tag

telefonia

17 czerwca

23 maja

22 maja

19 maja

Wcześniejsze publikacje

Orange prezentuje nowe cenniki usług roamingowych - ile zapłacą klienci po 15 czerwca?

fot. Fratria

15 czerwca 2017 oznacza poważne zmiany na arenie telefonii komórkowej - po negocjacjach na forum UE operatorzy komórkowi zgodzili się na otwarcie na wspólny rynek i od tej daty operatorzy komórkowi mają rozliczać prowadzenie rozmów i wysyłanie wiadomości według stawek i zasad obowiązujących w ofercie, z której korzysta klient. Jeśli więc korzystamy z taryfy z nielimitowanymi rozmowami - za zagraniczne połączenia nie powinniśmy zapłacić ani grosza.

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 marca 2017 roku

Nowa metoda cyberataków - przestępcy uderzają w smartfony

W ciągu roku liczba cyberataków wymuszających okup wzrosła ponaddwukrotnie, a liczba zainfekowanych smartfonów nawet trzykrotnie – wynika z raportu CERT Orange Polska. W 2016 roku zespół monitorujący bezpieczeństwo w sieci Orange notował blisko 50 poważnych incydentów bezpieczeństwa dziennie. Eksperci alarmują, że w tym roku cyberprzestępcy nie odpuszczą. Przewidują dalszy wzrost ataków z wykorzystaniem internetu rzeczy i mediów społecznościowych.

16 lutego 2017 roku

Kultowa Nokia wróci do sprzedaży

Nokia 3310 - ten telefon zna chyba większość dorosłych Polaków. Choć swoją premierę miał dokładnie 17 lat temu, to do dziś wielu wspomina go z łezką w oku, uważając za jeden z najbardziej niezawodnych telefonów, z jakimi mieli do czynienia.

1 grudnia 2016 roku

Banki szukają pieniędzy - policzą za SMS

Banki szukają w naszych kieszeniach dodatkowych pieniędzy. Odbywa się to dzięki prowizjom i obniżaniu do niskiego poziomu oprocentowania lokat. Są też inne sposoby: np. bank BZ WBK od sierpnia wprowadził opłaty za SMS-y autoryzacyjne - pisze "Gazeta Wyborcza".

3 listopada 2016 roku

Cyfrowa rewolucja w komunikacji

20 lat temu, 16 września 1996 roku w Polsce wykonano pierwsze połączenie cyfrowe. Wtedy zaczęła się rewolucja, która wciąż daje Polakom wolność w komunikacji, poczucie bezpieczeństwa oraz niezliczone możliwości: dostęp do wiedzy, edukacji, ułatwia prowadzenie biznesu. A wszystko za sprawą sieci ERA GSM, dzisiaj T-Mobile.

24 października 2016 roku

20 faktów na #20latmobile

Firma doradcza PwC, wraz z raportem: „Technologie mobilne w nowoczesnej Polsce – odpowiedzialny rozwój i równe szanse” przygotowała 20 faktów związanych z rynkiem telekomunikacyjnym i technologii mobilnej i tego, jak wpływają oraz jaki wpływ będą mieć na polską gospodarkę.

24 października 2016 roku

Dwie dekady telefonii mobilnej

2 dekady temu rozpoczęła się w Polsce era telefonii mobilnej GSM. Jak zmieniło się przez ten czas nasze życie?

13 października 2016 roku

Ogromny wzrost zagrożeń dla urządzeń mobilnych

Ponad trzykrotny wzrost próbek mobilnego złośliwego oprogramowania odnotował CERT Orange Polska w pierwszej połowie 2016 r. - dowiedziano się. Według ekspertów w br. możemy mieć do czynienia z rekordową liczbą ataków na smartfony i tablety.

22 września 2016 roku

Niedługo znikną ostatnie budki telefoniczne

Budki telefoniczne być może wkrótce znikną całkowicie, bowiem Orange Polska, która zarządza publicznie dostępnymi automatami zapowiedziała, że likwidacja ostatnich sztuk według planów ma nastąpić w 2017 roku.

30 czerwca 2016 roku

O wizycie u lekarza NFZ przypomni SMSem

Od 1 lipca mazowiecki NFZ będzie przypominał pacjentowi o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza specjalisty, wysyłając do niego SMS. Na Mazowszu w pierwszym kwartale roku na umówione wizyty nie zgłosiło się 8,5 tys. pacjentów. W skali roku daje to 35 tys. wizyt.

28 marca 2016 roku

Mobilni mają przewagę

Komórki nie wyeliminowały zupełnie z rynku telefonów stacjonarnych, ale znacznie ograniczyły ich popularność. Podobnie będzie z internetem mobilnym, który zyskuje na znaczeniu kosztem łączy stacjonarnych

29 października 2015 roku

Parlament Europejski zniósł roaming

Parlament Europejski przyjął wczoraj Rozporządzenie ustanawiające środki gwarantujące równy dostęp do sieci i znoszący opłaty za roaming. Rozporządzenie wejdzie w życie w 3 dni po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, co prawdopodobnie będzie miało miejsce w listopadzie br.

16 sierpnia 2015 roku

Aukcja LTE idzie w złym kierunku dla telekomów i konsumentów

Aukcja częstotliwości LTE, dzięki której w Polsce ma powstać sieć szybkiego internetu mobilnego, idzie w złym kierunku dla konsumentów i telekomów - uważa ekspert BESI Konrad Księżopolski. UKE nie zamierza jednak przerywać aukcji, a szef MAC Andrzej Halicki jest spokojny o jej przebieg.

26 czerwca 2015 roku

Tańsze rozmowy w UE dzięki kursowi złotego

Od lipca zaczną obowiązywać nowe tabele stawek roamingowych za połączenia komórkowe w Unii Europejskiej. Ceny maksymalne w złotych lekko spadną. Za minutę połączenia z zagranicy Polacy zapłacą nie więcej niż 95 groszy.

19 maja 2015 roku

Wirusy komputerowe - uważaj: Twój telefon także jest zagrożony atakiem

Aż 280 tys. urządzeń dziennie w Polsce jest infekowanych przez złośliwe oprogramowanie – wynika z danych CERT Polska. Najbardziej narażone są nadal komputery z systemem Windows, szczególnie w starszych wersjach. Rośnie jednak także liczba ataków na urządzenia mobilne, zwłaszcza te z Androidem. Wirusy mogą np. przejąć kontrolę nad kontami w mediach społecznościowych lub wykraść dane bankowe. Coraz więcej jest ataków wymuszających okup.