Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Piwo wzmaga inteligencję - potwierdzają to badania

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 października 2014, 14:23

  • 10
  • Powiększ tekst

Piwo wzmaga inteligencję - udowadniają naukowcy. Biorąc pod uwagę, iż polscy konsumenci są w czołówce Europy jeśli chodzi o spożycie tego dobra, należy przyjąć, iż jesteśmy też jednym z najinteligentniejszych społeczeństw Europy.

Substancja organiczna zawarta w chmielu podnosi inteligencję — twierdzą amerykańscy badacze. Chmiel zwyczajny, Humulus lupulus, jest bogaty w różne substancje, między innymi w flobafeny, garbniki, fenolokwasy, flawonoidy i chalkony. Do tych ostatnich należy ksantohumol. Jest on obecny w piwie warzonym z dodatkiem szyszek chmielowych.

Co więcej - piwo chroni też przed rakiem i utleniaczami.

Już dawno stwierdzono, że ksantohumol ma właściwości antyutleniające i antyrakowe. Teraz naukowcy z Uniwersytetu Oregonu w Eugene wykryli jego kolejną właściwość sprzyjającą zdrowiu. Z przeprowadzonego przez nich eksperymentu wynika, że substancja ta podnosi sprawność umysłu. W doświadczeniu naukowcy posłużyli się myszami. Ich dietę wzbogacili skondensowaną dawką ksantohumolu. Zaobserwowali, że pod jego wpływem zwierzętom poprawiła się pamięć przestrzenna i czas reakcji, zwłaszcza u młodych osobników.

A więc zdrowie!

Rp.pl/ as/

Powiązane tematy

Komentarze