tag

kredyt hipoteczny

Dzisiaj

Przedwczoraj (23 marca)

22 marca

78 tysięcy dostają na mieszkanie duże rodziny

Już 2,2 miliardy złotych wydano w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Z dopłat skorzystało prawie 86 tys. osób, które otrzymały przeciętnie po 25,5 tys. zł. na zakup własnego „M”. Rodzinom wielodzietnym wypłacano po 78 tysięcy, choć rekordziści inkasowali ponad 100 tysięcy – wynika z szacunków Open Finance.

20 marca

Wcześniejsze publikacje

Będzie proces grupowy frankowiczów przeciw mBankowi

Pozew dotyczący umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego zawieranych przez mBank został złożony w kwietniu ub. roku. Reprezentantem frankowiczów jest Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie. Początkowo grupa liczyła 388 osób, później było ich 531. Jak powiedział Gabrysiak, od grudnia 2016 roku grupa powiększyła się i obecnie wynosi 1039 osób.

Znowu za przeciętną pensję bank da na mieszkanie pół miliona

Trzyosobowa rodzina, w której oboje dorośli pracują, może dziś zadłużyć się na mieszkanie na kwotę 476 tys. zł (mediana) – wynika z szacunków Open Finance. Nic z tego jednak jeśli potencjalny kredytobiorca nie ma gotówki na wkład własny i pokrycie kosztów transakcyjnych.

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 lutego 2017 roku

Porady dla frankowicza: weź sprawy w swoje ręce! Część I

Czy można stanąć do walki z bankiem? W sytuacji, kiedy nie dajesz sobie rady ze spłatą – jest to absolutnie konieczne. Czy można wygrać z tak potężnym wrogiem? Oczywiście. Dziś zapoznają się Państwo z optymalną metodą wojny z bankiem. Uprzedzam jednak, że nie jest to droga, którą zalecam w każdej sytuacji

28 lutego 2017 roku

Banki już nie będą mogły zaskoczyć nas droższym kredytem

Ustawa poprawia także sytuację kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą swojego zadłużenia. Wedle nowego prawa, jeśli klient spóźnia się ze spłatą, to bank powinien wezwać go do uregulowania zaległości i wyznaczyć na to termin nie krótszy niż 14 dni roboczych.

27 lutego 2017 roku

Ceny mieszkań w Warszawie najniższe od 4 lat

Styczeń był trzecim z rzędu miesiącem spadków cen mieszkań w największych miastach Polski. Nastąpiło to po letnich i jesiennych podwyżkach średnich stawek, co oznacza, że wróciły one po prostu do poziomu z wiosny 2016 r. W Warszawie średnia cena mieszkań jest najniższa od marca 2013 r. - wynika z analizy firmy Home Broker i Open Finance.

24 lutego 2017 roku

Frankowicze kontra mBank: Proces odroczony

Łódzki sąd apelacyjny bezterminowo odroczył w piątek kolejny termin rozprawy ws. pozwu zbiorowego, jaki mBankowi wniósł - w imieniu 1247 klientów banku - Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie

16 lutego 2017 roku

Kolejne umowy kredytów we frankach zakwestionowane przez UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za niedozwolone klauzule zawarte w 3 umowach zawartych z bankiem Raiffeisen Bank Polska. Chodzi o umowy kredytu hipotecznego indeksowanego frankiem szwajcarskim – poinformował UOKiK.

8 lutego 2017 roku

Raty kredytów mieszkaniowych mogą wzrosnąć

O 29 mln złotych miesięcznie mogą w tym roku wzrosnąć odsetki od kredytów mieszkaniowych płacone przez posiadaczy złotowych kredytów hipotecznych - uważa Bartosz Turek, analityk Open Finance.

8 lutego 2017 roku

W 2017 r. spadnie dynamika w rynku kredytów mieszkaniowych

Rok 2017 dla nowych kredytów konsumpcyjnych pozostanie bez zmian, niższą dynamikę zanotuje rynek kredytów mieszkaniowych i może dojść do niewielkiego wzrostu w kredytach niskokwotowych – do 4 tys. zł - przewiduje Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

27 stycznia 2017 roku

Kolejne stanowisko UOKiK w sprawie frankowiczów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uznał, że zasada ustalania przez Bank Millennium wartości kredytu i wysokości rat na podstawie kursu franka jest niedozwolona, ponieważ to bank sam ustala kurs waluty.

24 stycznia 2017 roku

Coraz mniejsze zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Z badań ankietowych, przeprowadzanych przez Narodowy Bank Polski wynika, że spadek popytu będzie największy od momentu rozpoczęcia monitorowania rynku, czyli od 2003 r. W grudniu 2016 r. wartość kredytów na nieruchomości nieznacznie przekroczyła 405 mld zł.Choć bankowcy na ubiegłoroczne wyniki nie narzekają, to jednak widoczne jest wyraźne wyhamowanie dynamiki zadłużenia z tego tytułu.

23 stycznia 2017 roku

W listopadzie wzrosła wartość kredytów konsumpcyjnych i kart kredytowych

Listopad 2016r. okazał się pozytywny pod względem wartości podpisanych umów na kredyty konsumpcyjne i karty kredytowe pomimo spadku liczby podpisanych umów. Inaczej wyglądała sytuacja w kredytach mieszkaniowych, gdzie zanotowano duży spadek liczby udzielonych kredytów i wzrost średniej kwoty kredytu, który jednak nie przełożył się na zwiększenie łącznej wartości podpisanych umów – informuje Biuro Informacji Kredytowej (BIK).