Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

TVN zrobił kłamliwy materiał o Caritas: Teraz musi przepraszać i go zdejmować

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 29 grudnia 2014, 14:29

  • 2
  • Powiększ tekst

Telewizja TVN przegrała proces o ochronę dóbr osobistych z Caritas Archidiecezją Warszawską oraz wicedyrektorką tego oddziału. Stacja musi przeprosić za podanie nieprawdziwych informacji w reportażu Tomasza Patory oraz zapłacić 10 tys. zł na konto organizacji. Wyrok jest prawomocny - podają wirtualnemedia.pl.

Materiał Tomasza Patory wyemitowano 10 lutego 2010 roku w programie „Uwaga” TVN. Podano w nim, że Barbara Czarnocka wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej kupiła od kierowanej przez siebie organizacji posiadłość płacąc za nią jedynie 10 tys. zł. Dom o wielkości ponad sześciu tys. metrów miały podarować Caritas na cele charytatywne dwie starsze kobiety.

Autor materiału przytoczył w nim anonimowe wypowiedzi „byłych pracowników” Caritas AW.

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrujący sprawę o ochronę dóbr osobistych, toczącą się z powództwa Barbary Czarnockiej oraz Caritas Archidiecezji Warszawskiej, w dniu 29 maja 2013 roku przyznał rację powodom i zobowiązał TVN do usunięcia reportażu ze strony internetowej „Uwagi”, a także opublikowania przeprosin na stronie magazynu oraz przed emisją odcinka na antenie. Sąd nakazał również wpłatę kwoty 10 tys. zł. na rzecz Caritas Polska i zwrot kosztów procesu powodom.

TVN odwołał się od wyroku, ale Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił apelację.

źródło: wirtualnemedia.pl/ Wuj/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze