tag

podatek dochodowy

2 maja

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-a i rozliczenie podatku za 2016 rok!

Wtorek jest ostatnim dniem na złożenie PIT-a i rozliczenie podatku za zeszły rok. Ze względu na to, że w tym roku 30 kwietnia wypadł dzień wolny od pracy - niedziela, a 1 maja był także dniem wolnym od pracy, PIT-y z rozliczeniem za zeszły rok można składać jeszcze dziś. Zgodnie z danymi MF już ok. 9,5 mln podatników złożyło e-PIT-y

19 kwietnia

11 kwietnia

Ostatni tydzień na skorzystanie z nowej formy rozliczania PIT

18 kwietnia to ostatni dzień na skorzystanie z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym, w ramach której wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe - poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów.

20 stycznia

Jak polskie firmy na Malcie płacą podatek od 0,01 proc. dochodu?

Oczy Europy zwróciły się ostatnio ku Malcie nie tylko za sprawą objęcia przez nią przewodnictwa w Unii, ale także kolejnych oskarżeń o bycie rajem podatkowym. Minister finansów Malty lakonicznie zaprzecza, choć statystyki wskazują, że na co szóstego maltańczyka przypada jedna spółka. Czym Malta przyciąga biznes z całej Europy i jak polskie firmy optymalizują tam podatki?

Wcześniejsze publikacje

11,4 mld zł zysku banków po 3 kwartałach

Banki po 3 kwartałach zapłaciły 3,4 mld zł podatku dochodowego. Do tego dochodzi jeszcze podatek bankowy, łącznie więc banki mogły zapłacić po 3 kw. ponad 5 mld zł podatków

Pozostałe publikacje o tym tagu

7 października 2015 roku

Dlaczego w Polsce potrzebna jest reforma systemu podatkowego?

Chociaż w dyskusjach publicznych temat podatków jest zawsze żywy i nie ma chyba takiego kraju i takiej chwili by nie trwały jakieś dyskusje na temat konieczności zmian w systemie podatkowym, to można odnieść wrażenie, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w Polsce dyskusje te są szczególnie intensywne. Do pewnego stopnia jest to oczywiście związane z trwającą obecnie kampanią wyborczą, ale nie wydaje się, aby był to jedyny powód wzmożonego zainteresowania tym tematem - piszą eksperci PwC Jan Tokarski i Mateusz Walewski

14 października 2014 roku

MG przekazało MF swoje rekomendacje ws. nowej Ordynacji podatkowej

Resort gospodarki przekazał Ministerstwu Finansów projekt rekomendacji dot. nowej Ordynacji podatkowej. Przewidziano w nim zasadę zaufania do podatnika, instytucję rzetelnego podatnika, czy rozstrzyganie wątpliwości interpretacyjnych na korzyść płacących podatki.

20 sierpnia 2014 roku

Robią nas w konia: Kłamstwa o niemożliwości obniżenia podatków

Jeśli ktoś twierdzi, że obniżka podatków jest niemożliwa - to albo majaczy albo kłamie. Obniżka podatków to podstawa! Obniżka wydatków publicznych, obniżka podatków i uproszczenie systemu podatkowego to podstawa jakichkolwiek zmian na lepsze. Politycy muszą oddać nam nasze pieniądze, które dziś zabierają nam pod najróżniejszymi pretekstami. Obniżka podatków jest i konieczna, i możliwa, i dobra dla społeczeństwa i gospodarki.

20 sierpnia 2014 roku

Niezdrowe pokrewieństwo, czyli przegrani w wojnie o pieniądz

ZUS i US. Pokrewne akronimy, pokrewna proweniencja i pokrewne zachowania. Ożywiona dyskusja, jaka toczy się ostatnimi czasy wokół obu tych instytucji znajduje swój symboliczny początek w słynnym już „jak żyć?” i zmierza, sądząc po zakusach żarłocznego państwa do pytania „jak umrzeć?”

9 sierpnia 2014 roku

Naczelnik uprzywilejowany w resorcie

Fiskus inaczej traktuje w roli podatnika swego pracownika, a inaczej – normalnego obywatela. Oto dowód na wykorzystanie luki w prawie, i nie tylko. Na Śląsku.

26 lipca 2014 roku

Kontrola skarbowa ujawnia coraz więcej przestępstw podatkowych

Kontrola skarbowa coraz efektywniej ściga przestępców podatkowych. W pierwszej połowie tego roku ujawniła straty Skarbu Państwa na kwotę ponad 4,6 mld zł – powiedziała PAP wiceminister finansów Agnieszka Królikowska. Rok wcześniej było to mniej niż 3,3 mld zł.

21 czerwca 2014 roku

Kontenery z danymi oszustów podatkowych

Służba celna w Hamburgu zarekwirowała w tamtejszym porcie kontenery zawierające najprawdopodobniej dane niemieckich podatników, którzy w zagranicznych bankach ukryli pieniądze przed fiskusem - pisze w najnowszym numerze tygodnik "Welt am Sonntag".

18 czerwca 2014 roku

Dług, podatki, OFE, pieniądz – na ołtarzu „Tu i teraz”

Platforma Obywatelska konsekwentnie realizuje hasło Donalda Tuska, że „Liczy się tu i teraz”. Dopóki są przy władzy będą robili wszystko, żeby maksymalizować wydatki państwa, nie oglądając się jakie to przyniesie konsekwencje w przyszłości. Pierwszym krokiem było zaciągnięcie gigantycznego długu, drugim podwyżka podatków, trzecim okradzenie Polaków z oszczędności w OFE. Czwartym będzie niekontrolowany dodruk pieniędzy.