tag

Wenezuela

1 czerwca

Kraje OPA bezradne wobec kryzysu w Wenezueli

Nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) poświęcone rozwiązaniu kryzysu w Wenezueli zakończyło się w środę w Waszyngtonie bez osiągnięcia porozumienia.

29 maja

21 kwietnia

20 kwietnia

Wcześniejsze publikacje

To już jest koniec - Wenezuela zawieszona w Mercosur

Cztery kraje założycielskie Mercosur zawiesiły członkostwo Wenezueli w tej międzynarodowej organizacji gospodarczej za nieprzestrzeganie zasad wspólnego rynku - podała dziś AFP, powołując się na źródło w brazylijskim rządzie.

Pozostałe publikacje o tym tagu

16 lutego 2016 roku

Eksperci: Zamrożenie produkcji ropy nie podbije cen surowca

Rosja i Arabia Saudyjska uzgodniły we wtorek w Dausze zamrożenie pułapu wydobycia ropy. Nie podbije to jednak cen surowca, które utrzymują się na rekordowo niskim poziomie ze względu na kryzys nadpodaży - ocenili w rozmowie z AFP eksperci sektora naftowego

8 grudnia 2014 roku

Raj Hugo Chaveza upadł: Wenezuela ogłosi bankructwo

Wenezuela - socjalistyczny raj herosa współczesnej lewicy Hugo Chaveza - upadł. W kraju już zaczęły pojawiać się przerwy w dostawie prądu, zaś państwo, które 15 lat temu było uważane za Szwajcarię Ameryki Południowej teraz jest obszarem biedy i nędzy.

26 sierpnia 2014 roku

Władze Wenezueli zachipują obywateli kupujących chleb

Bohaterskie władze Wenezueli śmiało opierając się amerykańskim imperialistom oraz wewnętrznym spekulantom dzielnie walczą z problemami, które same wytworzyły i gaszą pożary, które sami wywołali. Tym razem obszarem walki jest sklep i zakup chleba. Wprowadzając nowoczesne technologie Wenezuela chce chipować każdego nabywcę tego rzadkiego dobra.

24 lutego 2014 roku

W Wenezueli też zaczęła się rewolucja

Ruch uliczny w niektórych dzielnicach Caracas został dziś sparaliżowany, gdy opozycyjni demonstranci wznieśli barykady ze śmieci i gruzu na przelotowych arteriach, kontynuując protest rozpoczęty prawie dwa tygodnie temu.

16 maja 2013 roku

Rząd winą za brak papieru toaletowego obarcza opozycję

Najpierw Wenezuelczykom zaczęło brakować mleka, masła, kawy i mąki kukurydzianej. Teraz kryzys się pogłębił, bo zabrakło również papieru toaletowego. Socjalistyczny rząd winą za ten ubolewania godny stan rzeczy tradycyjnie obciąża swych politycznych oponentów.

7 marca 2013 roku

Śmierć Chaveza osłabi pozycję Moskwy w Ameryce Łacińskiej

"Wiedomosti" nazywają Chaveza "wodzem antyzachodniej międzynarodówki". "Chavez przekształcił swój kraj w polityczny sztab światowego antykapitalistycznego i antyamerykańskiego populizmu, który udzielał politycznego i gospodarczego poparcia bliskim duchowo siłom politycznym"

6 marca 2013 roku

Wpływ śmierci Hugo Chaveza na rynki ropy

Gigantyczne wenezuelskie zasoby ropy naftowej nie zaleją w najbliższym czasie globalnych rynków, a wpływ na ceny będzie w najbliższej przyszłości ograniczony.

6 marca 2013 roku

Hugo Chavez nie żyje

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zmarł we wtorek w szpitalu wojskowym w Caracas. Przegrał walkę z rakiem, z którym zmagał się od połowy 2011 roku. O jego śmierci poinformował wiceprezydent Nicolas Maduro.