tag

islam

26 maja

25 maja

Imigranci, uchodźcy i absurdalne opinie Kidawy-Błońskiej

Dziś, kiedy mamy w oczach 22 zabitych, 59 rannych w zamachu w Manchesterze, szczególnie absurdalnie brzmi deklaracja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi, że chętnie podróżuje po całej Europie i czuje się bezpiecznie.

24 maja

23 maja

Na wjazd do Europy czeka ponad 6 milionów islamskich imigrantów

Na wjazd do Europy oczekiwało w końcu kwietnia do 6,6 mln migrantów przebywających w państwach Afryki Północnej, a także w Jordanii i Turcji - poinformował we wtorek niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" powołując się na udostępniony mu oficjalny raport.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

11 maja 2017 roku

Błaszczak: Polska "uchodźców" nie przyjmie

Decyzja poprzedniego rządu o przyjęciu uchodźców zagrażałaby bezpieczeństwu Polaków - powiedział w czwartek w TVP szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Ocenił, że należy brać przykład z Australii, która za rządów premiera Tony'ego Abbotta odsyłała z powrotem tych, którzy do niej napływali.

28 stycznia 2017 roku

Prezydent Trump zamyka granice Ameryki dla islamskich terrorystów

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA islamskich uchodźców, w tym z Syrii. Celem dekretu, jak podkreślił Donald Trump, jest zapobieżenie przenikaniu do USA "radykalnych islamskich terrorystów".

18 sierpnia 2016 roku

Turcja wspiera islamistów? Władze w Ankarze oburzone zarzutami

Władze Turcji odrzuciły niemieckie zarzuty o wspieranie islamistów na Bliskim Wschodzie jako kolejną próbę "zdeptania" kraju. Niemcy starają się łagodzić konflikt podkreślając, że Ankara jest ważnym partnerem w walce w kryzysem uchodźczym i terroryzmem.

9 sierpnia 2016 roku

Generał Roman Polko: Mamy bardzo dobre relacje z Turcją. Warto je wykorzystać

Polska ma tradycję dobrych relacji z Turcją. W tym aspekcie możemy być czynnikiem łagodzącym, prowadzącym rozmowy i stabilizującym. Istotne są też nasze działania dyplomatyczne, które muszą doprowadzić do tego, by ustalenia szczytu NATO w Warszawie były realizowane - mówi generał Roman Polko.