tag

rząd PiS

8 stycznia

26 grudnia

W nowym numerze „wSieci”: „To był pucz!”

Najnowsze wydanie tygodnika „wSieci” przynosi analizy bezprecedensowej i agresywnej akcji opozycji. To był pucz! – piszą publicyści i dowodzą, że ubiegłotygodniowe protesty opozycji miały, również zdaniem rządzących, doprowadzić do wcześniejszych wyborów

15 grudnia

Kaczyński dla „Rzeczpospolitej”: „nie mamy planu podwyższenia podatków”

Nie mamy żadnego planu podwyższenia podatków - zapewnia prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", który w czwartek wieczorem ukazał się na internetowej stronie dziennika. "Na pewno nie chcemy uderzać w przedsiębiorców, wręcz przeciwnie, chcemy ich zachęcić do inwestycji i innowacyjności" - dodał lider partii rządzącej

23 listopada

Wcześniejsze publikacje

Mieszkanie plus – zmiany organizacyjne i nowe plany

Program Mieszkanie plus to drugi po projekcie Rodzina 500 plus pomysł gabinetu Beaty Szydło na rozwiązanie problemu niskiego poziomu zabezpieczenia socjalnego. Spółka odpowiedzialna za realizację jego komercyjnej części zyskała nowe kompetencje

Pozostałe publikacje o tym tagu

23 października 2016 roku

PREZYDENT ANDRZEJ DUDA NA ŁAMACH „wSIECI”: „Popatrzcie obiektywnie: jak wiele już zostało zrobione”

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” prezydent Andrzej Duda odpowiada na pytania Piotra Zaremby oraz Jacka i Michała Karnowskich. „Myślę, że większość moich rodaków, gdyby zastanowiła się na chłodno, doszłaby do przekonania, że obecny rząd zrobił dla nich więcej przez rok niż poprzedni przez osiem lat. Te dobre zmiany dla wielu są solą w oku” – mówi prezydent RP, Andrzej Duda podczas rozmowy z publicystami największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce

9 października 2016 roku

Kaczyński: chcemy przeniesienia gospodarki i finansów w polskie ręce

Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla kilku europejskich gazet, że Polska "nie ugnie się" pod naciskiem tych, którzy zarzucają jej brak solidarności w sprawie uchodźców. "Jesteśmy niewygodni, +not correct+, a Polska jest wielkim krajem, członkiem UE i NATO. (...) Kto nas atakuje, nie wygra. Polska pozostanie Polską"

7 października 2016 roku

Kowalczyk: Kilkaset milionów złotych to koszt pakietu osłonowego dla rodzin

Kilkaset milionów złotych ma kosztować pakiet osłonowy dla rodzin, nad którym pracuje rząd - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk i p.o. ministra skarbu państwa. Przypomniał, że premier powołała międzyresortowy zespół ds. opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin "Za Życiem".

5 października 2016 roku

Za dwa tygodnie w Sejmie pierwsze czytanie projektu budżetu na 2017 rok

Pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na przyszły rok ma się odbyć na posiedzeniu Sejmu 19-21 października, a ustawa zostanie uchwalona 16 grudnia - wynika z harmonogramu prac nad projektem przyjętym w środę przez sejmową Komisję Finansów Publicznych.

4 października 2016 roku

Co człowiek Komorowskiego robi w ministerstwie finansów?

Przed rządem kolejne ambitne reformy i wcielanie w życie odpowiedzialnej polityki społecznej i rozwijanie idei patriotyzmu gospodarczego. Jednak czy nie przeszkodzą w tym liberalnie nastawieni urzędnicy z ministerstwa finansów?

2 października 2016 roku

„wSieci”: Co dalej z rządem PiS?

Piotr Zaremba komentuje na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” bliższe i dalsze plany Jarosława Kaczyńskiego po zmianach w Radzie Ministrów, a Bronisław Wildstein snuje rozważania nad dotychczasowymi posunięciami władzy

30 września 2016 roku

PiS: Przywrócimy do szkół przedmioty uczące kreatywności

Dzięki reformie oświaty zostaną przywrócone przedmioty uczące kreatywności i twórczego myślenia - podkreśliła wiceszefowa sejmowej komisji edukacji Marzena Machałek (PiS) odnosząc się do zarzutów PO, że partia rządząca zamierza ograniczyć w szkołach edukację kulturalną.

29 września 2016 roku

Warzecha: Superminister Morawiecki, czyli brak planu „B”

Formuła, za pomocą której złożył dymisję Paweł Szałamacha, przejdzie zapewne do historii polskiej polityki. „Wydarzenia przybrały obrót niekoniecznie wskazujący na możliwość kontynuowania mojej misji w Ministerstwie Finansów” – napisał dotychczasowy minister finansów w piśmie do premier Beaty Szydło. Trzeba docenić to poczucie humoru jak z Monty Pythona.

28 września 2016 roku

Agencja zamiast MSP będzie nadzorować spółki Skarbu Państwa

Premier Beata Szydło zapowiedziała stworzenie agencji sprawującej kontrolę nad spółkami Skarbu Państwa. Jak dodała, agencją będzie kierował menadżer, który ma m.in. ustanowić przejrzyste zasady wyłaniania kandydatów do rad nadzorczych

28 września 2016 roku

Zmiany w rządzie: dymisja Szałamachy, nowe zadania dla Morawieckiego

Wicepremier Mateusz Morawiecki będzie łączyć stanowiska ministra rozwoju i ministra finansów; stanie też na czele Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów - poinformowała premier Beata Szydło. Premier przyjęła dymisję dotychczasowego ministra finansów Pawła Szałamachy.

21 września 2016 roku

PiS: Powołanie Krajowej Administracji Skarbowej ukróci oszustwa

Według PiS powołanie Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) pomoże w walce z oszustwami i uszczelni system podatkowy. Nie zgadza się z tym opozycja, która chce odrzucenia projektu o KAS w pierwszym czytaniu, argumentując, że jej powstanie spowoduje chaos i zwolnienia celników.

20 września 2016 roku

Andrzej Bittel nowym wiceministrem infrastruktury

Premier Beata Szydło powołała Andrzeja Bittela na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa - poinformowało w komunikacie biuro prasowe MIB. Bittel będzie odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei.