Informacje

Fot.Internet/gumtree.com
Fot.Internet/gumtree.com

Gumtree w Polsce uruchomi platformę rekrutacyjną dla młodych osób

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 kwietnia 2014, 08:20

  • 0
  • Powiększ tekst

Popularny na całym świecie serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree z okazji 10 letniej obecności na polski rynku rozpoczął  I edycję programu Start do Kariery, który ma  umożliwić młodym ludziom zdobycie wymarzonego stażu. Podczas warsztatów, które odbędą się w 5 miastach Polski, studenci i absolwenci będą mogli wzbogacić swoje kompetencje przygotowując się do rekrutacji pod okiem przedstawicieli firm będących liderami w swoich branżach.

Serwis jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych miejsc w sieci, do których kierują się młodzi Polacy poszukujący zatrudnienia. Z tego względu, w ramach obchodów okrągłego jubileuszu, firma postanowiła uruchomić ogólnokrajową akcję obejmującą: raport Aktywni+, Młodzi Polacy na rynku pracy, platformę rekrutacyjną startdokariery.pl oraz cykl warsztatów zaplanowanych w pięciu miastach Polski. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest firma Grafton Recruitment. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Ważną częścią programu  stanowi platforma rekrutacyjna startdokariery.pl, która zostanie uruchomiona w ostatnim tygodniu kwietnia. Za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego studenci i absolwenci z całej Polski będą mogli zarejestrować się i zaprezentować swoje CV wiodącym firmom działającym we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Łodzi. Wszystkie aplikacje zostaną drobiazgowo przeanalizowane przez specjalistów firmy Grafton Recruitment, a następnie wraz z rekomendacjami przekazane partnerom akcji, którzy przewidzieli dla kandydatów staże w swoich strukturach.

Udział w programie „Start do Kariery” zgłosiła m.in. firma Bridgeston, która w Poznaniu do końca 2014 r. zamierza zwiększyć zatrudnienie do ponad 1600 osób. Inne firmy biorace udział to: Home Broker, PayPal, Fellowes i Foodpanda.

Opr. Jas

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze