tag

samorząd

7 marca

Warszawa będzie refundować in vitro

Warszawa chce od jesieni refundować zabiegi in vitro; uchwała rady miasta w tej sprawie ma zostać przyjęta w kwietniu. Program ma zapewniać dofinansowanie nawet do 80 proc. jednej procedury in vitro. Stołeczna PO szacuje, że z programu skorzysta ok. 2,5 tys. warszawiaków.

Warszawa: Kidawa-Błońska zastąpi Gronkiewicz-Waltz?

Jeżeli się potwierdzi, że mam największe szanse, nie będę się uchylała - tak Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) odpowiedziała na pytanie, czy w wyborach samorządowych będzie kandydować na prezydenta Warszawy. Jak podkreśliła, jest zainteresowana tym, by PO wygrała wybory w stolicy.

3 marca

1 marca

28 lutego

Polska ma małe zasoby wodne

W Polsce na jednego mieszkańca przypada trzy razy mniej wody niż wynosi średnia europejska. Niedobór wody odczuwa już ponad 20 proc. gmin - mówiła we wtorek prezes Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa Monika Szymańska.

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 lutego 2017 roku

Klątwa patologicznego finansowania kultury z pieniędzy Polaków

Dziwi mnie niechęć obecnego rządu do zakończenia patologii jaką jest finansowanie kultury z pieniędzy publicznych (czyli mówiąc właściwie - pieniędzy uczciwych, płacących podatki Polaków). Sprawa ostatnich wydarzeń wokół pewnego spektaklu powinna być momentem, kiedy przychodzi czas na refleksję i działanie.

20 lutego 2017 roku

PiS nie rezygnuje z projektu warszawskiej ustawy metropolitalnej

Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie - zadeklarował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Prezes PiS zapowiedział też zmiany w ordynacji wyborczej i powołanie specjalnej, partyjnej struktury ds. wyborów samorządowych

17 lutego 2017 roku

Dlaczego Polacy są nielotami?

Polacy nie latają samolotami na połączeniach krajowych. Jest to fakt, z którym raczej nie sposób polemizować. Dlaczego więc z uporem wspiera się budowę małych, regionalnych, kompletnie nieopłacalnych lotnisk?

15 lutego 2017 roku

Witek uspokaja: Likwidacji szpitali nie będzie

Żaden szpital, który funkcjonuje w powiecie nie zostanie zlikwidowany w związku z projektem ustawy o sieci szpitali - zadeklarowała w środę szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek.

6 lutego 2017 roku

Wójcik: Nie niszczyć idei tworzenia metropolii

Idei tworzenia metropolii nie może przysłaniać spór o to, czego brakuje w projekcie ustawy o ustroju Warszawy - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapewnił, że ustawa ta będzie doprecyzowana.

6 lutego 2017 roku

Kto chce grać tematem sierot z Syrii?

Pomoc dla uchodźców wymaga rozwiązań systemowych i powinna być udzielana na miejscu konfliktu; sierot z Aleppo używa się dla celów propagandowych, choć takiego tematu nigdy nie było - powiedział dziś sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

16 stycznia 2017 roku

Samorządowcy z PO-PSL chcą wyższych opłat za wywóz śmieci?

Dla 250 tys. mieszkańców okolic Jarocina, to była jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Dzięki porozumieniu 17 gmin, w Witaszyczkach powstała Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. To jedna z najnowocześniejszych instalacji tego typu w kraju, oferująca swoje usługi najtaniej w Wielkopolsce

16 stycznia 2017 roku

Od lipca zmiany w zbiórce odpadów

Od lipca wejdą ujednolicone zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. MŚ tłumaczy zmiany tym, że obecnie w Polsce tylko 26 proc. śmieci jest poddawanych recyklingowi

12 stycznia 2017 roku

Samorządy przyspieszyły wydawanie pieniędzy unijnych

Najwięcej umów podpisało województwo pomorskie, opiewają na 40 proc. środków przypadających na ten region. Ale są i takie województwa, gdzie umowy dotyczą ledwie 10 proc. zaplanowanych kwot