tag

inwestycje

Dzisiaj

UE dofinansuje studium wykonalności terminalu LNG w Zatoce Gdańskiej

Studium Wykonalności FSRU (Floating Storage and Regasification Unit), czyli pływającego terminalu, obejmuje przygotowanie do realizacji inwestycji pozwalającej na dostawy skroplonego gazu ziemnego do Polski w wielkości od 4,1 mld m sześc. nawet do 8,2 mld m sześc. Dotacja do studium ze strony UE ma wynieść 1,048 mln euro, czyli 60 proc. całkowitych kosztów kwalifikowalnych.

Przedwczoraj (22 kwietnia)

20 kwietnia

Polska w projekcie nowych wahadłowców kosmicznych

W projekcie IBDM SENER Polska odpowiada za zaprojektowanie i produkcję kilku istotnych elementów: mechanizmów połączenia i odłączenia złącz elektrycznych między wahadłowcem a stacją kosmiczną, mechanizmów separujących, sensorów do monitorowania dokowania, cumowania i odcumowania, a także osłon przeciw mikrometeoroidom i kosmicznym śmieciom

Badanie: 71 proc. polskich menedżerów planuje redukcję kosztów w firmach

Z badania Deloitte wynika, że w najbliższych 24 miesiącach 71 proc. polskich menedżerów planuje redukcję kosztów we wszystkich działach w swojej firmie, a 57 proc. intensyfikację programów poprawy wydajności. W Polsce - jak wskazuje Deloitte - presja cenowa ma większe znaczenie niż na innych rynkach, więc uzyskanie przewagi konkurencyjnej jest ważne dla 71 proc. respondentów.

19 kwietnia

Wartość podpisanych umów na kolei tym roku przekroczy 20 mld zł

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą podpisać w tym roku umowy na realizacje kontraktów o wartości ponad 20 mld zł. Łącznie z już zawartymi umowami, PLK planują, że rok 2017 zakończą z portfelem umów wartych 27-28 mld zł - poinformował prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Wcześniejsze publikacje

Erdogan dopiął swego – Turcy chcą systemu prezydenckiego

W niedzielnym referendum Turcy zdecydowali, że chcą aby nad Bosforem system parlamentarny zmienić na system prezydencki. Prezydent Erdogan zrealizował swój cel, do którego - wraz z AKP - dążył przynajmniej od ostatnich wyborów. Dzięki poprawkom do konstytucji przyszły przywódca, którym najpewniej będzie właśnie urzędujący prezydent, otrzyma ogromną władzę.

Rozpędzony rynek pierwotny

Uniserv-Piecbud to druga w tym roku spółka, której tzw. mała emisja publiczna została uplasowana w całości. Teraz jednak oczy rynku zwrócone są na startującą po świętach emisję GetBacku.

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 kwietnia 2017 roku

W tym roku na kolei 190 przetargów wartych ok. 6 mld

Ogłoszenie blisko 190 przetargów na kolei o wartości ok. 6 mld zł oraz podpisanie prawie 300 umów za prawie 26 mld zł zaplanowano do końca tego roku - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

6 kwietnia 2017 roku

Na półmetku budowa nowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu

Elektrociepłownia zastąpi wyeksploatowane jednostki opalane węglem, co przełoży się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji. Eksperci Fortum oszacowali, że emisja pyłów spadnie ponad jedenastokrotnie, emisja dwutlenku siarki ponad siedmiokrotnie, a tlenku azotu blisko trzykrotnie.

