Informacje

„Social mobile technology made in Poland” podbija inwestorów z NASDAQ!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 maja 2015, 09:14

  • 0
  • Powiększ tekst

„High - social mobile technology for everyone!” - to hasło przewodnie prezentacji wygłoszonej przez polską firmę Noidss Sp. Z o.o. podczas konferencji AlwaysOn na NASDAQ w Nowym Yorku. To wydarzenie zainaugurowało wprowadzenie produktów firmy Noidss na rynek amerykański. Amerykańska giełda Nasdaq to miejsce dla firm technologicznych. Tutaj notowani są giganci technologiczni jak Google, Apple czy Cisco.

tytuł

  • „Pozycjonując się jako lider światowy w zakresie nowoczesnych technologii, obecność na rynku USA traktujemy jako czynnik strategiczny, decydujący o sukcesie na wielu innych rynkach światowych. Liczymy na to, że innowacyjność oferowanych przez nas aplikacji użyteczności społecznej zostanie doceniona. Wdrażamy rozwiązania technologiczne dla różnych rynków zbytu z uwzględnieniem ich społecznego kontekstu m.in. platformy cyfrowe dla niewidomych i niedowidzących, alkoholowa blokada samochodu z identyfikacją użytkownika oraz Armagedon - międzynarodowy system ostrzegawczy przed niepożądanymi zdarzeniami lokalnymi i globalnymi. AlwaysOn to dla nas szansa na zaprezentowanie naszej marki na kolejnym rynku, ale też okazja do pochwalenia się najnowszymi produktami.” - mówi Bartłomiej Czernecki, Dyrektor Zarządzający Noidss Sp. Z o.o.

Firma Noidss przy współpracy z California Space Center oraz APINI - The American Polish Institute of New Initiatives pod koniec bieżącego roku otworzy swój oddział w Dolinie Krzemowej. To właśnie tam przedsiębiorcy znaleźć mogą unikatowe połączenie wielu elementów i cech napędzających innowacyjność - w jednym miejscu są centra nowych technologii, obok ich klienci, duże pieniądze, do tego możliwości rekrutowania bardzo dobrze wykwalifikowanych pracowników. W Polsce na stworzenie czegoś takiego potrzeba byłoby dekad.

  • „Odkrywamy tajemnicę amerykańskiej eksplozji start-up’ów i ich wycen. Nie mogę się doczekać, aby wykorzystać moją strategię, zasoby oraz pozycję w Dolinie Krzemowej i Hollywood, nadając gospodarce nowy impuls i stając się motorem zmian dla start-up’ów z Europy. To nie jest kolejna wycieczka do Stanford, ale prawdziwa rewolucja. Moi amerykańscy partnerzy już czekają.” - mówi Eva Blaisdell, polska wizjonerka i przedsiębiorca, była szefowa firmy Compaq na Polskę, obecny kreator i właściciel wielu start-up’owych projektów w Los Angeles i Krzemowej Dolinie.

W ramach konferencji AlwaysOn prezesi najbardziej obiecujących spółek z branży zaprezentowali swoje firmy najważniejszym inwestorom, a także przedstawicielom największych instytucji technologicznych i finasowych.

Powiązane tematy

Komentarze