tag

ubezpieczenia

21 kwietnia

20 kwietnia

18 kwietnia

13 kwietnia

Będzie bardzo trudno przekonać Polaków do oszczędzania na emeryturę

Większość Polaków wie i ma świadomość, że bez dodatkowych oszczędności ich emerytura wypłacana z I filaru będzie bardzo niska. Pomimo to należymy do najmniej oszczędnych Europejczyków. Stopa budżetu gospodarstwa domowego, która jest odkładana wynosi w Polsce 2 proc., na Węgrzech 5 proc., w Czechach 6 proc., a w Niemczech 10 proc.

Rok na zmiany w ubezpieczeniach

Polska ma niecały rok, aby dostosować krajowe przepisy do unijnych regulacji, które nakazują między innymi dokładne informowanie klientów o oferowanym produkcie ubezpieczeniowym oraz charakterze wynagrodzenia pobieranym przez pośrednika. Zdaniem branży to kompromisowe rozwiązanie – w odróżnieniu od propozycji zgłoszonej przez UOKiK, który chce całkowicie zakazać pośrednikom pobierania wynagrodzenia od ubezpieczycieli.

Wcześniejsze publikacje

Banking Forum i Insurance Forum; Banki: tempo zmian coraz większe

Specyfika funkcjonowania banków w obecnej sytuacji polega na tym, by nadążać za zamianą i błyskawicznie pozbywać się starych, niepotrzebnych rozwiązań. Według niego jeszcze nie tak dawno proporcje były całkiem inne: teraz zmiana to aż 85 proc. działalności banków, kilkanaście lat temu było to 15 proc.

Pozostałe publikacje o tym tagu

30 marca 2017 roku

Ubezpieczenie w razie boreliozy oraz assistance dla zwierząt domowych

Po dwóch latach od wprowadzenia innowacyjnej polisy na wypadek kradzieży roweru, LINK4 wraz z Tesco wprowadzają kolejne nowości – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków wraz z ubezpieczeniem na wypadek powikłań po ukąszeniu kleszcza i innych owadów oraz polisę assistance dla zwierząt domowych.

28 marca 2017 roku

GAZETA BANKOWA: Cnota warta miliardy

Tego jeszcze nie było: instytucje finansowe zgłosiły się do urzędu, który nałożył na nie dotkliwe obowiązki, i poprosiły o więcej. Ubezpieczyciele zgodzili się stracić dwa miliardy złotych, aby zadowolić klientów

27 marca 2017 roku

Warta osiągnęła w 2016 r. wzrost przypisu składki o 15 proc.

Warta osiągnęła w 2016 r. wzrost przypisu składki o niemal 15 proc., osiągając poziom 4,12 mld zł. Łącznie TUiR „WARTA” S.A. i TUnŻ „WARTA” S.A. zebrały w ubiegłym roku 4,86 mld zł - informuje spółka w komunikacie. Wartość wypłaconych odszkodowań i świadczeń netto przekroczyła 3,28 mld zł

25 marca 2017 roku

Vienna Life wśród laureatów Stevie Awards

Vienna Life została wyróżniona złotą statuetką w kategorii Business Intelligence Solution przez międzynarodową kapitułę plebiscytu Stevie Awards for Sales & Customer Service

23 marca 2017 roku

Skarb Państwa chce zmian w Radzie Nadzorczej PZU

Na żądanie Skarbu Państwa zmieniony został porządek obrad NWZ, zwołanego na 12 kwietnia, poprzez dodanie punktu w brzmieniu Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej – poinformował PZU w komunikacie.

22 marca 2017 roku

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU

Odwołany przez Radę Nadzorczą prezes PZU, Michał Krupiński, piastował tę funkcję od stycznia 2016 r. W tym czasie największy w tej części Europy ubezpieczyciel kupił akcje jednego z największych banków w Polsce, a rok 2016 zakończył wyjątkowo dobrym wynikiem.

22 marca 2017 roku

Ruszyła XII edycja konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”

Już po raz dwunasty Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizuje konkurs ekonomiczny dla gimnazjalistów. W tym roku, uczestnicy będą mogli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ubezpieczeniami. Patronat nad tą edycją konkursu objęły: Komisja Nadzoru Finansowego oraz Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa. Patronat medialny objęły: ”Gazeta Bankowa”, tygodnik „w Sieci” oraz portal wGospodarce.pl

21 marca 2017 roku

Link4 stawia pierwszy w Polsce polisomat

Towarzystwo ubezpieczeniowe Link4 umieściło na lotnisku w Modlinie pierwszą w Polsce maszynę pozwalającą wykupić ubezpieczenie na podróż – Polisomat – poinformowała firma w komunikacie. Wkrótce pojawią się kolejne tego typu urządzenia na innych polskich lotniskach.

21 marca 2017 roku

Prezes PZU: przygotowujemy plan budowania oszczędności Polaków

W ramach wspierania Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowujemy się na udział w planie budowania oszczędności Polaków - zapowiedział w rozmowie z PAP prezes PZU Michał Krupiński. Dodał, że rozważa też powołanie specjalnego funduszu infrastrukturalnego.

15 marca 2017 roku

LINK4 po raz trzeci ubezpieczy rowery w Tesco

W ciągu dwóch lat LINK4 ubezpieczyło 136 tysięcy rowerów w Tesco. W tym roku ochrona LINK4 obejmie ubezpieczenie roweru od kradzieży oraz ubezpieczenie NNW i OC rowerzysty zapewniające pomoc finansową w przypadku uszczerbku na zdrowiu spowodowanym wypadkiem rowerowym i zabezpieczenie finansowe w razie szkód wyrządzonych przez rowerzystę osobom trzecim.

13 marca 2017 roku

Aviva stawia teraz na prostsze produkty ubezpieczeniowe i bezpośredni kontakt z klientami

Budowanie lojalności klientów poprzez dostarczenie prostszych, intuicyjnych i łatwych w obsłudze produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, dostępnych także on-line do samodzielnej obsługi przez ubezpieczonego zapowiada na ten rok Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce. Aviva podsumowała ubiegły rok i przedstawiła wyniki finansowe grupy w Polsce.

11 marca 2017 roku

Bogucki: wciąż za mało ubezpieczeń upraw i zwierząt

Choć jest obowiązek ubezpieczenia 50 proc. upraw, a za ich brak grożą sankcje, to w praktyce nie jest to przestrzegane. Według danych resortu rolnictwa, w 2015 r. rolnicy zawarli 139 tys. umów ubezpieczenia. Ubezpieczeniem objętych jest ok. 20 proc. gruntów rolnych. Dopłata budżetu do składek wyniosła 173 mln zł (budżet przewidywał 200 mln zł). Ubezpieczono 2,8 mln ha i 1,3 mln zwierząt.

9 marca 2017 roku

Ergo Hestia na drodze zrównoważonego rozwoju

Grupa Ergo Hestia zaprezentowała wyniki 25-letniej działalności na rynku ubezpieczeń. Zarówno tych biznesowych, jak i tych spoza głównej działalności finansowej grupy.

9 marca 2017 roku

LINK4 nawiązał współpracę z Home Broker

LINK4 zaoferuje klientom Home Broker specjalną zniżkę na ubezpieczenie komunikacyjne zawarte za pośrednictwem Open Brokers, które odpowiada także za obsługę klientów w zakresie ubezpieczeń.