tag

terroryzm

24 kwietnia

21 kwietnia

11 kwietnia

9 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Pozostałe publikacje o tym tagu

22 marca 2017 roku

Cztery osoby zabite w Londynie w ataku koło parlamentu

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w środę koło gmachu parlamentu w centrum Londynu - podała londyńska policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo antyterrorystyczne. Brytyjskie media informują, że atak przeprowadził ekstremista islamski Abu Izzadeen, pochodzący z Jamajki. W rezultacie zamachu odwołane zostało m.in. środowe spotkanie w Londynie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Theresą May

28 stycznia 2017 roku

Prezydent Trump zamyka granice Ameryki dla islamskich terrorystów

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek dekret, który zawiesza przyjmowanie przez USA islamskich uchodźców, w tym z Syrii. Celem dekretu, jak podkreślił Donald Trump, jest zapobieżenie przenikaniu do USA "radykalnych islamskich terrorystów".

21 grudnia 2016 roku

Francja: Większe zagrożenia to większe wydatki

Szef sztabu francuskich sił zbrojnych generał Pierre de Villiers wezwał dziś na łamach "Les Echos" do zwiększenia wydatków na obronność, by lepiej zwalczać ekstremistów z Państwa Islamskiego i autorytarne reżimy, które coraz bardziej polegają na sile armii.

18 sierpnia 2016 roku

Angela Merkel neguje związek między imigracją a terroryzmem

Kanclerz Angela Merkel powiedziała na wiecu wyborczym w Neustrelitz w Meklemburgii, że nie istnieje związek pomiędzy napływem uchodźców do Niemiec a wzrostem zagrożenia terrorystycznego. Zapewniła, że rząd troszczy się o bezpieczeństwo w kraju.

9 sierpnia 2016 roku

Generał Roman Polko: Mamy bardzo dobre relacje z Turcją. Warto je wykorzystać

Polska ma tradycję dobrych relacji z Turcją. W tym aspekcie możemy być czynnikiem łagodzącym, prowadzącym rozmowy i stabilizującym. Istotne są też nasze działania dyplomatyczne, które muszą doprowadzić do tego, by ustalenia szczytu NATO w Warszawie były realizowane - mówi generał Roman Polko.

27 lipca 2016 roku

Zachodnie media chwalą reakcję władz Niemiec na akty przemocy

Niemieckie władze zasługują na uznanie za proporcjonalny charakter swej odpowiedzi na zagrożenie aktami przemocy - komentuje brytyjski "Financial Times". Dodaje, że Berlin słusznie wyważa między nakazami prawa i porządku a swobodami obywatelskimi.

26 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd chce wysłać rezerwistów do walki z terroryzmem

Rząd Niemiec rozważa powołanie oddziałów rezerwistów, które mogłyby w razie potrzeby wspierać policję w walce z terroryzmem - podał "Bild". Pomysłodawcy wzorują się na Gwardii Narodowej w USA oraz podobnych formacjach we Francji i Wielkiej Brytanii.

25 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

19 lipca 2016 roku

Ubezpieczenie od ryzyka terroryzmu coraz bardziej popularne

Liczba ognisk zapalnych na całym świecie – w tym konfliktów zbrojnych i zamachów – stale rośnie. Po ostatnich wydarzeniach w Nicei czy w listopadzie zeszłego roku w Paryżu, rośnie odczuwany przez społeczeństwo strach przed terroryzmem. Choć Polska jest krajem, który nie doświadczył do tej pory aktów terroru, firmy ubezpieczeniowe odnotowują coraz więcej zapytań o ubezpieczenia w tym zakresie.

29 czerwca 2016 roku

Czesi rekordowo zainteresowani wakacjami w Polsce

Zamachy w Turcji i Egipcie sprawiły, że mieszkańcy Europy coraz częściej omijają niegdyś pękające w szwach kurorty turystyczne w tych krajach. Zyskuje na tym m.in. polska turystyka – na wakacje nad Bałtykiem coraz częściej decydują się np. Czesi.

23 czerwca 2016 roku

Gigantyczna francuska firma płaciła terrorystom z ISIS!

Francuskie przedsiębiorstwo Lafarge, które jest jednym z największych na świecie producentów materiałów budowlanych, płaciła pieniądze Państwu Islamskiemu w zamian za możliwość kontynuowania działalności na terytorium Syrii – donosi dziennik „Le Monde”.