tag

płaca

Wczoraj

3 lutego

W PKN Orlen trwają negocjacje ws. tegorocznych podwyżek płac

W PKN Orlen trwają negocjacje przedstawicieli zarządu i związków zawodowych w sprawie przyrostu w 2017 r. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla pracowników tej spółki. Negocjacje takie odbywają się w płockim koncernie z początkiem każdego roku

20 stycznia

Pensje są za małe. 80 proc. Polaków dorabia

Wśród dodatkowych zajęć Polacy najczęściej wybierają pracę fizyczną (21 proc.). Dominuje budowlanka i remonty, prace magazynowe. Choć fizyczna, to jej podjęcie deklarują najczęściej ludzie ze średnim (43 proc.) oraz wyższym (43 proc.) wykształceniem. Nieznacznie dominują kobiety, które stanowią 53 proc. dorabiających.

11 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Bułgaria/Świąteczna kartka do szefa: chcę podwyżki

Setki właścicieli dużych, małych i średnich firm dostaną na tegoroczne święta od swoich pracowników kartkę z życzeniem: "Chcę podwyżki, zasługuję na dodatkowe 100 lewów do swojej płacy". 100 lewów to równowartość 50 euro.

Pozostałe publikacje o tym tagu

1 grudnia 2016 roku

Wyższa płaca minimalna może być zabójcza dla szpitali

Z perspektywy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy wpływ ostatnich zmian prawnych na finanse placówki sprawił, że szpital jest przekonany o możliwości ubiegania się o zwiększenie finansowania ze strony organów założycielskich i wyrównanie kosztów w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia pracowników. Wniosek został skonstruowany przez szpital na podstawie treści przepisów.

26 listopada 2016 roku

Spadają nierówności dochodowe w Polsce

Przeciętne roczne wynagrodzenie według parytetu siły nabywczej w 2015 r. wyniosło w Polsce 24 tys. dol. Oznacza to, że było prawie dwa razy niższe od średniej dla OECD ogółem, która wynosi 41 tys. dol., ale wyższe niż na Węgrzech, Łotwie, w Estonii, Czechach i na Słowacji.

25 listopada 2016 roku

Bezrobocie w dół, płace w górę

Najniższe bezrobocie odnotowano w Poznaniu. Bez pracy było tam 2,1 proc. osób czynnych zawodowo. Najwyższy odsetek ludzi bez pracy odnotowano na Mazowszu, w regionie szydłowieckim – bezrobocie wynosi tam 27,3 proc.

15 listopada 2016 roku

Przed Świętami najwięcej zarabiają Mikołajowie

Najwięcej przed Świętami zarobią animatorzy i chętni do wcielenia się w postać Świętego Mikołaja, bo nawet od 40 do 60 zł netto za godzinę – szacuje firma LeasingTeam

29 września 2016 roku

Dzik: Dzięki płacy minimalnej rynek pracy należy do pracownika

Ostatnie regulacje dotyczące rynku pracy w ustawie o płacy minimalnej wyznaczają dobry kierunek. W końcu mówimy o tym, że płaca minimalna w Polsce jest obowiązkiem. Z drugiej strony rynek pracy idzie dużo dalej, ponieważ obietnica wyższej płacy i program "500+" powoduje, że coraz więcej pracowników szuka lepszego wynagrodzenia

20 września 2016 roku

W tej branży płace nieustannie rosną. Co jest zawodem przyszłości?

Zapotrzebowanie na specjalistów IT stale rośnie i to w tempie szybszym niż przybywa kadr. Pracodawcy muszą więc zmierzyć się nie tylko z niedoborem pracowników, który szacowany jest na ok. 50 tys. osób, lecz także – co się z tym wiąże – ze stale rosnącymi wynagrodzeniami w tej branży.

6 września 2016 roku

Firmy w Polsce planują zwiększenie zatrudnienia i wzrost płac

W najbliższym półroczu wzrost zatrudnienia planuje 37 proc. firm, czyli o 2 pkt proc. więcej niż w badaniu sprzed kwartału - wynika z badania firmy Randstad i TNS Polska. Również odsetek przedsiębiorstw planujących zwiększenie płac wzrósł - do 25 proc. z 24 proc.

31 sierpnia 2016 roku

Wyższa pensja minimalna? Samorządy są przeciw

Strona samorządowa nie zaopiniowała rządowego rozporządzenia podnoszącego płacę minimalną w 2017 r. Jak argumentowano podczas środowego posiedzenia komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego, rząd nie uwzględnił kosztów dla samorządów związanych z podwyżką.

17 sierpnia 2016 roku

GUS: w lipcu wzrosły wynagrodzenia i zatrudnienie

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu br. wzrosło o 4,8 proc. rdr, a zatrudnienie wzrosło o 3,2 proc. rdr - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

20 lipca 2016 roku

Pracownicy Poczty Polskiej będą więcej zarabiać

Wzrost płacy zasadniczej o 100 zł brutto od 1 lipca br. dla pracowników Poczty Polskiej zarabiających mniej niż 4 tys. zł brutto - to efekt porozumienia zawartego między zarządem PP, a przedstawicielami związków zawodowych.

15 czerwca 2016 roku

Prezydent Duda: Polska jest zagrożona pułapką średniego dochodu

Polska nie jest jeszcze w pułapce średniego dochodu, ale jest nią bardzo zagrożona - ocenił prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem, aby się przed tym obronić, należy uwolnić narodowy potencjał kreatywności i przedsiębiorczości, co - jak zapowiedział - będzie promował.