tag

gry hazardowe

21 kwietnia

Od kwietnia KAS zajęła ponad 3 tys. automatów do gier

Ponad 3 tys. automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z policjantami od 1 kwietnia, kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o grach hazardowych - poinformował w piątek w Sejmie wiceminister finansów Piotr Walczak.

25 maja

Hazard od nowa

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Nowe prawo umożliwi organizowanie gier w pokera poza kasynami i zalegalizuje grę w pokera przez Internet

2 października

Ekstra Pensja – czy również ekstra wzrost sprzedaży?

18 października tego roku Totalizator Sportowy uruchamia nową – no, niezupełnie! - grę liczbową – EKSTRA PENSJA. Niezupełnie, ponieważ nowa gra zachowuje nazwę i ratalną wypłatę głównej wygranej, wcześniejszej zdrapki, o tej samej nazwie, która odniosła sukces w kategorii loterii pieniężnych (w porównaniu z innymi zdrapkami) Totalizatora w roku 2013.

30 lipca

Być hojnym, jak Totalizator Sportowy

Z jakich środków Totalizator dokłada do wygranych: czy tylko i wyłącznie wciąż z puli nieodebranych wygranych, czy może już z „własnych” środków? Jeżeli np. z zysku, to trzeba zadać następne pytanie: czy te „łapówki” dla graczy, nie są przypadkiem działaniem na szkodę Spółki?

Wcześniejsze publikacje

Totalizatorowi potrzebne są nowe gry

Fot. Freeimages

Dedykuję te uwagi nowemu (aczkolwiek pewnie nowo-staremu) Zarządowi Spółki, ponieważ wobec wciąż większej popularności gier, niż loterii, tylko poprzez uruchamianie nowych, atrakcyjnych gier zapowiadane jeszcze w roku 2008 przez byłego prezesa Sławomira Dudzińskiego 50 procent udziału Totalizatora w rynku hazardu w Polsce, mogłoby stać się realne. Dziś nawet korzystne dla Totalizatora szacunki, przy sprzedaży rocznej rzędu 3 -3,5 miliardów złotych, dają mu udział na poziomie 25%.

Sieć Totalizatora Sportowego

Liczba kolektur systematycznie rosła od około 1,5 tys. w latach 90-tych do około 14 tysięcy obecnie (dane liczbowe podaję z pamięci i proponuje zweryfikować). Jednak zwiększanie liczby kolektur, a od kilku lat „punktów przyjmowania zakładów” nie przekładało się na proporcjonalny wzrost sprzedaży. A nawet można mówić, że w ogóle się nie przekładało i wciąż nie przekłada.