tag

inwestycje

Wczoraj

Mieszkanie Plus to także inwestycje

W ramach programu Mieszkanie plus obecnie realizujemy inwestycje powyżej 5 mln zł - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał, że trwają prace nad rozwiązaniami dla małych miejscowości.

22 maja

Dwie nowe jednostki dla urzędów morskich w Szczecinie i Gdyni

Zgodnie z założeniami jednostki mają mieć od 60 do 65 metrów długości i od 12 do 15 metrów szerokości. Przewidywane zanurzenie to około 3,5 metra - maksymalnie do 4 metrów. Załogę ma tworzyć sześć osób, natomiast mają one być zdolne do zabrania ponadto 14 osób personelu specjalistycznego.

Henkel rozbudowuje fabrykę w Raciborzu za 85 mln zł

Dotychczas w raciborskim zakładzie produkowane były proszki do prania. W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstanie dodatkowa hala, w której ulokowana zostanie nowoczesna linia produkcyjna. Będzie ona służyła do produkcji środków piorących w płynie, których udział w rynku systematycznie rośnie

18 maja

Polska Grupa Górnicza przedstawiła program inwestycyjny

Polska Grupa Górnicza (PGG), która do 2030 r. zamierza wydawać na inwestycje średnio 1,7 mld zł rocznie, przedstawiła w czwartek najważniejsze projekty inwestycyjne, służące głównie udostępnieniu nowych złóż węgla i poprawie jego jakości.

Małe i średnie firmy chcą zwiększyć inwestycje

Spośród przedstawicieli małych i średnich firm (MŚP) 41 proc. zapowiada, że będzie zwiększać inwestycje; to największy odsetek od IV kwartału 2015 roku - wynika z najnowszego "Barometru EFL" na II kwartał tego roku.

17 maja

Wcześniejsze publikacje

Morawiecki: Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu

Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu, do Polski przywędrowały z Wysp inwestycje tworzące 30-40 tys. miejsc pracy, wkrótce będzie drugie tyle - powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: wyraźny wzrost PKB to rezultat dużego optymizmu Polaków i poprawy dynamiki inwestycyjnej

To bardzo dobra wiadomość, że w I kw. 2017 roku nastąpił wyraźny wzrost PKB. Jestem przekonany że to rezultat zarówno dużego optymizmu Polaków jak i poprawy dynamiki aktywności inwestycyjnej, a także działań naszego rządu, które wzmacniają atrakcyjność inwestycyjną, innowacje i jakość wzrostu PKB Polski – skomentował dane GUS Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister finansów i rozwoju.

EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY/ Kanownik: potrzebne nowe prawo, które wesprze start upy

Podczas debaty Michał Kanownik wskazywał, że polska branża nowoczesnych technologii i start-upy mają duży potencjał, by konkurować ze światowymi firmami. By jednak dobrze wykorzystać tę szansę, polscy inżynierowie potrzebują przyjaznych ram prawnych, które wspomogą rozwój innowacyjnych projektów i zlikwidują bariery, które obecnie występują

Pozostałe publikacje o tym tagu

10 maja 2017 roku

Polska Grupa Górnicza chce inwestować, obniżać koszty i ustabilizować produkcję

Nowa strategia PGG zakłada osiągnięcie w 2030 r. wyniku EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją) na poziomie 2,8 mld zł, wobec 1,4 mld zł prognozowanego na 2017 r. Firma chce obniżyć jednostkowy, gotówkowy koszt produkcji węgla z tegorocznych 239 zł na tonę do 203 zł na tonę w roku 2030 - oznacza to redukcję kosztów o ok. 15 proc.

