tag

samorząd

Przedwczoraj (16 stycznia)

Samorządowcy z PO-PSL chcą wyższych opłat za wywóz śmieci?

Dla 250 tys. mieszkańców okolic Jarocina, to była jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Dzięki porozumieniu 17 gmin, w Witaszyczkach powstała Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. To jedna z najnowocześniejszych instalacji tego typu w kraju, oferująca swoje usługi najtaniej w Wielkopolsce

Od lipca zmiany w zbiórce odpadów

Od lipca wejdą ujednolicone zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. MŚ tłumaczy zmiany tym, że obecnie w Polsce tylko 26 proc. śmieci jest poddawanych recyklingowi

12 stycznia

11 stycznia

10 stycznia

Wcześniejsze publikacje

Samorządy z nadwyżkami w budżetach

Budżety jednostek samorządu terytorialnego po 11 miesiącach 2016 roku zamknęły się nadwyżką w kwocie 19.108 mln zł przy planowanym deficycie w wysokości 6.566 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

Stargard: Powstanie farma fotowoltaiczna dużej mocy

Farma fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW, która będzie wytwarzała energię na potrzeby oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody, powstanie w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Budowa instalacji ma potrwać do końca 2017 r.

Pozostałe publikacje o tym tagu

18 grudnia 2016 roku

Jak współpracować w samorządzie?

Fundacje korporacyjne, działające przy największych polskich i międzynarodowych firmach, współpracują coraz częściej z organizacjami pozarządowymi i samorządami, aby wspierać lokalną społeczność. Wspólne działanie pozwala często rozwiązać różne problemy społeczne. Zyskują wszystkie strony, przede wszystkim lokalna społeczność. Dzięki takiej trójstronnej współpracy w Namysłowie powstanie integracyjny żłobek.

28 listopada 2016 roku

Superpociągi w Małopolsce

11 grudnia na trasach z Krakowa do Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krynicy Zdroju pojawią się nowe składy

23 listopada 2016 roku

Milion ryb trafi do Warty

W październiku 2015 r. do Warty trafił środek insektobójczy, wskutek czego padło mnóstwo ryb. Teraz za 150 tys. zł rzeka zostanie zarybiona na nowo.

21 listopada 2016 roku

Samorządowe mieszkania na wynajem powstają w Jarocinie

W Jarocinie zgłosiło się 400 osób, które chciałyby zamieszkać w samorządowych mieszkaniach na wynajem. Czynsz za metr ma w nich wynosić od 10 do 11 zł, poza tym trzeba będzie zapłacić kaucję. Jej maksymalna wartość do 7 tys. zł.

21 listopada 2016 roku

Budżet Poznania z dziurą

W przyszłym roku Poznań zadłuży się na dodatkowe 473 mln zł. To prawie o 34 proc. więcej niż wyniosła kwota zadłużenia, jakie miasto miało zaciągnąć w tym roku

21 listopada 2016 roku

Gorzów Wielkopolski obniża podatki lokalne

Gorzów Wielkopolski od 2012 r. obniża stawki podatku od środków transportu. W tym czasie liczba aut zarejestrowanych przez firmy leasingowe w tym mieście prawie się podwoiła.

7 listopada 2016 roku

PSE: kontrakt na budowę linii Kozienice-Ołtarzew rozwiązany

Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz konsorcjum ZUE i Dalekovod Polska podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy na budowę linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice-Ołtarzew - podały w poniedziałek wieczorem PSE. Firma zapowiada rozpisanie nowego postępowania w tej sprawie

3 listopada 2016 roku

Skarb Państwa przejmie grunty przy Placu Defilad

Prawo własności dwóch trzecich gruntu przy Pl. Defilad (dawna Chmielna 70) przechodzi na własność Skarbu Państwa - taką decyzję, jak poinformował resort finansów, podjął minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

19 października 2016 roku

NIK: samorządy na duża skalę zadłużają się w parabankach

Coraz więcej samorządów decyduje się na kosztowne finansowanie w pozabankowych instytucjach finansowych, tzw. parabankach, dlatego konieczne jest wprowadzenie mechanizmów zabezpieczających samorządy przed niekontrolowanym zadłużaniem - uważa Najwyższa Izba Kontroli

13 października 2016 roku

Najszybciej rozwijające się miejsce w Europie? Mazowsze

Mazowsze było w latach 2008-2014 najszybciej rozwijającym się regionem Unii Europejskiej pod względem PKB na głowę mieszkańca - poinformował Eurostat. Dane zaprezentowano w Brukseli przy okazji trwającego do dziś Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.