Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Bill Gates: Najbogatszy człowiek świata twierdzi, że jest katolikiem, choć wciąż popiera aborcję

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 marca 2014, 14:49

    Aktualizacja: 17 marca 2014, 20:06

  • 7
  • Powiększ tekst

Amerykański miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiego pisma „Rolling Stone”, że jest wierzący i chodzi do kościoła katolickiego. A religijna moralność bardzo inspiruje jego działalność charytatywną. – Moje dzieci są wychowywane w duchu religijnym – wyznał. Według niego wiara w Boga ma sens. - Nie wiem jednak jakie konkretnie decyzje podejmujemy inaczej z tego powodu - dodał.

Jednocześnie zgodził się z „takimi ludźmi jak znany ateista prof. Richard Dawkins, że ludzkość odczuwa potrzebę tworzenia mitów”. Zauważył, że „zanim naprawdę zaczęliśmy rozumieć choroby, pogodę i tego typu sprawy, szukaliśmy dla nich fałszywych wyjaśnień”. - Obecnie nauka wypełniła tę sferę, choć nie całą, którą zwykle wypełniała religia. Ale tajemnica i piękno świata są powalająco wspaniałe i nie ma naukowego wyjaśnienia tego, jak to się stało. Mówienie, że było to spowodowane przez liczby losowe, wydaje się niemiłosiernym poglądem – zażartował.

Także żona Gatesa, Melinda, z którą wspólnie prowadzi Fundację Gatesów, wielokrotnie podkreślała, że jest wierząca. Nie powstrzymało to parę miliarderów przed finansowaniem klinik aborcyjnych, sterylizacji  i programów planowania rodziny na całym świecie. – Jestem katoliczką, wierzę w tę religię, są w niej wspaniałe moralne nauki, którym jestem wierna. Ale muszę też myśleć o tym, jak ratować życie kobiet. Nie wolno pozwolić, by kobiety i dzieci umierały – podkreśliła Melinda Gates podczas londyńskiej konferencji na temat planowania rodziny pod auspicjami ONZ w lipcu 2012 r.

Planowanie rodziny to jeden z głównych celów działalności Fundacji Gatesów od chwili jej założenia w 1994 r. Według magazynu „Forbes” od 1998 r. Gatesowie wydali ponad 30 mld dolarów na cele dobroczynne, z czego 15 mld m.in. na promocję aborcji i ustanowienie centrów planowania rodziny w Afryce, Ameryce Południowej i Europie Wschodniej.

W zarządzie fundacji zasiada 87-letni ojciec założyciela Microsoftu, William H. Gates Sr., który przez lata kierował siecią klinik aborcyjnych w USA Planned Parenthood, oraz 84-letni amerykański inwestor giełdowy, miliarder i filantrop Warren Buffet, prezes amerykańskiego giganta ubezpieczeniowego Berkshire Hathaway, który współfinansował rozwój i dystrybucję pigułki wczesnoporonnej RU-486.

Ryb, kai

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Promocje na ciekawe książki wSklepiku.pl!

Zniżki sięgają nawet 90%!

SPRAWDŹ SAM!

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze