tag

transport

13 sierpnia

Województwo małopolskie zamierza kupić cztery nowe pociągi

Małopolska chce zakupić cztery pociągi elektryczne, każdy składający się z czterech członów. Szacunkowa cena za całe zamówienie wynosi około 100 mln zł. Samorząd małopolski, który posiada 44 pociągi, docelowo chce ich mieć ok. 60, aby nowoczesnym taborem obsłużyć wszystkie linie regionalne. Władze województwa wystąpiły już a aplikacją do unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z którego zakup miałby być współfinansowany

10 sierpnia

9 sierpnia

6 sierpnia

Mniej kradzieży infrastruktury kolejowej

W ubiegłym roku prawie o połowę spadła liczba kradzieży elementów infrastruktury kolejowej - podała Straż Ochrony Kolei. W tym roku strażnicy chcą jeszcze bardziej ograniczyć skalę kradzieży - już 9 tys. razy kontrolowali punkty skupu złomu, odzyskując mienie warte 40 tys. zł. Ujęto 60 złodziei.

Wcześniejsze publikacje

Resort infrastruktury liczy na dalszy wzrost przewozów koleją

Resort przypomina, że w ubiegłym roku liczba pasażerów podróżujących koleją wzrosła o 12 mln, czyli o 4 proc. rok do roku. Według Urzędu Transportu Kolejowego to najlepszy wynik od 2002 r. Według Urzędu Transportu Kolejowego w ubiegłym roku z kolei zdecydowało się skorzystać 292,5 mln pasażerów, podczas gdy rok wcześniej było ich 280,3 mln.

1,5 miliarda złotych na obwodnice na Opolszczyźnie

1,5 mld zł przekaże rząd na budowę pięciu obwodnic w województwie opolskim - poinformował we wtorek na konferencji prasowej wojewoda Adrian Czubak. Dodał, że środki trafią na budowę obwodnic Niemodlina, Kędzierzyna-Koźla, Olesna, Praszki i Myśliny.

Wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych

Wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych dostępny jest w sprzedaży od wtorku. Imienny bilet kosztujący 38 zł uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów rozkładowymi pociągami współpracujących spółek przez jedną dobę.

Pozostałe publikacje o tym tagu

29 lipca 2017 roku

W Bydgoszczy wylądował drugi samolot dla VIP - Gulfstream G550

MON podpisało umowę na dostawę dwóch małych samolotów do przewozu najważniejszych osób w państwie w listopadzie ub. roku. Kontrakt wart jest 440,5 mln zł netto. Umowa obejmuje dostarczenie samolotów w konfiguracji 16-miejscowej, pakietu logistycznego, dokumentacji technicznej, szkolenie pilotów i personelu naziemnego oraz wsparcie eksploatacji

27 lipca 2017 roku

W Australii zbudują superautostradę dla samochodów elektrycznych

Autostrada będzie liczyła 1,8 tys. km; zostaną na niej ulokowane darmowe stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Nowa droga będzie biegła od miejscowości Coolangatta położonej na południu stanu Queensland do miasta Cairns, na północy kraju.

27 lipca 2017 roku

Senat krytycznie o proponowanym przez KE pakiecie mobilności

Według Senatu proponowane zmiany mogą przyczynić się do załamania istotnego sektora polskiej gospodarki, związanej z transportem drogowym. Z kolei w opinii polskiego rządu, jeśli przepisy weszłyby w życie, znacznie pogorszyłoby to pozycję polskich przedsiębiorców na rynku UE, którzy przestaliby być konkurencyjni wobec zachodnich. W Polsce branża transportowa wytwarza 10 proc. krajowego PKB. przewoźników.

27 lipca 2017 roku

UTK: Kolejowe przewozy pasażerskie wzrosły o 5,11% r/r w I półroczu

W samym czerwcu 2017 r. liczba pasażerów i praca przewozowa były wyższe odpowiednio o 5,6% i 12,1% niż w czerwcu 2016. Na wynik wpływ miało duże zainteresowanie podróżami dalekobieżnymi, co przełożyło się również na wzrost średniej odległości przejazdu pasażera o 4 km do 70 km, podał także Urząd

26 lipca 2017 roku

Lotnicze przewozy pasażerskie w I kw. wzrosły o 17 proc.

Lotnicze przewozy pasażerskie w pierwszym kwartale 2017 r. wzrosły o 17 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r. - podał w środę Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Dodano, że najpopularniejszym kierunkiem lotów, podobnie jak w analogicznym okresie 2016 r., była Hiszpania.

21 lipca 2017 roku

GUS: W lipcu kontynuacja korzystnych ocen koniunktury

Dyrektorzy przedsiębiorstw w większości badanych obszarów działalności zgłaszają W lipcu korzystne oceny koniunktury, zbliżone do sygnalizowanych przed miesiącem – wynika z badania GUS „Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach w lipcu 2017 r. „

19 lipca 2017 roku

Łącznie wydatki w programie drogowym wyniosą około 149,5 mld zł

Łączna wartość przewidywanych wydatków na zadania inwestycyjne zapisane w Programie Budowy Dróg Krajowych będzie wynosić około 149,5 mld zł. Na wartość tę składają się wydatki w ramach limitu dostępnego dla perspektywy 2014-2020 (135 mld zł) oraz wydatki w ramach limitu dostępnego dla perspektywy 2007-2013 (14,5 mld zł) - wynika z zapisów w programie.

17 lipca 2017 roku

W połowie września ruszy w kasach kolejowych wspólny bilet

Sprzedaż wspólnego biletu 3 przewoźników kolejowych ruszy w połowie września - powiedział Krzysztof Mamiński prezes PKP S.A. w rozmowie ze Stanisławem Koczotem zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” w „Wywiadzie Gospodarczym” w Telewizji wPolsce.pl.

14 lipca 2017 roku

Bruksela kopiuje polskie rozwiązania dotyczące elektromobilności

W Brukseli przedstawiciele europejskich miast i regionów podpisali deklarację dotyczącą wdrażania na szeroką skalę alternatywnie napędzanych autobusów. To przypomina listy intencyjne, jakie polskie samorządy podpisały w lutym z rządem. Wtedy także chodziło o zakupy elektrycznych autobusów

13 lipca 2017 roku

Litwa popiera budowę trasy "Via Carpatia" w Polsce

Litwa jest zainteresowana realizacją trasy S19 Via Carpatia we wschodniej Polsce, bo widzi w tym projekcie także swoje interesy, m.in. portu w Kłajpedzie - powiedział w czwartek w Białymstoku wiceminister transportu i komunikacji Litwy Riźardas Degutis.

13 lipca 2017 roku

Rośnie liczba pasażerów kolei regionalnych

Z roku na rok rośnie liczba przewiezionych pasażerów oraz ich satysfakcja z jakości usług regionalnych przewozów kolejowych - informuje NIK. Zdaniem Izby poprawy wymaga jednak nadzór samorządów nad bezpieczeństwem przewozów, ich punktualnością i rzetelnym rozpatrywaniem skarg pasażerów.

10 lipca 2017 roku

Resort infrastruktury: efekt ustawy o opłacie paliwowej będzie ogromny

Efekt ustawy podnoszącej opłatę paliwową będzie ogromny; ilość pieniędzy, którą pozyskamy, pozwoli nam rzeczywiście pomóc samorządom w budowie i remontach dróg – powiedział w poniedziałek wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

7 lipca 2017 roku

UTK odmówił zatwierdzenia cennika PKP PLK na rozkład jazdy pociągów 2017/2018

Według Urzędu Transportu Kolejowego główne nieprawidłowości to przyjęcie kosztów niestanowiących kosztów bezpośrednich wynikających z rzeczywistego zużycia infrastruktury kolejowej jako rezultatu przejazdu pociągu lub jego manewrów. PKP PLK poinformowały w przesłanym komunikacie, że spółka przeanalizuje wskazane przez UTK zagadnienia

5 lipca 2017 roku

Lubelskie: Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową części Via Carpatia

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasą komunikacyjną na kierunku północ-południe we wschodniej części Polski i stanowić część międzynarodowej trasy Via Carpatia. Zgodnie z zapowiedzią Andrzeja Adamczyka ministra budownictwa i infrastruktury na budowę trasy zostanie przeznaczone 21 mld zł z przyznanych przez rząd środków finansowych na program budowy dróg

4 lipca 2017 roku

Grupa Raben przejęła niemiecką Busse Logistik

Grupa Raben, której centrala mieści się w Robakowie k/ Poznania, poinformowała we wtorek o podpisaniu umowy ws. przejęcia udziałów niemieckiej Busse Logistik. Firma z siedzibą w Kassel zatrudnia ponad 140 pracowników i prowadzi krajową i międzynarodową działalność transportową.