tag

ubezpieczenia

Przedwczoraj (25 marca)

Vienna Life wśród laureatów Stevie Awards

Vienna Life została wyróżniona złotą statuetką w kategorii Business Intelligence Solution przez międzynarodową kapitułę plebiscytu Stevie Awards for Sales & Customer Service

23 marca

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej PZU

Na żądanie Skarbu Państwa zmieniony został porządek obrad NWZ, zwołanego na 12 kwietnia, poprzez dodanie punktu w brzmieniu Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej – poinformował PZU w komunikacie.

22 marca

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU

Odwołany przez Radę Nadzorczą prezes PZU, Michał Krupiński, piastował tę funkcję od stycznia 2016 r. W tym czasie największy w tej części Europy ubezpieczyciel kupił akcje jednego z największych banków w Polsce, a rok 2016 zakończył wyjątkowo dobrym wynikiem.

Ruszyła XII edycja konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizuje konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów. W tym roku, uczestnicy będą mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ubezpieczeniami. Patronat nad tą edycją konkursu objęły: Komisja Nadzoru Finansowego oraz Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Patronat medialny objęły: ”Gazeta Bankowa”, tygodnik „w Sieci” oraz portal wGospodarce.pl

21 marca

Link4 stawia pierwszy w Polsce polisomat

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 umieściło na lotnisku w Modlinie pierwszą w Polsce maszynę pozwalającą wykupić ubezpieczenie na podróż – Polisomat – poinformowała firma w komunikacie. Wkrótce pojawią się kolejne tego typu urządzenia na innych polskich lotniskach.

Prezes PZU: przygotowujemy plan budowania oszczędności Polaków

W ramach wspierania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowujemy się na udział w planie budowania oszczędności Polaków - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PZU Michał Krupiński. Dodał, że rozważa też powołanie specjalnego funduszu infrastrukturalnego.

Wcześniejsze publikacje

LINK4 po raz trzeci ubezpieczy rowery w Tesco

W ciągu dwóch lat LINK4 ubezpieczyło 136 tysięcy rowerów w Tesco. W tym roku ochrona LINK4 obejmie ubezpieczenie roweru od kradzieży oraz ubezpieczenie NNW i OC rowerzysty zapewniające pomoc finansową w przypadku uszczerbku na zdrowiu spowodowanym wypadkiem rowerowym i zabezpieczenie finansowe w razie szkód wyrządzonych przez rowerzystę osobom trzecim.

Aviva stawia teraz na prostsze produkty ubezpieczeniowe i bezpośredni kontakt z klientami

Budowanie lojalności klientów poprzez dostarczenie prostszych, intuicyjnych i łatwych w obsłudze produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, dostępnych także on-line do samodzielnej obsługi przez ubezpieczonego zapowiada na ten rok Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce. Aviva podsumowała ubiegły rok i przedstawiła wyniki finansowe grupy w Polsce.

Pozostałe publikacje o tym tagu

9 marca 2017 roku

Ergo Hestia na drodze zrównoważonego rozwoju

Grupa Ergo Hestia zaprezentowała wyniki 25-letniej działalności na rynku ubezpieczeń. Zarówno tych biznesowych, jak i tych spoza głównej działalności finansowej grupy.

9 marca 2017 roku

LINK4 nawiązał współpracę z Home Broker

LINK4 zaoferuje klientom Home Broker specjalną zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne zawarte za pośrednictwem Open Brokers, które odpowiada także za obsługę klientów w zakresie ubezpieczeń.

22 lutego 2017 roku

1,76 mln osób posiadało na koniec września 2016 r. prywatne ubezpieczenia zdrowotne

Po trzech kwartałach 2016 roku, liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zwiększyła się, licząc rok do roku, o 28 proc. i osiągnęła liczbę 1,76 mln. Składka przypisana brutto wyniosła 399,1 mln zł – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń – informuje Polska Izba Ubezpieczeń (PIU).