9 maja 2017 roku

EFI zainwestował 15 mln euro w polski fundusz inwestujący w innowacje

Innovation Nest otrzymał z EFI 15 mln euro, dołoży do tego swoje pieniądze i w sumie ma to wzrosnąć kilkukrotnie do prawie 50 mln euro. Te pieniądze trafią do najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców - wyjaśnia Arkadiusz Lewicki, dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej

6 maja 2017 roku

Piękny Augustów liczy na inwestorów

W październiku będą gotowe tereny pod inwestycje w strefie gospodarczej w Augustowie. 20 ha gruntów będzie miało do tego czasu wymaganą infrastrukturę techniczną. Władze Augustowa rozpoczęły kampanię promującą strefę

6 maja 2017 roku

Współpraca z Katarem: Inwestycje kapitałowe i handel

Wartość wymiany handlowej Polski z Katarem osiągnęła w 2016 roku ponad 380 milionów dolarów. Wartość importu do Polski o ponad 200 milionów dolarów przekracza wartość eksportu naszych towarów do Kataru

5 maja 2017 roku

Zakup autobusów hybrydowych z unijnym wsparciem

Koszt zakupu 16 autobusów hybrydowych to prawie 40 mln zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 to ponad 27 mln zł. Pierwsze autobusy hybrydowe mają trafić do Szczecina jeszcze w tym roku

5 maja 2017 roku

Volkswagen zapewnił sobie prawo pierwokupu Grupy Groclin

Volkswagen podpisał z Groclinem oraz jego największymi akcjonariuszami porozumienie, w ramach którego uzyskał prawo pierwokupu akcji polskiej spółki lub części jej aktywów w przypadku gdy grodziska firma podejmie decyzję o sprzedaży segmentu poszyć

3 maja 2017 roku

Polowanie na zyski z najmu

Statystyki dotyczące rynku nieruchomości od kilkunastu miesięcy sygnalizują wysoką dynamikę wszystkich jego parametrów, za wyjątkiem cen. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zakupy mieszkań w celach inwestycyjnych. Nabywcy liczą głównie na korzyści z najmu, ale im takich transakcji więcej, tym o wysokie zyski może być trudniej.

3 maja 2017 roku

1,39 bln USD wyniesie w 2017 r. wartość inwestycji w światowym rynku nieruchomości

W 2017 roku wartość transakcji inwestycyjnych na globalnym rynku nieruchomości wyniesie 1,39 biliona USD, z czego najwięcej przypadnie na kraje Azji i Pacyfiku – 44 proc., czyli 611 mld USD. Z kolei udział Ameryki Północnej i regionu EMEA będzie niższy i wyniesie odpowiednio 34 proc. (470 mld USD) i 22 proc. (307 mld USD) – wynika z corocznego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield „The Atlas Summary 2017”.

30 kwietnia 2017 roku

Chińczycy zainteresowani współfinansowaniem Centralnego Portu Lotniczego w Polsce

Jadę do Chin w maju i tam będą również rozmowy gospodarcze. Będziemy podpisywać umowy - zapowiada premier Beata Szydło. Z kolei dyrektor generalny Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) Yee Ean Pang powiedział, że AIIB mógłby współfinansować budowę Centralnego Portu Lotniczego w Polsce. Według szacunków budowa samego portu lotniczego mogłaby kosztować ok. 20 mld zł. Natomiast łączny koszt inwestycji związanej również m.in. z budową terminalu kolejowego, infrastrukturą logistyczną, może przekroczyć - jak mówił szef PFR - 30 mld zł.

30 kwietnia 2017 roku

Lublin: 14 mln zł zainwestuje firma biotechnologiczna w SSE

Lubelska firma BioMaxima zbuduje nowy zakład produkcyjny oraz Centrum Badawczo Rozwojowe. W nowej fabryce ma wytwarzać innowacyjne i nowoczesne m.in. testy mikrobiologiczne i płyny diagnostyczne. W Centrum Badawczo Rozwojowym mają być opracowywane innowacyjne szybkie testy diagnostyczne i analizatory biochemiczne.

