tag

samorząd

14 lipca

Krakowski miód prosto z dachu?

Na dachach kilkunastu budynków krakowskich instytucji miejskich powstaną niewielkie pasieki, którymi będą się opiekować wykwalifikowani pszczelarze. W przyszłości miód z własnych pasiek ma się stać produktem promującym Kraków.

11 lipca

Jaki: Po cichu toczymy rozmowy na temat ustawy reprywatyzacyjnej

Po cichu toczymy rozmowy na temat ustawy reprywatyzacyjnej - ujawnił we wtorek przewodniczący komisji weryfikacyjnej, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Nie chciał ujawnić szczegółów, bo - jak mówił - mogłoby to posłużyć handlarzom roszczeń do "szybkich ruchów".

10 lipca

9 lipca

11 mln złotych dla województwa Świętokrzyskiego

Realizacja 23 inwestycji m.in. renowacja świętokrzyskich kościołów, stworzenie szlaku "Śladami Króla Łokietka" w Chęcinach i Centrum Starych Technologii Metalurgicznych i Hydroenergetycznych w Maleńcu, będzie możliwa dzięki ponad 11 mln zł dofinansowania z UE.

Wcześniejsze publikacje

Sopot, Gdańsk, Kartuzy lub Rumia - czy te pomorskie miasta przyjmą islamskich imigrantów?

Islamscy imigranci zaleją Pomorze? Na razie to odległa perspektywa ale włodarze z miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz przedstawiciele powiatów i gmin Pomorza podpisali dwie deklaracje dotyczące migracji i integracji miast. Wśród sygnatariuszy są władze miast takich jak Gdańsk, Sopot, Kartuzy czy mniejsze miejscowości jak choćby Rumia. Władze Gdyni uchyliły się od podpisania kontrowersyjnej deklaracji.

1,4 mld złotych na inwestycje na Warmii i Mazurach

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał w pierwszym półroczu br. 18 zezwoleń na rozpoczęcie działalności na jej terenie. Łączne nakłady zadeklarowane przez inwestorów to blisko 1,4 mld zł.

Pozostałe publikacje o tym tagu

27 czerwca 2017 roku

Zeznania jednego człowieka pogrążą Hannę Gronkiewicz-Waltz

Wczoraj rozpoczęła pracę Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie powołana przez Sejm, i już przesłuchanie jej pierwszego świadka Grzegorza Śledziewskiego byłego pracownika Biura Gospodarki Nieruchomościami (BGN), przyniosło cały szereg informacji, które pogrążają prezydent Hannę Gronkiewicz - Waltz i jej najbliższe otoczenie.

27 czerwca 2017 roku

Jaki: Komisja ds. reprywatyzacji nie jest wymierzona w kogokolwiek

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy nie jest wymierzona w kogokolwiek; jej zadaniem jest ustalenie prawdy - zadeklarował we wtorek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Jego zdaniem, dotychczasowi świadkowie obciążają obecne władze miasta.

23 czerwca 2017 roku

Dobry start programu e-płatności w administracji publicznej

Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wspólnie z Ministerstwem Rozwoju realizuje Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej wynika, że od jego uruchomienia na początku kwietnia do 22 czerwca br. chęć udziału w projekcie zgłosiło 518 urzędów z całego kraju, z czego 279 urzędów już przystąpiło do Programu

14 czerwca 2017 roku

Poznań kontra kluby go-go: Kto wygra to sądowe starcie?

Zdaniem prezydenta Poznania natarczywe nagabywanie do korzystania z oferty klubów go-go na Starym Rynku wprawia w zakłopotanie mieszkańców i turystów oraz psuje wizerunek miasta. W środę ruszył proces Poznania przeciwko pięciu firmom prowadzącym takie lokale.

7 czerwca 2017 roku

Ministerstwo Rozwoju stawia na małe i średnie miasta. Ruszają nabory w ramach Pakietu dla miast średnich

Ministerstwo Rozwoju, wicepremiera Mateusza Morawieckiego przygotowało specjalny pakiet dla małych i średnich miast, w kontekście Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pierwsze dedykowane nabory zostały już uruchomione w Programach Polska Wschodnia, Inteligentny Rozwój, Wiedza Edukacja Rozwój oraz Infrastruktura i Środowisko, z których środki popłyną przede wszystkim do mniejszych i średnich aglomeracji. W sumie do rozdysponowania jest 2,5 mld zł ze środków unijnych i dodatkowo 400 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych

30 maja 2017 roku

Po konferencji wGospodarce.pl. Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli: „To obowiązek samorządów – odnosić lokalne programy do strategii całego kraju” (WIDEO)

Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli był jednym z gości majowej konferencji wGospodarce.pl „Na drodze zrównoważonego rozwoju”. Reprezentując samorządy lokalne podczas debat na temat na temat strategii odpowiedzialnego rozwoju, zwrócił uwagę na fakt, iż czasami, by dokonać zmian wystarczy dobra wola po stronie włodarzy

25 maja 2017 roku

Samorządy podpisały listy intencyjne z BGK w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

W programie preferowane będą rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele.Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania, stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za m kw.

11 maja 2017 roku

Afera reprywatyzacyjna: Szefem komisji weryfikującej został Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło. Jaki zachęca do składania wniosków do komisji by zajęła się konkretnymi nieruchomościami. Chce by każdego miesiąca komisja badała kolejną sprawę.

11 maja 2017 roku

EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY; Kwieciński: potrzebne większe zaangażowanie samorządów w przedsięwzięcia gospodarcze

Podczas czwartkowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego poświęconej stykowi samorządu i biznesu wiceminister Kwieciński akcentował, że dotychczasowy udział samorządów w procesach rozwojowych jest sukcesem polskiej polityki rozwojowej od wielu lat. Samorządy bardzo silnie uczestniczą np. w budowaniu infrastruktury, zarządzaniu procesami zdrowia czy edukacji

8 maja 2017 roku

Referendum konstytucyjne i wybory samorządowe razem?

Jest pomysł, by referendum konstytucyjne przeprowadzić w dniu przypadających w 2018 roku wyborów samorządowych - powiedział w poniedziałek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. W jego ocenie, takie rozwiązanie może podnieść frekwencję.

4 maja 2017 roku

Lekarzy coraz mniej, rośnie też ich wiek

W woj. lubuskim jest coraz mniej lekarzy, a do tego rośnie ich wiek. Problem się pogłębia, bo absolwenci kierunków medycznych nie chcą robić specjalizacji i pracować w regionie - poinformował prezes Lubuskiego Związku Lekarzy POZ Porozumienie Zielonogórskie Marek Twardowski.

30 kwietnia 2017 roku

Podstacje tramwajowe mogłyby ładować elektrobusy

Bolesław Knapik z zarządu Tramwajów Śląskich powiedział , że spółka może zwiększyć wartość mocy zamówionej, a także niewielkimi nakładami przystosować posiadane podstacje do dodatkowego olicznikowania i zasilania autobusów elektrycznych podczas przerw w ich kursach. Podobne rozwiązania rozważają krakowskie tramwaje