tag

inwestycje

Wczoraj

CIR: przyspieszyła realizacja programów operacyjnych z perspektywy 2014-2020

Według CIR do końca 2016 r. ogłoszono nabory na ponad 182 mld zł, czyli 59 proc. dostępnych środków z Unii Europejskiej na politykę spójności. Podpisano też 10 tys. umów angażując jedną czwartą wszystkich dostępnych środków unijnych dla Polski, co pozwoliło przekroczyć plan kontraktacji na 2016 r. o 6,4 mld zł.

Największe zyski, największe straty 2016r.

Wśród europejskich parkietów wyróżnia się na plus Budapeszt którego główny wskaźnik znalazł się o 29,8 proc. na plusie. Głęboko w strefie spadków jest włoski FTSE MIB (-13,2 proc.). OMX w Kopenhadze zanurkował jeszcze bardziej – do -16,4 proc. Na rynku metali, 2016 r. należał do... palladu.Funt stracił w 2016 r. aż 17,08 proc. i należał do najsłabszych walut na świecie.

Przedwczoraj (16 stycznia)

Powstanie 168 km nowego gazociągu

Budowa gazociągu jest podzielona na dwa etapy: pierwszy obejmuje połączenie węzłów Lwówek, Kotowo i Krobia (ok. 114 km w województwie wielkopolskim), drugi - połączenie węzłów Krobia i Odolanów (ok. 54 km w województwie wielkopolskim i dolnośląskim).

15 stycznia

13 stycznia

Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

W czerwcu 2016 r. agencja ostrzegła jednak, że eskalacja konfliktu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego w Polsce może pogorszyć klimat inwestycyjny, a także wpłynąć na rating suwerenny, pomimo ostrzeżeń nie zdecydowała się na podjęcie żadnej decyzji

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

3 stycznia 2017 roku

Trump tweetuje - GM rezygnuje

Meksyk nie tylko przyciąga tańszymi kosztami pracy, ale także oferuje również sieć międzynarodowych umów handlowych i bliskość do amerykańskiego rynku samochodowego w USA. GM to nie jedyny koncern, który przyciąga Meksyk.

3 stycznia 2017 roku

Koleje Śląskie zamówiły kolejne cztery pociągi Pesy

Nowe pojazdy, z których pierwsze powinny pojawiać się na torach od połowy 2017 r., mają rozwiązać większość problemów taborowych przewoźnika. Zamawiane pociągi miałyby w 2018 r. zastąpić najstarszy typ wykorzystywanego przez KŚ taboru - dzierżawione od Przewozów Regionalnych jednostki EN57

3 stycznia 2017 roku

PFR ma 2,8 mld zł na finansowanie innowacji

Dzięki działalności PFR Ventures mają zostać zwiększone możliwości finansowania innowacyjnych MŚP z wykorzystaniem środków UE, a także skala umiędzynarodowienia działalności polskich firm

30 grudnia 2016 roku

Paradyż zbuduje nową fabrykę za 120 mln zł

Polski producent glazury i terakoty ma wybudować w ciągu dwóch lat nową fabrykę, która zapewni 82 nowe miejsca pracy. Firma planuje prowadzić również programy badawczo-rozwojowe związane z wdrażaniem nowych technologii z zakresu materiałów budowlanych

29 grudnia 2016 roku

W 2017 roku PKP PLK ogłoszą przetargi na 12 mld zł

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował w czwartek, że w 2017 r. PKP PLK ogłosi postępowania przetargowe na sumę ok. 12 mld zł. Wartość przetargów ogłoszonych w 2016 r. wyniesie do końca roku ok. 27 mld zł

26 grudnia 2016 roku

MSWiA: powstanie Centralna Baza Magazynowa

Planowane utworzenie centrów z niezbędnym sprzętem ma pozwolić na elastyczne i dopasowane do skali zagrożenia, gospodarowanie zasobami ochrony ludności. Zasoby te będą wykorzystywane na terenie całego kraju, ułatwiając prowadzenie akcji ratowniczych i przyczyniając się do zmniejszenia strat spowodowanych skutkami zagrożeń.

26 grudnia 2016 roku

Puszcza Białowieska/ Powstały cztery nowe wioski tematyczne

"Borysówka - Wieś Drewniana", "Wioska Małego Osocznika" w Dubinach, "Lipiny - wioska bulwy" i "Nowoberezowo - wieś pod kopułami" - tak nazwano nowe wioski.Można tam znaleźć propozycje różnych zajęć edukacyjnych związanych z regionem, jego tradycjami i kulturą.

26 grudnia 2016 roku

KSSE pozyskała inwestycje za ponad 1,6 mld zł i planuje kolejne przetargi

Od początku roku do końca listopada br. Katowicka SSE pozyskała 24 projekty inwestycyjne, udzielając w tym czasie 22 nowych zezwoleń. Łączna wartość inwestycji deklarowanych przez przedsiębiorców przekracza 1,6 mld zł. Dzięki nim ma powstać blisko 1,4 tys. nowych miejsc pracy.

26 grudnia 2016 roku

Muzyka wraca na płyty winylowe. Sprawdź czy w Twojej piwnicy nie kurzy się fortuna

Winyl okazał się jednak bardziej zahartowany niż stal i po kilkunastu latach wychodzi z cienia. Coraz więcej artystów wydaje swoją twórczość na tym nośniku i coraz więcej fanów chce słuchać muzyki z czarnych krążków. W dodatku płyty znanych artystów, sprzed 30 - 40 lat osiągają zawrotne ceny na aukcjach internetowych. Właściwie można tu mówić o powstającym nowym rynku: lokaty kapitału jak również produkcie inwestycyjnym.

25 grudnia 2016 roku

Kazimierza Wielka chce być uzdrowiskiem

Świętokrzyska gmina Kazimierza Wielka, na terenie której znajdują się złoża wód termalno-siarczkowych, stara się o status uzdrowiska. Samorządowcy liczą, że działalność uzdrowiskowa będzie ważną alternatywą gospodarczą dla rejonu, w którym dominuje rolnictwo.