tag

Wenezuela

12 sierpnia

Trump zagroził Wenezueli interwencją militarną

Według Białego Domu prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zaproponował w piątek przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z Trumpem, ale propozycja została odrzucona. W opublikowanym komunikacie podkreślono, że prezydent USA będzie chętnie rozmawiać z przywódcą Wenezueli "kiedy w tym kraju przywrócona zostanie demokracja"

8 sierpnia

Wenezuela: "Atak hakerski wymierzony w dyktaturę"

Grupa hakerów dokonała cyberataku na stroną internetową rządu Wenezueli - informuje we wtorek nad ranem portal BBC. Celem operacji, wymierzonej w "dyktaturę" prezydenta Nicolasa Maduro, było okazanie wsparcia żołnierzom, którzy zaatakowali bazę wojskową.

1 sierpnia

31 lipca

Wcześniejsze publikacje

Wenezuela: Armia zbojkotuje wybory?

Jeden z głównych liderów opozycji w Wenezueli Leopoldo Lopez zwrócił się w środę do armii, by nie popierała planu prezydenta kraju Nicolasa Maduro przeprowadzenia wyborów do Zgromadzenia Konstytucyjnego.

Jak dorabiają do swoich pensji niektórzy dyplomaci?

Ponad rok trwało śledztwo służb i dziennikarzy amerykańskich w wyniku którego ujawniono nielegalny handel jak najbardziej legalnymi paszportami wydawanymi obywatelom Iraku, Syrii, i innych państw, a także członkom organizacji terrorystycznych takich jak Hezbollah za sowitą opłatą przez urzędników Ambasady Wenezueli z Bagdadzie. Jak potwierdziły to wyniki tego śledztwa wszystko to odbywało się nie tylko za zgodą, lecz z pełnym poparciem ambasadora tego państwa Jonathana Velasco oraz wysokich urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Caracas

Pozostałe publikacje o tym tagu

2 grudnia 2016 roku

To już jest koniec - Wenezuela zawieszona w Mercosur

Cztery kraje założycielskie Mercosur zawiesiły członkostwo Wenezueli w tej międzynarodowej organizacji gospodarczej za nieprzestrzeganie zasad wspólnego rynku - podała dziś AFP, powołując się na źródło w brazylijskim rządzie.

16 lutego 2016 roku

Eksperci: Zamrożenie produkcji ropy nie podbije cen surowca

Rosja i Arabia Saudyjska uzgodniły we wtorek w Dausze zamrożenie pułapu wydobycia ropy. Nie podbije to jednak cen surowca, które utrzymują się na rekordowo niskim poziomie ze względu na kryzys nadpodaży - ocenili w rozmowie z AFP eksperci sektora naftowego

8 grudnia 2014 roku

Raj Hugo Chaveza upadł: Wenezuela ogłosi bankructwo

Wenezuela - socjalistyczny raj herosa współczesnej lewicy Hugo Chaveza - upadł. W kraju już zaczęły pojawiać się przerwy w dostawie prądu, zaś państwo, które 15 lat temu było uważane za Szwajcarię Ameryki Południowej teraz jest obszarem biedy i nędzy.