Informacje

Fot. Freeimages
Fot. Freeimages

Elbląska firma będzie produkowała kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaków

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 września 2014, 15:00

    Aktualizacja: 12 września 2014, 15:03

  • 1
  • Powiększ tekst

Elbląska firma Polish Snail Holding chce wprowadzić na rynek linię kosmetyków na bazie śluzu ślimaków. Firma pozyskała dotację z Unii Europejskiej na testowanie i wdrożenie tego produktu. Dotychczas specjalizowała się w hodowli oraz dostarczaniu gotowych produktów spożywczych ze ślimaków.

Rozpoczęcie testów i otrzymanie dotacji jest bez wątpienia dobrą wiadomością dla ślimaków. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, która do tej pory specjalizowała się w produkcji gotowych dań ze ślimaków, pozyskiwanie śluzu ze ślimaków nie powoduje obrażeń ciała zwierząt i jest dla nich całkowicie bezpieczne. Na pewno bardziej bezpieczne niż gotowanie.

Produkcja będzie miała jednak także pozytywny wpływ na rozwój firmy. Odbiorcami śluzu ślimaków są głównie duże laboratoria oraz koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne. Zapotrzebowanie na niego wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.

"Polish Snail Holding pozyskał środki unijne na przeprowadzenie analizy rynku produktów kosmetycznych z dodatkiem śluzu pozyskanego ze ślimaka w kraju i za granicą. Określimy wielkości tego rynku oraz opracujemy odpowiednie kanały dotarcia do potencjalnych klientów" – mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.

Dlaczego właśnie śluz ślimaka?

"Wieloletnie badania udowodniły, że zawiera on między innymi: alantoinę, kolagen, elastynę, antybiotyki, witaminy A, C, E; kwas glikolowy – informuje Paweł Piwowarski z elbląskiej firmy. - Śluz ślimaka pomaga regenerować się uszkodzonej skórze w niespotykanie szybkim tempie, znalazł także zastosowanie w zwalczaniu trądziku, czyraków, usuwaniu blizn po oparzeniach, rozstępów, brodawek, grzybic, ukąszeń po insektach. Śluz ze ślimaka to produkt, który ma silne działanie naprawcze, regenerujące, wygładzające, ujędrniające. Śluz ślimaka zalecany jest do wszystkich rodzajów skóry, szczególnie wskazany dla osób borykających się z cerą problematyczną, zmęczoną, wymagającą odnowy."

on

Powiązane tematy

Komentarze