Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Porno wygrywa: 50 Twarzy Greya najpopularniejszym filmem w historii polskich kin

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 lutego 2015, 07:41

  • 7
  • Powiększ tekst

Ponad 830 tys. widzów, jak informuje dystrybutor, obejrzało już w polskich kinach - w weekend otwarcia - amerykański film "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w reż. Sama Taylora-Johnsona. Ekranizacja znanej powieści erotycznej trafiła na ekrany w Polsce 13 lutego.

Produkcja "przyciągnęła do kin aż 834 tys. 479 widzów, zarabiając 17 mln 174 tys. 736 zł, co jest rekordem kasowym i frekwencyjnym wszech czasów w Polsce" - poinformował dziś dystrybutor "Pięćdziesięciu twarzy Greya", United International Pictures.

Jak podaje dystrybutor, film wszedł do polskich kin na 305 ekranach.

Dla porównania, wynik otwarcia po pierwszym weekendzie dla wyreżyserowanego przez Andrzeja Wajdę "Wałęsy. Człowieka z nadziei", który do kin w Polsce wszedł 4 października 2013 roku (na 290 ekranów), wyniósł niecałe 150 tys. widzów.

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" ("Fifty Shades of Grey") to ekranizacja wydanej w 2011 r. bestsellerowej powieści erotycznej autorstwa brytyjki E.L. James.

Głównymi bohaterami filmu w reż. Sama Taylora-Johnsona są studentka literatury i przystojny miliarder, który wprowadza ją w świat pożądania i erotyki. Wcielili się w nich Dakota Johnson (jako Anastasia Steele) i Jamie Dornan (jako Christian Grey).

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze