tag

transport

Przedwczoraj (22 kwietnia)

Jedź bezpiecznie na majowy weekend! Tygodnik „wSieci” z aktualną mapą samochodową Polski z fotoradarami

Samochodowa mapa Polski 2017 z zaznaczonymi punktami, w których stoją działające fotoradary, wraz z oznaczonymi odcinkowymi pomiarami prędkości i fotorejestratorami przejazdu na czerwonym świetle dostępna jest z nowym, „majówkowym” wydaniem tygodnika „wSieci”. Jak zapewniają przedstawiciele Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – sieć funkcjonujących fotoradarów stale się powiększa, zatem warto zdjąć nogę z gazu podczas wiosennych podróży.

W Meksyku duże szanse ma polska branża transportowa

Chcemy, by Meksyk był bramą dla polskich przedsiębiorców w ekspansji na kraje Ameryki Łacińskiej; duże szanse ma branża transportowa, wytwórcy maszyn, sektor przetwórstwa rolno-spożywczego - mówi PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

21 kwietnia

18 kwietnia

14 kwietnia

18 kwietnia wchodzi w życie pakiet przewozowy

18 kwietnia br. wchodzi w życie tzw. pakiet przewozowy, nakładający obowiązek cyfrowej rejestracji przewozu towarów - przypomina w komunikacie resort finansów. Pakiet ma dać budżetowi ok. 1,4 mld zł dodatkowych wpływów w latach 2017 i 2018.

Wcześniejsze publikacje

W tej branży można zarobić duże pieniądze! Ale nie ma chętnych do pracy

Polski transport drogowy to bardzo ważna część naszej gospodarki, który często nazywany jest nawet „polskim przemysłem narodowym”. Nic dziwnego, transport drogowy stanowi od 6,5-10% polskiego PKB, dlatego warto przyjrzeć się pomysłom na walkę z niedoborem wyspecjalizowanych pracowników w tej branży

W tym roku na kolei 190 przetargów wartych ok. 6 mld

Ogłoszenie blisko 190 przetargów na kolei o wartości ok. 6 mld zł oraz podpisanie prawie 300 umów za prawie 26 mld zł zaplanowano do końca tego roku - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Cracovia - nowy prom we flocie PŻB

Jednostka będzie jednorazowo mogła zabrać około 64 samochodów osobowych, 124 samochodów ciężarowych oraz 650 pasażerów i 55 osobową załogę. Obecnie prom wciąż pływa po Morzu Czarnym i zostanie przejęty przez polskiego armatora 16 maja. PŻB zapowiada, że Cracovia będzie pływać na linii Świnoujście - Ystad od końca czerwca br

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 marca 2017 roku

Rynek wszystkich gatunków paliw silnikowych w 2016 r. wzrósł o 13 proc.

Rynek wszystkich gatunków paliw silnikowych w Polsce w 2016 r. wzrósł o 13 proc. w stosunku do 2015 r. - podał Leszek Wieciech, prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Przyczyniły się do tego zmiany w prawie, m.in. pakiet paliwowy i energetyczny – dodał.

28 marca 2017 roku

NASZ WYWIAD: KONGRES INNOWATORÓW 2017: Hyperloop w Polsce – najpierw przewóz towarów, podróże pasażerskie za około dekadę

W Polsce nie ma kolei szybkich prędkości, co paradoksalnie czyni nasz kraj jedną z najlepszych lokalizacji do budowy Hyperloop, całkowicie nowego środka transportu. Dzięki niemu odległość Kraków-Warszawa pozwala on pokonać w niecałe 40 minut, z dojazdami na dworce włącznie - mówi Marek Gutt-Mostowy, prezes i założyciel firmy euroLoop

24 marca 2017 roku

Niemcy wprowadzają opłaty za autostrady

Niemcy, podobnie jak inni kierowcy, będą musieli kupować winiety, ale dostaną zniżkę w podatku drogowym, która będzie dodatkowo powiązana ze spełnianiem norm ekologicznych. Obniżona ma być również cena winiet krótkoterminowych, które są zwykle kupowane przez zagranicznych kierowców.

22 marca 2017 roku

Szmit: budowa Centralnego Portu Lotniczego może kosztować do 30 mld zł

Koszt budowy Centralnego Portu Lotniczego, według szacunków, może wynieść od 20 do 30 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Dodał, że koszty będą zależały m.in. od lokalizacji i jeszcze za wcześnie, by szczegółowo mówić o finansowaniu inwestycji.

21 marca 2017 roku

EBI i BGK finansują budowę Trasy Łagiewnickiej

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) podpisały umowy w sprawie finansowania budowy Trasy Łagiewnickiej (część południowego odcinka wewnętrznej obwodnicy Krakowa) łącznie z nową linią tramwajową. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) – jednego z filarów Planu inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude’a Junckera – poinformował bank BGK.

20 marca 2017 roku

Gowin: powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy

Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

16 marca 2017 roku

Prezes PKP nie widzi potrzeby prywatyzacji spółek z grupy

Nie widzę potrzeby prywatyzowania podmiotów, które wchodzą w skład grupy PKP. Jeżeliby mówić poważnie, czy rozważać koncept prywatyzacji PKP Intercity, to najpierw muszą być spełnione przesłanki formalne - powiedział prezes spółki Krzysztof Mamiński. Jak dodał prywatyzacja spółki PKP Energetyka była błędem

16 marca 2017 roku

1,2 mld zł dofinansowania z UE na drogi w dziewięciu miastach

Dziewięć miast - Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław - otrzyma 1,2 mld zł dofinansowania z UE na 10 inwestycji, które poprawią infrastrukturę drogową - poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

15 marca 2017 roku

Europarlament: Niemieckie plany ws. myta dyskryminują cudzoziemców

W dokumencie eurodeputowani wskazują, że planowany w Niemczech system opłat za autostrady jest sprzeczny z prawem UE, bo pozwala niemieckim kierowcom na odjęcie wysokości poniesionych opłat drogowych od podatku od środków transportowych, podczas gdy rozwiązanie to jest niedostępne dla cudzoziemców.

6 marca 2017 roku

Prezydent: odbudowa wodnych dróg śródlądowych wymaga ogromnych inwestycji

Nowe przepisy umożliwią występowanie o unijne środki na inwestycje służące poprawie żeglowności na rzekach. To jest wejście w te europejskie założenia, które będą prowadziły do odciążenia transportu drogowego, do odciążenia sieci autostrad, (...) jest transportem tańszym, a przede wszystkim jest nieporównywalnie bardziej ekologicznym(...) - powiedział prezydent Andrzej Duda

6 marca 2017 roku

Powołano klaster Luxtorpeda 2.0

Luxtorpeda 2.0 to jeden z projektów flagowych rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Przewiduje on stymulowanie rozwoju produkcji polskich pojazdów szynowych transportu publicznego. Celem powołania klastra jest to, by przedsiębiorstwa z branży kolejowej skupione w klastrze stały się realną siłą wdrażającą założenia programu rozwojowego Luxtorpeda 2.0

5 marca 2017 roku

Szerokie tory do euroterminalu - gdzie zachód łączy się ze wschodem

Terminal logistyczny w Sławkowie (Śląskie), gdzie kończy się wiodący ze wschodu szeroki tor kolejowy, zakłada w tym roku ponad 25-procentowy wzrost liczby przeładowywanych kontenerów. Prognozowany rozwój to efekt nowych połączeń kolejowych, obsługiwanych przez terminal.