15 lutego 2017 roku

PZU będzie sprzedawać dotowane przez państwo polisy dla rolników

PZU podpisało umowę z Ministerstwem Rolnictwa na sprzedaż dotowanych ubezpieczeń dla rolników. Kontrakt opiewa na największą kwotę w historii 10-letniego systemu obowiązkowych ubezpieczeń upraw ze wsparciem Skarbu Państwa - poinformowało PZU. Polisy będą dostępne od kwietnia

8 lutego 2017 roku

Zmiany w Radzie Nadzorczej PZU

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU powołało do rady nadzorczej ubezpieczyciela Łukasza Świerżewskiego, Agatę Górnicką, Pawła Góreckiego i Bogusława Banaszaka.

19 stycznia 2017 roku

Prezes PZU zapowiada kontynuację planu cięcia kosztów w firmie

Davos pokazuje, że zmienia się myślenie o gospodarce - powiedział PAP prezes Grupy PZU Michał Krupiński. Poinformował, że w przyszłym tygodniu zostaną złożone do KNF dokumenty o zgody ws. przejęcia Pekao. Krupiński przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym

11 stycznia 2017 roku

Prezes PZU Michał Krupiński Ubezpieczeniowym Menedżerem Roku „Gazety Bankowej”

Prezesi i przedstawiciele zarządów wiodących firm ubezpieczeniowych, które znalazły się w gronie zwycięzców konkursu „Gazety Bankowej” spotkali się na wyjątkowej uroczystości, podczas której wręczono nagrody przyznawane od kilku lat „Przyjaznym Firmom Ubezpieczeniowym”. Nagrodę Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2016 odebrał Michał Krupiński, prezes PZU S.A.

9 stycznia 2017 roku

Polacy na emeryturę odkładają rzadziej niż...mieszkańcy niektórych krajów afrykańskich

W Polsce tylko 16 proc. obywateli odkłada z myślą o emeryturze, robi to natomiast jeden na czterech Litwinów, a na Słowacji, jak i w Czechach, na emeryturę odkłada prawie 40 proc. obywateli. W ostatnim roku mniej niż połowa Polaków oszczędziła jakiekolwiek środki – to gorzej nie tylko niż na Białorusi, ale nawet… w afrykańskiej Botswanie czy Kenii.

30 grudnia 2016 roku

Jak ubezpieczać wyjazdy górskie?

Ubezpieczenie wyjazdów górskich powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb i miejsca, do którego jedziemy. We Francji czy w Niemczech za ratunek raczej nie zapłacimy, natomiast w Alpach austriackich czy włoskich już tak - wskazuje Rzecznik Finansowy.

29 grudnia 2016 roku

Rok 2016 należał do ubezpieczeń majątkowych, 2017 zdominują życiówki?

Taniej nie będzie, taniej już było. Rok 2017 będzie rokiem kolejnych podwyżek. Branża już je zapowiedziała, robiąc sobie tym samym miejsce na konsekwencję w pierwszych miesiącach nowego roku. Emocje nie będą już jednak takie silne, a po świątecznej przerwie, z pełnymi brzuchami i nastawieniem raczej na spełnianie marzeń i noworocznych postanowień, chęci walki ze światem są też mniejsze. Same podwyżki będą również delikatniejsze. Oby...

21 grudnia 2016 roku

Niższe koszty rezygnacji z polisolokat

Obniżenie od nowego roku opłaty likwidacyjnej dla tzw. polisolokat przewiduje zawarte porozumienie między Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów a towarzystwami ubezpieczeniowymi. Umowy te dotyczą wszystkich klientów posiadających aktywne polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, które objęte są wysokimi kosztami rezygnacji.

20 grudnia 2016 roku

Za straty z poniedziałkowego zamachu zapłaci Niemiecki Fundusz Gwarancyjny

Ciężarówka użyta do zamachu, miała polskiego właściciela i była ubezpieczona przed polskie firmy – polską spółkę Allianza i Compensę. Jednak fakt, że sprawcą był zamachowiec, który auto ukradł i zamordował kierowcę, sprawia, że odpowiedzialność przechodzi na Niemiecki Fundusz Gwarancyjny