tag

Małopolska

13 lipca

20 marca

7 marca

26 września

Władze Krakowa i Małopolski: Zakaz palenia węglem konieczny

Zakaz używania paliw stałych do ogrzewania jest w Krakowie konieczny, jeśli walka ze smogiem ma przynieść efekty - przekonują władze miasta i Małopolski oraz aktywiści walczący o czystsze powietrze. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny będzie rozpatrywał skargi osób, które chcą uchylenia antysmogowej uchwały sejmiku.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 kwietnia 2014 roku

Chcą igrzysk, biedy nie dostrzegają

Prezydent Krakowa zapowiedział przeprowadzenie lokalnego referendum w sprawie igrzysk olimpijskich w Krakowie i Zakopanem, jakie miałby się odbyć za 8 lat. Sprytny zabieg. Wypowiedzieć się mają ci, którzy mają być ich beneficjentami i mieliby na tym prawdopodobnie skorzystać poprzez różne inwestycje, a nie wszyscy ci, którzy mają za to zapłacić, czyli polscy podatnicy. A chodzi o niebagatelną kwotę ok. 22 mld. złotych.

6 kwietnia 2014 roku

Małopolska wysyła do KE Regionalny Program Operacyjny

Zatwierdzona przez zarząd województwa wersja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w przyszłym tygodniu zostanie przesłana do Komisji Europejskiej. Małopolska na realizację programu ma otrzymać z UE 2,875 mld euro.

28 lutego 2014 roku

Więcej chleba, czy igrzysk?

Większość źródeł wskazuje, że organizacja niedawno zakończonych zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi pochłonęła ok. 60 mld dolarów. Jakkolwiek nie brać pod uwagę, iż jest to kwota grubo przesadzona, a dodatkowo podszyta kremlowską propagandą to z pewnością powinna stanowić sygnał opamiętania dla tych wszystkich, którzy tworzą baśnie o tym, że w 2022 w Krakowie igrzyska można zrobić tanio.

20 listopada 2013 roku

Co łączy syna Rywina, żonę byłego ministra, byłego oficera SB, byłego posła PO?

Publiczną spółkę Małopolska Sieć Szerokopasmowa (MSS) przejęła firma Hyperion, z którą związani są były poseł PO, syn Lwa Rywina, były szef Biura Śledczego SB oraz biznesmen zatrzymany w 2011 r. przez CBA wraz z gen. Gromosławem Czempińskim. MSS została sprzedana za 2,6 mln zł, choć dzień przed transakcją zarząd województwa małopolskiego podjął uchwałę o przyznaniu jej aż 64 mln zł dofinansowania - informuje tygodnik "Gazeta Polska".

16 października 2013 roku

Węgiel zostaje, choć miał być zakazany

Zarząd województwa małopolskiego przyjął we wtorek projekt uchwały, w której określił rodzaje paliw dopuszczonych do ogrzewania domów w Krakowie. Wbrew wcześniejszy zapowiedziom, nie będzie całkowitego zakazu stosowania paliw stałych, w tym węgla.