4 kwietnia 2017 roku

Cracovia - nowy prom we flocie PŻB

Jednostka będzie jednorazowo mogła zabrać około 64 samochodów osobowych, 124 samochodów ciężarowych oraz 650 pasażerów i 55 osobową załogę. Obecnie prom wciąż pływa po Morzu Czarnym i zostanie przejęty przez polskiego armatora 16 maja. PŻB zapowiada, że Cracovia będzie pływać na linii Świnoujście - Ystad od końca czerwca br

4 kwietnia 2017 roku

Azoty Puławy planują budowę bloku węglowego zamiast elektrowni gazowej

W ubiegłym tygodniu Grupa Azoty Puławy podjęła decyzję o zamknięciu przetargu na budowę bloku gazowo-parowego o mocy 400 MWe. Jednocześnie rada nadzorcza spółki udzieliła zarządowi zgody na rozpoczęcie przygotowań do budowy bloku energetycznego zasilanego węglem kamiennym. Blok ma zapewnić dostawy energii elektrycznej i ciepła dla Grupy Azoty Puławy.

29 marca 2017 roku

Szef PFR: wstępna koncepcja finansowania Centralnego Portu Lotniczego

Mamy szereg możliwości pozyskania finansowania od międzynarodowych instytucji finansowych, takich jak Europejski Bank Inwestycyjny, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Jest oczywiście rynek komercyjny, banki, które mają w Polsce duży apetyt na finansowanie takich inwestycji infrastrukturalnych. O ile UE nie jest zainteresowane finansowaniem tego typu inwestycji, to dzięki środkom unijnym można sfinansować choćby infrastrukturę towarzyszącą CPL - powiedział prezes PFR Paweł Borys

29 marca 2017 roku

Deloitte: Polska atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów

Z obliczeń przygotowanych przez ekspertów banku DNB i Deloitte wynika, że do Polski napływa rocznie około 40 mld zł w formie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Od wejścia Polski do Unii Europejskiej ta kwota przekroczyła 501 mld zł, co stanowi równowartość 15 proc. całości nakładów inwestycyjnych w gospodarce.

28 marca 2017 roku

Tauron Dystrybucja wyda w tym roku ok. 1,8 mld zł na infrastrukturę energetyczną

Planowane inwestycje mają zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej m.in. poprzez ograniczanie strat przesyłanej energii, automatyzację pracy sieci czy rozwój diagnostyki sieciowej. Inwestycje służą też przyłączaniu do sieci nowych klientów i poprawie jakości działania sieci.

27 marca 2017 roku

Trump Destruktor

Republikanie zdecydowali się na usunięcie tego punktu z piątkowego planu obrad, gdyż było jasne, że nie uda się przegłosować proponowanych zmian. Fiasko ustawy rzuca się cieniem na plan reform gospodarczych zapowiadanych przez Trumpa, co negatywnie odbija się na notowaniach dolara.

27 marca 2017 roku

NATO zamierza wydać 3 mld euro na technologię satelitarną i komputerową

Wysoki rangą przedstawiciel Agencji ds. Komunikacji i Informacji NATO powiedział, że plany zawierają opiewającą m.in. na 1,7 mld euro inwestycję w komunikację satelitarną walki oraz 180 mln euro na bezpieczniejszą łączność komórkową dla żołnierzy. Sojusz ma przedstawić szczegółowe plany dotyczące cyberobronności w kwietniu podczas konferencji w Ottawie.

26 marca 2017 roku

Ogromne zainteresowanie pracą na rzecz polskiej gospodarki

Blisko 700 osób ubiega się o pracę w nowo powstających zagranicznych placówkach Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - poinformował szef PAIH Tomasz Pisula. Podkreślił, że poziom kandydatów jest bardzo wysoki i jest kogo wybierać. Docelowo zatrudnienie w 70 biurach znajdzie 140 osób

24 marca 2017 roku

Hossa Trumpa na zakręcie

Na warszawskim rynku mamy do czynienia z umiarkowanymi spadkami niemal wszystkich indeksów. Wyjątkiem jest sWIG80, który znajduje się na marginalnym plusie. WIG20 cofając się o 0,26% ponownie, zawraca w stronę psychologicznej bariery 2200 pkt. Cały WIG znajduje się 0,30% poniżej poziomu odniesienia.