tag

samorząd

Dzisiaj

Wczoraj

Przedwczoraj (23 lutego)

22 lutego

Klątwa patologicznego finansowania kultury z pieniędzy Polaków

www.sxc.hu

Dziwi mnie niechęć obecnego rządu do zakończenia patologii jaką jest finansowanie kultury z pieniędzy publicznych (czyli mówiąc właściwie - pieniędzy uczciwych, płacących podatki Polaków). Sprawa ostatnich wydarzeń wokół pewnego spektaklu powinna być momentem, kiedy przychodzi czas na refleksję i działanie.

Wcześniejsze publikacje

PiS nie rezygnuje z projektu warszawskiej ustawy metropolitalnej

Projekt warszawskiej ustawy metropolitalnej ulegnie zmianie - zadeklarował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami partii. Prezes PiS zapowiedział też zmiany w ordynacji wyborczej i powołanie specjalnej, partyjnej struktury ds. wyborów samorządowych

Dlaczego Polacy są nielotami?

www.sxc.hu

Polacy nie latają samolotami na połączeniach krajowych. Jest to fakt, z którym raczej nie sposób polemizować. Dlaczego więc z uporem wspiera się budowę małych, regionalnych, kompletnie nieopłacalnych lotnisk?

Pozostałe publikacje o tym tagu

6 lutego 2017 roku

Wójcik: Nie niszczyć idei tworzenia metropolii

Idei tworzenia metropolii nie może przysłaniać spór o to, czego brakuje w projekcie ustawy o ustroju Warszawy - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapewnił, że ustawa ta będzie doprecyzowana.

6 lutego 2017 roku

Kto chce grać tematem sierot z Syrii?

Pomoc dla uchodźców wymaga rozwiązań systemowych i powinna być udzielana na miejscu konfliktu; sierot z Aleppo używa się dla celów propagandowych, choć takiego tematu nigdy nie było - powiedział dziś sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

16 stycznia 2017 roku

Samorządowcy z PO-PSL chcą wyższych opłat za wywóz śmieci?

Dla 250 tys. mieszkańców okolic Jarocina, to była jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Dzięki porozumieniu 17 gmin, w Witaszyczkach powstała Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych. To jedna z najnowocześniejszych instalacji tego typu w kraju, oferująca swoje usługi najtaniej w Wielkopolsce

16 stycznia 2017 roku

Od lipca zmiany w zbiórce odpadów

Od lipca wejdą ujednolicone zasady selektywnej zbiórki odpadów. Będą one zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. MŚ tłumaczy zmiany tym, że obecnie w Polsce tylko 26 proc. śmieci jest poddawanych recyklingowi

12 stycznia 2017 roku

Samorządy przyspieszyły wydawanie pieniędzy unijnych

Najwięcej umów podpisało województwo pomorskie, opiewają na 40 proc. środków przypadających na ten region. Ale są i takie województwa, gdzie umowy dotyczą ledwie 10 proc. zaplanowanych kwot

9 stycznia 2017 roku

Samorządy z nadwyżkami w budżetach

Budżety jednostek samorządu terytorialnego po 11 miesiącach 2016 roku zamknęły się nadwyżką w kwocie 19.108 mln zł przy planowanym deficycie w wysokości 6.566 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

8 stycznia 2017 roku

Stargard: Powstanie farma fotowoltaiczna dużej mocy

Farma fotowoltaiczna o mocy 1,89 MW, która będzie wytwarzała energię na potrzeby oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody, powstanie w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Budowa instalacji ma potrwać do końca 2017 r.

18 grudnia 2016 roku

Jak współpracować w samorządzie?

Fundacje korporacyjne, działające przy największych polskich i międzynarodowych firmach, współpracują coraz częściej z organizacjami pozarządowymi i samorządami, aby wspierać lokalną społeczność. Wspólne działanie pozwala często rozwiązać różne problemy społeczne. Zyskują wszystkie strony, przede wszystkim lokalna społeczność. Dzięki takiej trójstronnej współpracy w Namysłowie powstanie integracyjny żłobek.