30 kwietnia 2017 roku

Emilewicz: Do końca roku powstanie Krajowy Program Kosmiczny

Polska płaci obecnie 45 mln euro składki do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Według wiceminister rozwoju ta kwota to bezpośrednia inwestycja w rozwój polskiego sektora kosmicznego, bo większość tych pieniędzy wraca do nas w postaci kontraktów. Zdaniem Emilewicz, która powołuje się na najnowszy raport ESA,wynika jednoznacznie,że o rozwoju sektora kosmicznego, zwłaszcza w jego innowacyjno-wdrożeniowym aspekcie, nadal decydują środki finansowe sektora publicznego

29 kwietnia 2017 roku

W Strykowie zatrudnią 500 osób w logistyce

Nowym pracownikom - podobnie jak dotychczasowym - firma chce zapewnić m.in. bezpłatny dojazd oraz posiłek. Rekrutacja będzie dotyczyć przede wszystkim mniejszych miejscowości w okolicy, choć niewykluczony jest transport z oddalonej o ok. 20 km Łodzi

27 kwietnia 2017 roku

Europa atrakcyjniejsza niż USA. Pomimo Francji

Obecnie wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy lepiej zainwestować na rynku akcji w USA, czy w Europie Zachodniej. Naszym zdaniem lepsze perspektywy mają przed sobą rynki europejskie. Dlaczego? Przyjrzyjmy się nieco bliżej obu kierunkom inwestycyjnym.

27 kwietnia 2017 roku

1 mld zł będzie kosztowała budowa fabryki płyt wiórowych w Biskupcu

1 mld złotych będzie kosztowała budowa fabryki płyt wiórowych Egger w Biskupcu (warmińsko-mazurskie). Dzięki inwestycji do 2019 roku powstanie 400 miejsc pracy w fabryce i 600 w firmach kooperujących, m.in. transportowych, usługowych i gospodarki leśnej.

27 kwietnia 2017 roku

NBP: wyraźne ożywienie aktywności inwestycyjnej w przedsiębiorstwach publicznych

Na początku roku sytuacja przedsiębiorstw poprawiła się, a wskaźnik oceny bieżącej sytuacji ekonomicznej kształtował się wyraźnie powyżej swojej długookresowej średniej. Był to skutek wzrostu sprzedaży, napędzanego przez rosnące dochody gospodarstw domowych. Przedsiębiorstwa oczekują kontynuacji tych pozytywnych tendencji w kolejnym kwartale, choć na razie poprawa nastrojów nie przekłada się na inwestycje. Jednocześnie tempo rozwoju firm jest umiarkowane, co podobnie jak zwiększające się koszty produkcji, ogranicza wzrost wydajności i poziom rentowności – piszą w swoim cyklicznym raporcie analitycy NBP.

27 kwietnia 2017 roku

Grupa Azoty Puławy ujawnia plany na inwestycje do 2021 roku

Grupa Azoty Puławy do 2021 roku przeznaczy ponad 1,1 mld zł na inwestycje w segmencie nawozów. Rozbudowa i modernizacja instalacji kwasu azotowego oraz budowa nowej linii produkcyjnej mają pozwolić na wytworzenie nowych nawozów, a to przyczyni się do zwiększenia oferty dla rolników. Segment nawozów dziś generuje blisko 60 proc. przychodów.

26 kwietnia 2017 roku

Polska Agencja Inwestycji i Handlu otworzyła placówkę w Meksyku

Zadaniem pracowników biura jest udzielanie informacji o podstawowych regulacjach prawnych meksykańskiego rynku. Do ich zadań będzie należało również wyszukiwanie potencjalnych partnerów biznesowych, organizowanie misji gospodarczych, spotkań i szkoleń, jak również intensyfikacja współpracy biznesowej. Tymczasem jak pokazują dane Ministerstwa Rozwoju polski biznes zaczyna dostrzegać potencjał lidera Ameryki Łacińskiej. Tylko w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2017 roku, sprzedaż towarów do Meksyku zwiększyła się o 50 proc., osiągając poziom 94,22 mln dolarów