Informacje

fot. AMD
fot. AMD

AMD wprowadza na rynek nową technologię: Nadchodzi rewolucja dla gamingu?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 lutego 2016, 12:50

  • 0
  • Powiększ tekst

Firma AMD (NASDAQ: AMD) wprowadziła nowe systemy chłodzenia, w tym flagowy AMD Wraith Cooler, a także nowe procesory AMD A10-7860K i AMD Athlon™ X4 845 do komputerów stacjonarnych.

Z myślą o konsumentach, którzy zwracają uwagę na to, jak działa, brzmi i wygląda ich komputer stacjonarny, AMD od dziś wprowadza nowe systemy chłodzenia, które działają ponad dziesięciokrotnie ciszej niż starsze rozwiązania – natężenie dźwięku równe 39 dB to wartość tak niska, jak w bibliotece.1,2 AMD Wraith Cooler łączy niemal niesłyszalne działanie z niespotykanym wyglądem osłony wentylatora, którą dodatkowo otrzymała podświetlenie LED.

Nowa konstrukcja to znakomite chłodzenie, ponieważ zapewnia o 34 proc.3 większy przepływ powietrza oraz o 24 proc.4 większą powierzchnię rozpraszania ciepła w porównaniu z „Nowe, niezawodne systemy chłodzenia AMD dla wybranych procesorów to wysoki komfort w pakiecie i bez dodatkowych kosztów — powiedział Merle McIntosh, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Newegg Inc. — Model Wraith ma atrakcyjną stylistykę z oświetleniem LED i działa niezwykle cicho; spodziewamy się, że te cechy zrobią wrażenie zwłaszcza na oszczędnych spośród naszych klientów”.

Nowy procesor AMD A10-7860K do komputerów stacjonarnych

Cichy, wydajny i niezwykle opłacalny procesor AMD A10-7860K jest wyposażony w cztery rdzenie obliczeniowe taktowane zegarem 4,0 GHz w trybie turbo oraz 8 rdzeni graficznych działających z częstotliwością 757 MHz. Zintegrowany układ graficzny Radeon™ R7 pozwala na płynną grę w popularne gry sieciowe, takie jak Dota 2™, League of Legends® oraz Counter Strike®: Global Offensive. A10-7860K jest pierwszym odblokowanym5 procesorem z serii A10, który jako model dla komputerów stacjonarnych oferuje 65-watowy współczynnik TDP (Thermal Design Power) oraz niemal niesłyszalny system chłodzenia obliczony na wyższe 95W TDP.

tytuł

Ponadto AMD A10-7860K obsługuje technologię AMD FreeSync™, która eliminuje zacinanie się animacji czy rozrywanie obrazu w grach zapewniając płynność rozgrywki przy praktycznie dowolnej częstotliwości wyświetlania klatek.6

„Klienci mogą zbudować mocny, niemal bezgłośny komputer do gier sieciowych w zadziwiająco małej obudowie i nieoczekiwanie niskiej cenie — powiedział Kevin Lensing, wiceprezes korporacyjny i główny menedżer w AMD. — Niski pobór energii pozwala skonstruować niewielki system idealny do pokoju w akademiku lub do użytku jako komputer multimedialny (HTPC) i na tyle przenośny, że można go zabrać na LAN party”.

tytuł

Nowy procesor AMD Athlon™ X4 845 do komputerów stacjonarnychAMD Athlon™ X4 845 to pierwszy procesor do komputerów stacjonarnych, jaki bazuje na architekturze x86 AMD „Excavator”. Czterordzeniowy procesor jest taktowany zegarem 3,8 GHz w trybie turbo i wykonuje najwięcej instrukcji na cykl (IPC) spośród dotychczasowych układów AMD. W połączeniu z zewnętrzną kartą graficzną AMD Athlon™ X4 845 zapewnia wysoką wydajność w grach i przy przetwarzaniu wielowątkowym w atrakcyjne cenie. Nowy Athlon X4 845 to procesor o 65-watowym współczynniku TDP, wyposażony w nowy system chłodzenia „AMD 95W”, który oferuje wysoką sprawność chłodzenia i niemal niesłyszalne działanie.

AMD/ as/

Powiązane tematy

Komentarze