tag

islam

Przedwczoraj (21 lipca)

14 lipca

5 lipca

4 lipca

Sopot, Gdańsk, Kartuzy lub Rumia - czy te pomorskie miasta przyjmą islamskich imigrantów?

Islamscy imigranci zaleją Pomorze? Na razie to odległa perspektywa ale włodarze z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz przedstawiciele powiatów i gmin Pomorza podpisali dwie deklaracje dotyczące migracji i integracji miast. Wśród sygnatariuszy są władze miast takich jak Gdańsk, Sopot, Kartuzy czy mniejsze miejscowości jak choćby Rumia. Władze Gdyni uchyliły się od podpisania kontrowersyjnej deklaracji.

Malta: Islamscy uchodźcy założyli własne NGO

Na Malcie młodzi uchodźcy założyli organizację pozarządową, której celem jest integracja tej grupy mieszkańców wyspy. Sami najlepiej wiemy, jakie są nasze problemy i chcemy proponować rozwiązania. Nikt nie chciałby być traktowany jak uchodźca - mówią.

Wcześniejsze publikacje

Szef niemieckiego MSZ za "sprawiedliwym podziałem uchodźców"

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel powiedział we wtorek w oświadczeniu wydanym z okazji Światowego Dnia Uchodźcy, że Niemcy same nie poradzą sobie ze skutkami kryzysu migracyjnego. Opowiedział się za bardziej sprawiedliwym rozdziałem uchodźców.

Pozostałe publikacje o tym tagu

5 czerwca 2017 roku

Zybertowicz: Zamachy dowodem na porażkę integracji kulturowej migrantów

W ramach budowania społeczeństw wielokulturowych nie udało się zintegrować środowisk cywilizacji chrześcijańskiej i islamskiej; demokracja liberalna nie spełniła obietnicy równych szans - ocenia doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując na przyczyny zamachów w Europie.

31 maja 2017 roku

Piotr Celiński: "Każdemu człowiekowi w potrzebie należy się pomoc, nie może jednak odbyć się ona z narażeniem bezpieczeństwa Polaków"

Szczyt grupy G7 debatował między innymi na temat migracji i migrantów, jednak kryzys trwa. Co powinna w tej sytuacji czynić Polska? Jak radzić sobie z falą migracji? Czy chrześcijańskie miłosierdzie stoi wyżej nad kwestią bezpieczeństwa państwa w tej sprawie? O tym mówi ekspert i rzecznik Stowarzyszenia Koliber Piotr Celiński.

26 maja 2017 roku

Tematami sycylijskiego szczytu G7 terroryzm, klimat i migracja

Bezpieczeństwo, walka z terroryzmem, migracja i relacje z Afryką, klimat- takie główne tematy rozpoczynającego się w piątek w Taorminie na Sycylii dwudniowego szczytu przywódców G7 wymienił gospodarz obrad, premier Włoch Paolo Gentiloni.

25 maja 2017 roku

Imigranci, uchodźcy i absurdalne opinie Kidawy-Błońskiej

Dziś, kiedy mamy w oczach 22 zabitych, 59 rannych w zamachu w Manchesterze, szczególnie absurdalnie brzmi deklaracja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która mówi, że chętnie podróżuje po całej Europie i czuje się bezpiecznie.

23 maja 2017 roku

Na wjazd do Europy czeka ponad 6 milionów islamskich imigrantów

Na wjazd do Europy oczekiwało w końcu kwietnia do 6,6 mln migrantów przebywających w państwach Afryki Północnej, a także w Jordanii i Turcji - poinformował we wtorek niemiecki wysokonakładowy dziennik "Bild" powołując się na udostępniony mu oficjalny raport.

15 maja 2017 roku

Podczas szczytu G7 islamscy imigranci nie będą przyjmowani na Sycylii

W ostatnich dniach maja, przez cały tydzień, w którym odbędzie się szczyt G7 w Taorminie na Sycylii, do portów na wyspie nie będą mogły zawijać statki i okręty z migrantami, ratowanymi na Morzu Śródziemnym. O zakazie pisze w poniedziałek "Corriere della Sera".