.

15 marca 2017 roku

KPF: Samochód na kredyt, a nie z zaoszczędzonych środków

W poprzednich trzech kwartałach udział respondentów sygnalizujących możliwość skorzystania w tym celu z zewnętrznego finansowania był zdecydowanie niższy, szczególnie w kwietniu 2016, kiedy to oscylował wokół 25 proc. Zdaniem ekspertów obserwowany obecnie wzrost może być efektem programu 500+, który podniósł zdolność kredytową gospodarstw domowych, sprawiając, że poszukują one teraz możliwości kredytowania zakupu samochodu o wyższej wartości

12 marca 2017 roku

Wiceprezes BGK Nieruchomości: Fundusz Mieszkanie+ trafi na giełdę

Stasiak powiedział, że jego misją jest znalezienie sposobów na pozabudżetowe formy finansowania tak olbrzymich inwestycji na rynku mieszkaniowym. "Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie wiele źródeł finansowania. Po pierwsze, inicjalne finansowanie (tzw. kapitał zasiewowy) będzie pochodziło ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Utworzony przez BGK kilka lat temu Fundusz Mieszkań na Wynajem miał zostać zasilony kwotą ok. 5 mld zł."

2 marca 2017 roku

Bez 60 tysięcy kawalerki nie kupisz

Żeby kupić mieszkanie trzeba mieć też pieniądze na notariusza, podatki, prowizję pośrednika, opłaty sądowe czy te związane z zaciągnięciem kredytu, zatem odłożone 20 proc. wkładu własnego może się okazać kwotą niewystarczającą.

1 marca 2017 roku

Ożywienie w branży transportowej. Firmy inwestują w wymianę sprzętu

Nie tylko wyniki leasingodawców potwierdzają, że polski transport jest w najlepszej kondycji od lat. W 2016 roku Polska awansowała w unijnym rankingu transportowym, publikowanym cyklicznie przez Komisję Europejską. Obecnie znajdujemy się 23. miejscu wśród 28 państw UE. Nie jest to wynik rewelacyjny jednak należy pamiętać, że w 2014 r. byliśmy na ostatnim miejscu, a w 2015 r. – na przedostatnim.

28 lutego 2017 roku

Raport: wysoka rentowność najmu powodem dużego popytu na mieszkania w stolicy

W Warszawie rentowność z najmu mieszkań przekracza zyski oferowane przez instytucje finansowe, jest odpowiedzialna za rekordowy popyt na stołecznym rynku pierwotnym mieszkań. Mimo historycznie niskich stóp procentowych akcja kredytowa finansowania rynku mieszkaniowego okazała się - zgodnie z prognozami sprzed roku - słabsza niż w roku 2015.

26 lutego 2017 roku

Jak będzie finansowana Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

ealizacja celów rozwojowych zawartych w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 będzie wymagała zaangażowania około 1,5 bln zł środków publicznych oraz 0,6 bln w ramach inwestycji prywatnych - zapisano w strategii

16 lutego 2017 roku

Fitch podniósł rating PKP S.A. do „BBB+ z perspektywą stabilną

Agencja ratingowa Fitch podniosła ocenę wiarygodności kredytowej Polskich Kolei Państwowych S.A. z poziomu BBB do poziomu BBB+ czyli rating długoterminowy (IDR) w walutach obcych oraz w walucie krajowej. Jednocześnie Fitch podniósł długoterminowy rating krajowy do poziomu AA (pol) z A+ (pol). Wszystkie ratingi mają perspektywę stabilną – poinformowały w komunikacie PKP.

15 lutego 2017 roku

Mikro i małe firmy więcej eksportują i inwestują

Dynamicznie rośnie eksport wśród mikro i małych – 18 proc. z nich prowadziło w ostatnim roku działalność eksportową. To dwa razy więcej niż w pierwszym badaniu przeprowadzonym przez bank Pekao. Ogólny wskaźnik koniunktury osiągnął poziom 96,7 pkt i był to drugi najlepszy wynik w okresie ostatnich 7 lat (3 pkt powyżej średniej z lat 2010-2015). Wyzwaniem dla firm jest zwiększenie innowacyjności – wynika z „Raportu o sytuacji mikro i małych firm”opublikowanego przez bank Pekao.

10 lutego 2017 roku

MdM wkrótce może się zatrzymać...

Niezależnie od scenariuszy wykorzystania środków w 2017 roku i 2018 roku, program Mieszkanie dla Młodych wkroczył już w swoją ostatnią fazę działania. Można obliczyć, że fundusze posiadane przez BGK, wystarczą jeszcze na dotowanie około 21 tys. mieszkań.

7 lutego 2017 roku

Rekordowy styczeń i spodziewany impas w programie MdM

Maksymalna kwota możliwa do uzyskania to przeszło 114 tys. zł, dostępne w Warszawie dla klientów z co najmniej trójką dzieci kupujących mieszkanie o powierzchni 65 mkw. lub większej. Single lub pary bezdzietne mogą w stolicy zyskać ponad 29 tys. zł. W innych miastach dopłaty są niższe, acz w Poznaniu także można dostać ponad 100 tys. zł. Maksymalna kwota w Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu to ok. 93 tys. zł.

24 stycznia 2017 roku

10 mld zł w tym roku na innowacyjność

W 2017 r. zostanie ogłoszonych minimum 27 konkursów w ramach 13 instrumentów programu Inteligentny Rozwój. Planowany łączny budżet tych konkursów wynosi 7,7 mld zł. Dodatkowo kontynuowana będzie realizacja siedem konkursów rozpoczętych w 2016 r.

23 stycznia 2017 roku

Pieniądze z MdM na ten rok rozeszły się w rekordowym tempie

Już dziś jest pewne, że styczeń br. będzie rekordowy pod względem wykorzystania środków. Jeszcze w 2016 roku mówiono, ze pieniędzy wystarczy na 2-3 miesiące, podczas gdy prawie wszystkie zniknęły w ciągu zaledwie 2-3 tygodni. Ostatni komunikat BGK na koniec czwartku (19 stycznia br.) mówił o wykorzystaniu pieniędzy na poziomie 92,44%. Spora część banków już wstrzymała lub przynajmniej ograniczyła przyjmowanie wniosków.

19 stycznia 2017 roku

BGK: Dofinansowanie w ramach programu MdM nie skończyło się

Od momentu uruchomienia programu MdM w 2014 r. BGK zaakceptował ponad 88 tys. wniosków, a z budżetu państwa przyznano już wsparcie w kwocie łącznej ponad 2,2 mld zł. Wsparcie dla rodzin z trojgiem lub więcej dzieci wyniosło już ponad 2 mln zł.

16 stycznia 2017 roku

BGK: trzecia edycja programu dot. kredytów na innowacje technologiczne

Łączna kwota środków do rozdysponowania wynosi 400 mln zł. W dotychczasowych dwóch konkursach przedsiębiorcy złożyli do BGK prawie 950 wniosków na inwestycje warte 7 mld zł. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do BGK w terminie od 20 lutego do 29 marca br.

15 stycznia 2017 roku

Rekordowe darowizny na inaugurację Trumpa

Trump dostał już taką kwotę jaką wydał poprzedni prezydent Obama na obie inauguracje, a fundusze ciągle płyną. Wśród największych ofiarodawców znaleźli się koncern lotniczy Boeing (milion USD) i paliwowy gigant Chevron (pół miliona USD). A firma telekomunikacyjna AT&T obiecała zapewnienie ekstra usług na waszyngtońskich błoniach zwanych the Mall, gdzie w dniu inauguracji zgromadzą się tłumy.