tag

uchodźcy

19 maja

18 maja

14 maja

Łapiński: Uchodźcom pomagać na miejscu

Uchodźcom należy pomagać na miejscu, trzeba skupić się na rozwiązaniu konfliktu w Syrii - mówił w niedzielę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Ocenił też, że zmianę stanowiska Platformy Obywatelskiej w sprawie przyjmowania uchodźców można nazwać "saltem Schetyny".

4 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

Bruksela chce karać obcinaniem funduszy UE za nieprzyjmowanie uchodźców

Państwa UE, które odmówią udziału w relokacji uchodźców w sytuacji kryzysu migracyjnego, nie powinny być uprawnione do części wypłat z funduszy strukturalnych i inwestycyjnych - zakłada projekt raportu europarlamentu w sprawie reformy polityki azylowej. "Gotówka może być najlepszym argumentem" – argumentują autorzy projektu

Ponad połowa Polaków przeciw przyjmowaniu uchodźców

Młodzi ludzi są mniej przychylnie nastawieni do przyjmowania uchodźców niż starsi - ok. 62 proc. osób w wieku poniżej 35 lat jest temu przeciwnych, podczas gdy wśród starszych podobnego zdania jest od 48 proc. do 52 proc. respondentów

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 października 2016 roku

Węgry: „miażdżące zwycięstwo” partii Orbana referendum ws. zgody na reguły UE w przyjmowaniu uchodźców

Za "miażdżące zwycięstwo" przeciwników kwot osiedlania imigrantów uznał w niedzielę wiceszef rządzącej na Węgrzech partii Fidesz Gergely Gulyas referendum w tej sprawie. Premier Węgier Viktor Orban po oddaniu głosu w referendum ws. obowiązkowych kwot relokacji uchodźców, że najważniejsze, by padło w nim więcej głosów na "nie". Jeśli tak się stanie, zapowiedział konsekwencje prawne. Cząstkowe wyniki mają być znane jeszcze w niedzielę wieczorem, a ostateczne - w drugiej połowie przyszłego tygodnia.

28 września 2016 roku

Kardynał Marx poparł politykę migracyjną Angeli Merkel

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx poparł politykę migracyjną rządu kanclerz Angeli Merkel i ostrzegł katolików przed kierowaniem się strachem przed obcymi. Jego zdaniem Europie potrzebna jest "kultura współżycia".

27 września 2016 roku

Ambasador USA: UE może liczyć na pomoc OBWE ws. uchodźców

Liderzy UE muszą wspólnie szukać rozwiązania kryzysu uchodźczego, nawet jeśli jest to niepopularne politycznie, i przyznać, że wymaga to czasu. W dłuższej perspektywie UE może liczyć na pomoc OBWE w tej sprawie - powiedział ambasador USA przy OBWE Daniel Baer.

26 września 2016 roku

Obóz dla imigrantów w Calais zostanie zlikwidowany

Prezydent Francois Hollande potwierdził podczas wizyty w Calais, że Francja całkowicie zlikwiduje powstałe w tym mieście obozowisko dla migrantów nazywane "dżunglą" i zaapelował do Wielkiej Brytanii, by pomogła w "humanitarnym wysiłku".

13 września 2016 roku

CBOS: ponad połowa Polaków nie zgadza się na przyjmowanie uchodźców

58 proc. ankietowanych przez CBOS nie zgadza się na przyjmowanie przez Polskę uchodźców z krajów objętych konfliktami zbrojnymi, za ich przyjmowaniem jest 38 proc. badanych; z czego 34 proc. opowiada się za czasowym schronieniem, a 4 proc. zgadza się na ich osiedlenie w Polsce.

29 sierpnia 2016 roku

Do 500 plus mają też prawo cudzoziemcy ze statusem uchodźcy

Do świadczenia 500 plus uprawnieni są cudzoziemcy, którzy mają prawo do pracy w Polsce, m.in. osoby ze statusem uchodźcy lub ochroną uzupełniającą - przypomina MRPiPS. Rzecznik praw dziecka twierdzi, że przepisy w tej kwestii są niejasne i apeluje o zmienienie ich.

25 lipca 2016 roku

Niemiecki rząd: nie wszyscy uchodźcy są terrorystami

Rząd Niemiec przestrzegł przed podejrzewaniem wszystkich uchodźców o terroryzm. Zastępczyni rzecznika rządu Ulrike Demmer oświadczyła, że zagrożenie terroryzmem wśród uchodźców nie jest ani większe, ani mniejsze niż w innych grupach społecznych.

14 lipca 2016 roku

Szef MSW Austrii nie zgadza się na pozwolenia na pracę dla uchodźców

Minister spraw wewnętrznych Austrii Wolfgang Sobotka odrzucił w opublikowanym w czwartek wywiadzie propozycję Komisji Europejskiej w sprawie reformy unijnego systemu azylowego, która przewiduje m.in. przyznawanie pozwoleń na pracę osobom starającym się o azyl.

4 lipca 2016 roku

Eksperci: Unia Europejska musi zmienić politykę azylową

Strefa Schengen, gwarantująca swobodny przepływ ludzi, jest jednych z filarów wspólnoty europejskiej - podkreślają eksperci. Wskazują jednocześnie na potrzebę reformy polityki azylowej, która pozwoli na skuteczne rozwiązanie kryzysu migracyjnego.