tag

transport

Wczoraj

Przedwczoraj (23 lutego)

22 lutego

21 lutego

Przedsiębiorcy w lepszych nastrojach

Wyliczane przez Główny Urząd Statystyczny wskaźniki koniunktury sygnalizują w lutym poprawę nastrojów przedstawicieli większości sektorów polskiej gospodarki, potwierdzając tezę, że osłabienie dynamiki PKB z drugiej połowy ubiegłego roku miało charakter przejściowy. Z jednej strony rosnący optymizm przedsiębiorców odzwierciedla lepsze wyniki zanotowane w styczniu w przemyśle i budownictwie, z drugiej zaś pozwala na bardziej optymistyczne prognozy na kolejne miesiące i kwartały.

Wcześniejsze publikacje

Za 10 lat milion aut osobowych i ponad połowa autobusów miejskich na tańszy prąd

30 proc. obecnej ceny ma kosztować prąd w taryfie nocnej, kiedy to będzie można ładować samochody elektryczne. Za 10 lat ponad połowa autobusów jeżdżących w miastach ma być napędzana energią eletryczną – zapowiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii w czasie konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska” organizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). A po Polsce ma jeździć milion elektrycznych aut osobowych.

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym PEKAES wzmocnił swoją sieć połączeń w ramach kolejnych inwestycji w rozwój sieci drobnicowej w Europie

Pozostałe publikacje o tym tagu

28 stycznia 2017 roku

NIK: pogorszył się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych

Pogorszył się poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w latach 2014-2015; zarządcy linii kolejowych i zarządcy dróg nie wykonywali należycie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli

26 stycznia 2017 roku

Koleje Mazowieckie chcą wydać na nowe składy ponad 2,2 mld zł

Spółka do 2018 r. chce kupić sześć nowych pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, które przewidziane są do obsługi relacji Warszawa - Działdowo; do 2019 r. planuje zakup 10 nowych dwuczłonowych ezt, przewidzianych do obsługi relacji Radom - Dęblin, Radom - Skarżysko-Kamienna, Radom - Drzewica, Radom - Warka.

23 stycznia 2017 roku

Gaz-System: pierwszy w tym roku statek z LNG zawinął do gazoportu w Świnoujściu

To już 11 dostawa od uruchomienia terminalu w 2015 r. Do Świnoujścia dostarczono już ponad 2 mln metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego. Większość skroplonego gazu jest na terenie terminalu regazyfikowana, czyli poddawana procesowi zmiany stanu skupienia z płynnej na lotną, a następnie przekazana do krajowego systemu przesyłowego

23 stycznia 2017 roku

Austria wprowadziła płacę minimalną. Transport ma problem

Pierwsze tygodnie tego roku pomogą ocenić, w jaki sposób obowiązujące prawo działa w praktyce. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że rząd austriacki bazując na doświadczeniach Niemiec i Francji, planuje w najbliższym czasie wprowadzenie biuletynu informacyjnego poświęconego całej branży transportowej.

23 stycznia 2017 roku

W Suwałkach chcą zbudować lotnisko

Miasto dysponuje gruntami, które pozyskało od Skarbu Państwa. Szacowany koszt budowy to ok. 15 mln zł. W budżecie ma 2017 r. miasto zarezerwowało na ten cel 1 mln zł. Pod koniec grudnia zawarto porozumienie między Aeroklubem Polskim i miastem Suwałki nt. warunków eksploatacji i zrządzania lotniskiem; zarządcą będzie aeroklub.

15 stycznia 2017 roku

Na Pomorzu już wkrótce zaparkujesz dzięki smartfonowi

Inteligentny parking to rozwiązanie, które pomoże mieszkańcom i turystom znaleźć w bardzo szybki sposób wolne miejsce parkingowe. Funkcjonalność pozwala na poprowadzenie użytkownika za pomocą mapy do docelowego miejsca parkingowego. System jest w stanie rozpoznać wielkość samochodu i skierować do najlepszego dla niego miejsca.

14 stycznia 2017 roku

Sprawdź, czy Twoje dziecko będzie podróżowało bezpiecznie

Już w momencie zamawiania transportu rodzice i organizator wyjazdu powinni uprzedzić przewoźnika, o wystosowaniu wniosku w sprawie kontroli przez ITD. Kierowca autokaru może prowadzić swój pojazd przez maksymalnie 10 godzin dziennie - ale tylko dwa razy w tygodniu.Po 4,5-godzinnej jeździe kierowca musi zrobić co najmniej 40-minutową przerwę.

13 stycznia 2017 roku

Ceny transportu i żywności napędziły grudniową inflację

Ceny transportu i żywności podniosły grudniowy wskaźnik inflacji - zauważają analitycy w komentarzach do piątkowych danych GUS. Urząd podał, że w grudniu ceny wzrosły o 0,8 proc. w skali roku i 0,7 proc. mdm. W całym 2016 r. deflacja wyniosła 0,6 proc.

29 grudnia 2016 roku

W 2017 roku PKP PLK ogłoszą przetargi na 12 mld zł

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował w czwartek, że w 2017 r. PKP PLK ogłosi postępowania przetargowe na sumę ok. 12 mld zł. Wartość przetargów ogłoszonych w 2016 r. wyniesie do końca roku ok. 27 mld zł

21 grudnia 2016 roku

Rośnie płaca kierowców samochodów ciężarowych

Branża transportowa to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.O 7 mln zł wzrosły też przychody firm transportowych zatrudniających powyżej 49 pracowników.

1 grudnia 2016 roku

Polak dojeżdża do pracy na luzie

Z badania PageGroup wynika, że w Polsce średni czas dojazdu do pracy wynosi 41 minut. To rezultat zbliżony do średniej europejskiej, która wynosi 42 minuty. 40 proc. polskich badanych spędza w drodze do pracy więcej niż trzy kwadranse.

1 grudnia 2016 roku

BIG Info Monitor: Ponad 250 mln zł długów firm transportowych

W ocenie wywiadowni gospodarczej Bisnode Polska, zaledwie 7,2 proc. firm transportu kołowego jest w bardzo dobrej, a 15 proc. w dobrej kondycji finansowej. Analiza przeprowadzona na próbie przekraczającej 25 tys. polskich firm transportowych pokazuje, że ponad dwie trzecie z nich jest w słabej i bardzo złej kondycji finansowej.