tag

samorząd

25 maja

Samorządy podpisały listy intencyjne z BGK w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

W programie preferowane będą rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele.Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za m kw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania, stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za m kw.

22 maja

18 maja

12 maja

Wcześniejsze publikacje

Afera reprywatyzacyjna: Szefem komisji weryfikującej został Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest szefem komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji - ogłosiła w czwartek premier Beata Szydło. Jaki zachęca do składania wniosków do komisji by zajęła się konkretnymi nieruchomościami. Chce by każdego miesiąca komisja badała kolejną sprawę.

EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY; Kwieciński: potrzebne większe zaangażowanie samorządów w przedsięwzięcia gospodarcze

Podczas czwartkowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego poświęconej stykowi samorządu i biznesu wiceminister Kwieciński akcentował, że dotychczasowy udział samorządów w procesach rozwojowych jest sukcesem polskiej polityki rozwojowej od wielu lat. Samorządy bardzo silnie uczestniczą np. w budowaniu infrastruktury, zarządzaniu procesami zdrowia czy edukacji

Referendum konstytucyjne i wybory samorządowe razem?

Jest pomysł, by referendum konstytucyjne przeprowadzić w dniu przypadających w 2018 roku wyborów samorządowych - powiedział w poniedziałek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. W jego ocenie, takie rozwiązanie może podnieść frekwencję.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 kwietnia 2017 roku

Podstacje tramwajowe mogłyby ładować elektrobusy

Bolesław Knapik z zarządu Tramwajów Śląskich powiedział , że spółka może zwiększyć wartość mocy zamówionej, a także niewielkimi nakładami przystosować posiadane podstacje do dodatkowego olicznikowania i zasilania autobusów elektrycznych podczas przerw w ich kursach. Podobne rozwiązania rozważają krakowskie tramwaje

29 kwietnia 2017 roku

Barszcz: samorządy za grunt przekazany na Mieszkanie plus dostaną lokale

Żadne z mieszkań budowanych w ramach rządowego programu Mieszkanie plus nie będzie z założenia mieszkaniem komunalnym. Inaczej będzie z mieszkaniami, które samorządy otrzymają jako rozliczenie wartości gruntu w inwestycji. To one będą później decydować o ich dalszym przeznaczeniu. Przykładowo prezydent Katowic ma zamiar przeznaczyć je dla najlepszych studentów - powiedział prezes BGKN Mirosław Barszcz.

21 kwietnia 2017 roku

200 mln zł na odtworzenie przyrody na zniszczonych terenach

Ruszył konkurs na wsparcie prac nad rekultywacją terenów zdegradowanych. Samorządy oraz regionalne dyrekcje ochrony środowiska mogą otrzymać na ten cel od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aż 200 mln zł

14 kwietnia 2017 roku

W marcu podaż pieniądza mniejsza o 1,3 mld zł

W marcu br. podaż pieniądza zmniejszyła się o 1,3 mld zł - podał w piątek NBP. Do zmniejszenia, według banku centralnego, przyczyniły się spadki depozytów i innych zobowiązań banków wobec przedsiębiorstw oraz niemonetarnych instytucji finansowych.

13 kwietnia 2017 roku

Ptasia Grypa w Poznaniu: Straty wyniosły 22 mln złotych

22 mln zł wyniosły łącznie koszty związane z likwidacją na terenie powiatu poznańskiego ognisk ptasiej grypy. W wyniku działań służb zabito ponad 627 tys. sztuk kur, brojlerów i indyków oraz prawie 1 tys. sztuk drobiu w przydomowych gospodarstwach.

12 kwietnia 2017 roku

Polski Fundusz Rozwoju przyspieszy rozwój średnich miast

Polski Fundusz Rozwoju inwestuje w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Zgodnie z przyjęta strategią PFR prowadzi programy sprzyjające zwiększeniu długoterminowego potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Polski oraz wyrównywaniu szans i ochronie środowiska naturalnego. Inwestycje infrastrukturalne są jednym z priorytetów Grupy PFR.

6 kwietnia 2017 roku

Już w tym roku pierwsze lokale z Programu Mieszkanie+

Podpisano ponad 70 listów intencyjnych na wybudowanie 20 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie plus, pierwsze mieszkania mają być gotowe pod koniec tego roku - mówił w Sejmie wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński

7 marca 2017 roku

Warszawa będzie refundować in vitro

Warszawa chce od jesieni refundować zabiegi in vitro; uchwała rady miasta w tej sprawie ma zostać przyjęta w kwietniu. Program ma zapewniać dofinansowanie nawet do 80 proc. jednej procedury in vitro. Stołeczna PO szacuje, że z programu skorzysta ok. 2,5 tys. warszawiaków.

7 marca 2017 roku

Warszawa: Kidawa-Błońska zastąpi Gronkiewicz-Waltz?

Jeżeli się potwierdzi, że mam największe szanse, nie będę się uchylała - tak Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) odpowiedziała na pytanie, czy w wyborach samorządowych będzie kandydować na prezydenta Warszawy. Jak podkreśliła, jest zainteresowana tym, by PO wygrała wybory w stolicy.